Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Miastenija gravis in magnezij

Miastenija gravis in magnezij

Pozdravljeni,

moja mama je stara 65 let, sladkorna bolezen, revmatoidni artritis, osteoartritis, astma, hiatus hernija, pritisk, holesterol, miastenija gravis…….
zaradi bolečin v križu ne more iz postelje, tako hudo je in bolečine so res hude. Nekih protibolečinskih ne dobiva, le Lekadol, ker ima že toliko drugih tablet, da ji ne upajo dati še kaj bolj močnega.
Torej je obsojena, da živi v bolečinah do smrti:-(
Rada bi ji pomagala z magnezijevim oljem, ki je tudi meni pomagalo pri bolečinah in gibljivosti, ampak re pa je, da jaz nimam vseh teh bolezni. Na navodilih za magnezijevo olje piše, da ni priporočljivo za bolnike z miastenijo gravis. Zanima me, zakaj in, kaj bi se zgodilo, če bi ji vseeno pomagala s tem oljem?
Hvala za odgovor.
Nataša

O magnezijevem olju res nimam pojma in še manj, kaj naj bi imel opraviti z miastenijo gravis. Da naj ji zaradi preveč tablet ne hoteli dajati analgetikov (pa ceprav je bolečina v bistvu problem, ki ji najbolj kvari kvaliteto življenja), pa mi je strokovno hudo vprašljivo, da ne rečem da je slišati bolj buča kot pa kaj drugega. Pogovorite se z njenim osebnim zdravnikom o možnostih blaženja bolečine. Da se “nič ne da” enostavno ne drži, kar zadeva analgetike. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close