Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vasi otroci ze kaj delajo za solo

A vasi otroci ze kaj delajo za solo

V sluzbi pravijo, da otroci ze vadijo, da je treba potrenirat in otroci tudi po celo uro na dan delajo za solo..predvsem matematiko, mogoce jezik..
Moja dva tega nikoli ne pocneta, pa sta v soli med uspesnejsimi..a jim ne bi pustili prosto ta dva cela meseca in se malo?
Zakaj je to potrebno, se ucite za naprej..brat in pisat in racunat se pac ne pozabi?

Pa veš, da so eni otroci bolj inteligentni od drugih? Mogoče sta tvoja dva mala genija in jima ni treba, eni pa nimajo malih genijev in hočejo malo trenirati z njimi. Ena cela groza, da se eno celo uro otrok uči. Gremo CSD klicat.

Moji so še v vrtcu. Vidim pa, kam pripelje to revček mora biti dva meseca in še malo čisto frej. Ni fora v znanju, fora je v ujčkanju.

No, ko smo že pri malih genijih. Tisti geniji, ki potem postanejo veliki geniji in ne ostanejo samo mali geniji, so tako željni znanja, da se učijo tudi poleti. Ne seveda šolsko snov, ampak še več od tega.

Načrtno ne. So pa ponovili geografijo, jezike, merske enote, računanje z denarjem in prebrali so kakšnih 10 knjig.

Sicer pa podpiram ponavljanje določenih znanj med počitnicami, kadar ima otrok z njimi težave. Kar tako zaradi drugih, je pa navadna neumnost.

Če sta tvojedva v vsem najboljša, najdi kaj drugega, v čemer se lahko izboljšata.

Načrtno ne, za šolo ne, igrata pa inštrumente – malo za vajo, malo za igro.
Mlajša mi je sicer rekla, da v glavi vsak dan povadi poštevanko, če pa je to res, pa ne vem 🙂

P.S. Na naši šoli niti učiteljice še na današnji dan ne delajo, tako da se očitno še ne mudi.

Nikdar nista med počitnicami delala nič za šolo. Starejši je itak že na faksu, mlajši pa med počitnicami igra igrico na PCju, dela in editira glasbo, trenutno je na taboru inovativnih tehnologij, je čist v teh vodah in ves čas razmišlja, kam svet gre, kako bo čez xy let in ne razume, zakaj se mora učit zastarele snovi v zastarelem šolskem sistemu.

zakaj pa?
a računovodkinje tudi na morju malo potrenirate kontiranje, da ne pridete iz vaje?

Moji hodijo v zamejsko šolo in dobijo vsako poletje debel zvezek z domačimi nalogami, ki ga drkajo dan na dan….da imamo vsi pokvarjeno poletje.

Jaz sem bila odlična učenka vse šolanje, starša samo z OŠ izobrazbo… in mi je bilo kasneje velikokrat žal, da me nista dala na nobeno poletno šolo in nič… za tuje jezike… ker sem imela same petke, dejansko od aprila več nisem delala nič za šolo, takrat je učiteljica samo še popravljala ocene bolj slabih… junija pa izlet, športni dan in take. Dva tedna bi imela dovolj počitnic, potem bi me pa starša lahko dala na kaj. Mojima otrokoma je sedaj tudi dva meseca počitnic preveč, lani se je mala strašno dolgočasila proti koncu, tako da sta letos šla v juliju na poletno šolo angleščine, ta teden pa sta še na nemščini… saj se zabavajo, nove ljudi spoznata, tujce, jahajo, se kopajo, zraven pa še malo učijo in pogovarjajo v tujem jeziku. To, kako otrok niti videti ne sme zvezka, se mi zdi smešno. Morda res, če ga šola do konca utrudi. Če pa ga ne, pa ne bo nič narobe, če poleti dobi kakšna dodatna znanja.

dodatno znanje na raznoraznih taborih in delavnicah je nekaj povsem drugega, kot ponavljanje šolske snovi, vprašaj kateregakoli otroka, če ne verjameš 🙂

Niti slučajno ne delata nič za šolo. Čemu? Da jima še poletje zasedem s tem, potem ko že med letom cele dneve drgneta za šolo, ker pretiravajo z nesmiselnimi domačimi nalogami??

…, da se ne priporoča, je dva meseca in pol brez ničesar kar preveč. Sploh, če so otroci karkoli med letom izpustili ali slabo naučili.

Naše sem pustila do začetka avgusta pri miru, zdaj vsak dan vadijo instrumente in naredijo kakšno stvar (ali jezik ali matematika). Imajo še morje časa za igro in vse, kar jih zanima. Sedmošolec je celo izrazil zadovoljstvo, ko je uspel usvojiti nekaj zadev, ki se mu jih med letom ni ljubilo oz. so se zdele neosvojljive.

Zelo jim privoščim počitnice, samo dva meseca je preveč.

…, da se ne priporoča, je dva meseca in pol brez ničesar kar preveč. Sploh, če so otroci karkoli med letom izpustili ali slabo naučili.

Naše sem pustila do začetka avgusta pri miru, zdaj vsak dan vadijo instrumente in naredijo kakšno stvar (ali jezik ali matematika). Imajo še morje časa za igro in vse, kar jih zanima. Sedmošolec je celo izrazil zadovoljstvo, ko je uspel usvojiti nekaj zadev, ki se mu jih med letom ni ljubilo oz. so se zdele neosvojljive.

Zelo jim privoščim počitnice, samo dva meseca je preveč.

Kot je ena zgoraj napisala, v Italiji dobijo knjige za čez poletje in napisano, koliko nalog je treba rešiti vsak dan. Imajo pa daljše počitnice kot mi.

Moj bo zdaj začel vadit inštrument, hodi v glasbeno, itak sem ga pustila predolgo, sem imela v planu, da začne v začetku avgusta.
V šoli mu gre, čez počitnice je prebral ogromno knjig, po lastni volji, malo mi je žal za kakpne tuj jezik, da ni bolj treniral, je pa vsaj gledal tv oddaje, filme, risanke v angleščini.
Če otroku ne bi šlo, recimo branje (nižji razredi), pisanje, računanje, bi sigurno hotela, da vsaj zadnji teden malo povadi.

… kaj je point tvojega zapisa? Mogoče hvala svojih otrok?

Moj gre zdaj v 4. r in povem da je skoraj vsak dan od zacetka pocitnic pa do zdaj, razen 10 dni na morju delal vaje iz natematike in anglescine. Vaje je ponavljal za 3. r od postevanke pa do sestevanja, oz snov za cel 3. r. Pri anglescini je utrjeval vse za nazaj. To je bilo maximalno 5 do 10 min na dan.
Lansko leto je bila kriza. Vadil ni nic, tako, da je se pisat s pisanimi crkami pozabil.

Naši berejo, kuhajo, kaj pospravijo, zlagajo ali dajo sušit perilo, se vozijo s kolesom, rolerji, barvajo leseno ograjo, … in seveda so tudi na računalniku in pri TV… če se bo le dalo, stisnemo še kak izlet s počitnic in to je to za letos 🙂
Od 4.9. dalje pa šola first 🙂

Mi pač nimamo malih genijev doma…starejsa ne,mlajsa pa bolj slabo berebtako da vsak dan malo povadiva…

Gre v 2r in v tem tednu se je začelo ponavljanje. En učni list na dan (en dan matematika, en dan sloveščina itd) + 10-15 min branja na dan.
Počasi se mora navaditi tudi sedeti 🙂

Ne delajo in prva dva tedna po moje tudi še ne bodo…..niso nikoli, pa so uspešno prilezli do 4. in 2. letnika gimnazije in 9. razreda OŠ…..

… kaj je point tvojega zapisa? Mogoče hvala svojih otrok?
[/quote]

Da kljub temu, da nista nikoli posebej vadila ali delala za šolo med počitnicami, sta uspešna v šoli in da učenje med počitnicami po moje ne pomaga kaj dosti pri šolskem uspehu..ker itak se septembra vse začne blj na izi in se bolj kot ne snov ponovi, pri dveh osnovnošolcih to vem..
in da pri otrocih, ki to prakticirajo, pridejo že septembra celi znervirani v šolo, ker so doma že en mesec prej delali za šolo, govorim o šolski snovi,ne branju knjig, igranju inštrumenta, učenje jezika itd..

Meni pa moja 4 mesečna punčka že zna naredit kislo mleko. Včasih tudi bolj skuto. Zelo je napredna.

Je pa res, da so si otroci tudi zelo različni. Sem imela sama v OŠ in SŠ prijateljico, ki je imela sredi počitnic že vse zvezke za naslednje šolsko leto ovite in se je tudi učila – po lastni želji. Sama pa sem imela vedno travme 31.8. in mi na kraj pameti ne pride morit otrok s šolo med počitnicami. 🙂

najboljša 🙂

1. Še vedno iščeš potrditev? Uspeh v OŠ nič ne pomeni, v 1. letniku gimnazije smo zmetali 6 odličnjakov iz OŠ, pa ni bilo omejitve za vpis.
2. Gotovo imaš veliko izkušenj s tem.
3. Ždiš v razredu, da to opaziš?

Otrokov uspeh je v veliki meri odvisen od njegove družbe. S pripravo na šolsko leto ni nič narobe, če je to v otrokovem interesu, drugače prej ko slej nazaj udari.

New Report

Close