Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Hripavost – Lfr

Hripavost – Lfr

Pozdravljeni!
Zaradi hripavosti (4 mesece) in neprestano pekočega grla, mi je zdravnica predpisala Nolpazo (2xpo 40 mg na dan). Ob kontroli po 10 dneh ni bilo sprememb, zato me je poslala na ORL, kjer je diagnoza: funkcionalna disfonija in Pharyngolatingealni refluks, dobila sem tudi napotnico za foniatra in recept za Nolpazo (14 dni 2x 40 mg, nato 1x na dan). Muči pa me to, ker trenutno nisem imela težav z želodcem, so se pa pojavile po nekaj dneh jemanja Nolpaze (zgaga, spahovanje, slabost…), kar se mi zdi zelo čudno? Pred časom sem imela bolečine v žlički in sem lani oktobra opravila gastroskopijo in letos maja Iz trebuha in je bilo vse OK. Januarja sem tudi začela jemati železov sulfat zaradi slabokrvnosti (pomanjkanje železa) in se je stanje popravilo (sedaj sta hemoglobina in železo OK). Kaj mi svetujete? Na foniatra bom čakala nekaj mesecev (pod hitro…).
Lepa hvala za vaš trud in vse dobro,
Katarina

Mislim, da so ocenili, da je prav refluks vzrok vaših težav. Zdravljenje do izboljšanja ni čez noč in traja nekaj časa. Dvomim, da bi težave nastale zaradi Nolpaze, ampak prej zaradi težav, zaradi katerih jo jemljete. Sicer pa za refluks ne potrebujete bolečin v želodcu.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close