Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bled in nezaželjeni enodnevni gosti

Bled in nezaželjeni enodnevni gosti

Pozdravljeni.
Po radiu delajo reklamo za september in žur za otroke,ki je dobrodelnega značaja.Pa ta prireditev traja en dan,enodnevni gosti-slovenci pa nismo zaželeni.Ja pa kaj se gredo???Kam bodo spravili par tisoč ljudi na to prireditev,če pa ni prostora za nas?A to prireditev tudi reklamirajo po Evropi?

Dejte nehat zdej že nabijat s tem, da enodnevni gostje nismo zaželjeni na Bledu. Tipičen primer, kako se butast narod vpikne v nerodno izjavo, ki gotovo ni bila mišljena tako kot se jo zdej potencira.

ja, to bo pa problem… sploh ker se boste pol dneva cijazili da boste do bleda sploh prišli.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

Kak si lejko tak zabiti?

Pravzaprav vsi, ki zivimo na Bledu razumemo, kaj je Bercon s to izjavo mislil…od obiska Bleda veliko enodnevnih obiskovalcev zadnje dni niso imeli veliko, razen ce radi hodijo in vozijo drug po drugem….en redkih njgovih izjav in potez , ki pije vodo… upam vsaj, da ga drzavni organi postavili na zemljevid in da mu bodo od zdaj naprej bolj gledali pod roko…se mi zdi da ni vse cisto, kar pocne

Letos sem bil kar veliko na Bledu.
Voda OK. Guzva znosna. Prov domače sem se pocutil med tujimi turisti in turistkami ;).
Ponavadi sem imel vse iz ruzaka. Tako, da je bled od mene dobil dnevno parkirnino.
Kar pa tudi ni slabo. Na bled sem se vozil preko manj znane ceste, kjer ni bilo nobene gužve.

Moram pa rečt, da so mi tuji turisti prov vseč. Anglezinje ne tolko… ceprav so mi jezikovno blizu..
Ampak nizozemke so pa QL. Korejke (južno) pa so “zakon”.

Župan ima prav. Turist naj prinese denar. Low cost turisti naj ostanejo doma ( mislil je Slovence 🙂 ).

Zabar_na_BLEDU

Nehajte. Ste sploh prebrali dobesedno izjavo turističnega predstavnika ali berete le bedaste odzive in komentarje.

Odziv je enak kot če bi vam rekla, da ne pojdite na pot proti Hrvaški v soboto dopoldne, vi bi pa skočili v luft, da vam pravim, da ne smete na dopust na Hrvaško.

Tip je samo pametno predlagal, da ker je poleti na Bledu norišnica zaradi velikega števila tujih gostov, da pa bi mogoče domačini Slovenci, ki nam je Bled bližje, le tega obiskali v drugih dneh.

Moram priznati, da se mi je Bled zameril. S to izjavo je tip naredil ogromno škode. Mi veliko zapravimo, kadar kam gremo. Ne šparramo. Na Bled pa ne bomo več šli. Ne poleti, ne jeseni. Jih kar k… gleda, te ohorne gorenjce. Naj drugje zaslužijo na moj račun.


Ja, prav to je rekel. Ne hodit. Pridite, ko ne bo drugih ljudi. Ne zdaj.

Ne vem, kaj se tako jočete za tem Bledom? Kaj pa je tam takega? Tam nimaš tako kaj početi.

kaj pa si ti drugega, kot “low cost” turist, ki vleče vse iz ruzaka in plača smo parkirnino? Še sladoleda si ne privoščič, da bi kaj tam celo drugega kot za parkirnino zapravu, vohrnež…

Meni Bled ni bil in ni nekakšen presežek. Zelo povprečno majčkeno mestece ob jezeru.
To, da enodnevni slo gostje niso zaželjeni, me ne preseneča. Gostinci in turistični delavci na Bledu se zelo čudno obnašajo do domačih gostov. Ne vsi, da ne bo kdo užaljen, velika večina pa.

Niso dobrodosli. To je res. Vse manj je takih svedov ki samo za 1 dan pridejo na bled. Jaz tudi.nebom na bled nikoli vec hodila za 1 dan. Byebye

kaj pa si ti drugega, kot “low cost” turist, ki vleče vse iz ruzaka in plača smo parkirnino? Še sladoleda si ne privoščič, da bi kaj tam celo drugega kot za parkirnino zapravu, vohrnež…
[/quote]

Itak, da je opisal sebe, seveda nisi opazil sarkazma. Dejstvo je, da kdor hoče na Bled low cost bo šel, pa če se vsi na glavo postavite. Parkirnino plačaš, deluje kot vstopnina, potem pa vlečeš robo iz nahrbtnika/prtljažnika. Na dobro hrano in sladoled pa greš nekam, kjer te za povprečno izkušnjo ne oskubijo do konca…

kaj pa si ti drugega, kot “low cost” turist, ki vleče vse iz ruzaka in plača smo parkirnino? Še sladoleda si ne privoščič, da bi kaj tam celo drugega kot za parkirnino zapravu, vohrnež…
[/quote]

Itak, da je opisal sebe, seveda nisi opazil sarkazma. Dejstvo je, da kdor hoče na Bled low cost bo šel, pa če se vsi na glavo postavite. Parkirnino plačaš, deluje kot vstopnina, potem pa vlečeš robo iz nahrbtnika/prtljažnika. Na dobro hrano in sladoled pa greš nekam, kjer te za povprečno izkušnjo ne oskubijo do konca…
[/quote]

Tocno tako!

Itak, da je opisal sebe, seveda nisi opazil sarkazma. Dejstvo je, da kdor hoče na Bled low cost bo šel, pa če se vsi na glavo postavite. Parkirnino plačaš, deluje kot vstopnina, potem pa vlečeš robo iz nahrbtnika/prtljažnika. Na dobro hrano in sladoled pa greš nekam, kjer te za povprečno izkušnjo ne oskubijo do konca…
[/quote]

Tocno tako!
[/quote]

Ahdejta no dejta – a scat pa srta tudi ne gresta, oziroma kam gresta, ko sta tistih 5-7 ur tam? V naravo za drevo? Ali vsaj to plačata?

Ali pa gresta po slovenceljsko v bližnji kafič samo na skerte, brez da bi uravičeno kupila še kak kufe, da bi pokrila vajino praznjenje črev in mehurja?

A na pumpi gresta/ A vsaj natankata kaj goriva v zameno?

Ko grem na Bled (navadno za eno popoldne), parkiram na enem od plačljivih parkirišč , grem okrog jezara, potem na eno veliko precenjeno, navadno s slabo voljo postreženo, kremšnito. Večkrat samo na kavo, potem pa na poti domov nekam na zgodnjo večerjo.

Pa kaj se bunite. Veliko sam potovala sama, tudi po slovenski obali. Vedno sem dobila low cost sobo, ker se jim ne splača vse urediti za enega samega gosta. Najslabše sobe in najbolj grdo so me gledali na slovenski obali – zato tja – nikoli več. Tudi na hrvaškem nisem dobila apartmaja, ker so rekli, da se ne splača za eno osebo, čeprav je bil odnos nekoliko boljši, na splošno je bil boljši odnos in dobila sem boljše apartmaje. Denarja pa tako in tako nimam, zato nikjer nisem želena, celo doma ne. Vsem se gre samo za keš, pa naj si priznajo ali ne, logično, ker od turizma živijo. Jest se ne bunim zaradi izrečenega, ker sem navajena takega odnosa, … kva delaš tle brez keša…. zasužnjil bi te pa v trenutku, da bi bila njegov bankomat… Taki pač so ljudje, skoraj kot živali.
Čeprav na slovenski obali, ko sem najela eno sobo, sem prav začutila strah ženske, ki je oddajala aprtma. Meni to sploh ni bilo jasno zakaj, ker sem takrat dobro zaslužila, potovala in imela sem denar, takrat sem ga imela. Potem sem pa izvedela, da je toliko zasvojencev od drog in da se jih vsi bojijo… En tip, privatnik, mi je pa razlagal, kar primorke delajo, ki so odvisnice od drog. Meni se je želodec v sekundi obrnil…. Sej ne moreš verjeti, če ne slišiš…

Kaj je sploh na tistem Bledu takega? Enkrat ga vidiš, pa ga imaš dost. Bodite Slovenci s širino, raziščite čudovita jezera v sosednjih državah.

Neee, sej je čisto fejst – sploh pozimi it okoli, ko sneg škripa pod nogami – poseben čar je :). in ne take hude gužve.

Samo sedaj poleti ga pa z veseljem prepustim poševnookcem – če vsaj kolikortoliko “spljunejo” kaj več denarja, kov vohrni “enodnevni gost “Slovenclji…..

Pa tvoj prispevek sploh ne spada v tematiko, sorry no……

Pa dajte si še enkrat prebrat izjavo, da ne bo vse prenapihnjeno,…

“Nemalokrat se zgodi, da so čakalne dobe od avtoceste do Bleda daljše od pol ure. “Zato zlasti na dnevne, slovenske obiskovalce apeliramo, da se morda v teh poletnih mesecih izognejo Bledu in si ga za svojo destinacijo izberejo jeseni, pozimi ali spomladi, ko ni takšne gneče. So pa seveda vedno dobrodošli,” je izpostavil Berčon.”

Blejci se pritožujejo, da turisti premalo zapravijo pri njih. Ampak kaj pa takega ponujajo, razen tistih plačljivih parkirišč in kremšnit, da bi človek tam zapravljal? Za kaj naj bi tam pravzaprav trošil? Boš neke cunje kupoval po butikih? Boš najel hotelsko sobo, da boš cel teden v jezero buljil? Kje naj bi tam trošil? Če bi radi denar molzli od turistov, jim morajo znati kaj ponudit za to.

Kjer so turistični delavci nesposobni, največ denarja poberejo od parkirnin in sekretov. Bolj sposobni pa pač tržijo produkte z višjo dodano vrednostjo in dobijo več ter zadovoljne goste. Bled je zame mimobežna destinacija, za naročit noge po hribih in spraznit črevesje, kot se je nekdo izrazil. Ostalo dobim drugje, kjer je moj denar več vreden..

…se oglaša nekdo, ki niti pod razno ni “stranka za produkte z višjo dodano vrednostjo”, ker si niti razgleda na terasi ob pospravljanju kremšnite vase ne privošči 😀

New Report

Close