Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S kolegico sva imele danes zaradi bika na pašniku pokvarjen izlet

S kolegico sva imele danes zaradi bika na pašniku pokvarjen izlet

S kolegico sva šle danes pohajat po hribih in potem sva se morale obrnit, ko sva videle napis BIK NA PAŠNIKU, ker se nisva upale čez. To se mi zdi zelo neodgovorno od kmeta, ki spusti bika na pašnik, kjer poteka planinska pot. Kaj pa če bi naju napadel, kdo bi odgovarjal? Poleg tega imaš pokvarjen izlet in se moraš vrnit. Beda 🙁

Dolgcajt, a? Potem pa take bedarije od pisanja ratajo v betici, nič bolj izvirnega ne gre?

Jaz se tudi krav bojim.

nova
Uredništvo priporoča

Hmm a vi imate lahko doma psa in obesite znak “pozor hud pes” kmet pa ne sme imet bika na pašniku…

Saj veste da mnogo planinskih poti gre čez zasebno last kajne.
Kaj je vaše veste, kmetova lastnina pa je za skupno dobro al kako si to vi predstavljate.

Ti hodiš čez zasebno lastnino in se buniš? Če kmet ne dovoli nimaš ti kaj, da stopiš tja, ne pa da te znak moti 🙂

Podobno se mi je zgodilo lansko leto na Kašni planini. S tem, da ni bilo nobenega napisa. Kar naenkrat zagledam na pašniku dva bika. Sem se pošteno zasekirala, ker sem bila z 2 letno hčerko. Seveda sva se pri priči obrnili in ven iz ograde. Vsaj napis bi lahko dali. Biki na paši bi morali biti strogo prepovedani, ker je to zelo nevarno. Če se goni, si ga nasrkal.
Letos smo bili na dopustu v Avstriji. Videli smo veliko živine na planinah ampak niti enega bika. Še ena stvar, ki jo je treba pri nas urediti.

Hodite po svoji lastnini pa ne boste imeli takih težav.
TO je tako kot bi se nekdo pritoževal, ker imaš ti v svojem stanovanju kačo, grdega moža, tečnega froca. Bi mu tudi zabrusila, da ga ne briga, ker je to na tvoji lastniti. Isto lahko kmet tebi reče.
Bodi vesela,d a sploh smeš stopit na njegovo lastnino. TI verjetno ne dovoliš,d a se po tvojem fletu sprehaja kdo drug, a ne?

Me prav zanima , koliko bi jeznoritili , ko bi se vam kdo sprehajal po vaši dnevni sobi. Če vam ni kaj všeč se pojdite sprehajat v Tivoli , tam ni bikov in krav .

Primerjaš jabolka in hruške. Pašniki, kjer potekajo pohodniške poti so javno dobro in jaz imam vso pravico tam hodit brez da me ogrožajo biki. To je zakonsko določeno.

Primerjaš jabolka in hruške. Pašniki, kjer potekajo pohodniške poti so javno dobro in jaz imam vso pravico tam hodit brez da me ogrožajo biki. To je zakonsko določeno.
[/quote]

OMFG daj link zakona prosim.

Primerjaš jabolka in hruške. Pašniki, kjer potekajo pohodniške poti so javno dobro in jaz imam vso pravico tam hodit brez da me ogrožajo biki. To je zakonsko določeno.
[/quote]

A res?
TO je samo dobra volja lastnika, da ti pusti tvojo guzico tvorit čez njegovo lastnino.
Razen, če je tvoj sekret in tvoja betonska dnevna soba tudi javno dobro? A to pa ne, to je pa samo za tvojo guzico, ker ti sama kupila svoj flet? TUdi kmet je sam kupil svoj pašnik. Zato se mu zahvala, da dovoli tvojo guzo tovorit čez njegovo lastnino.

Kako si ap prišla v ogrado, če praviš, da sta pri priši šli ven iz ograde? Res bi bilo treba uredit, iamš prav, uvest visoke kazni za nevzgojene sprehajalce po privatnih zmeljiščih in tudi to izvajat v čim večji možni meri. V Avstriji se ti ne boš kar tako špancirala po privat parcelah, ko že omenjaš Avstrijo.

So se kmetje nekaj razburjali, da ne smejo planinci hodit po pašnikih, ampak so potem sprejeli zakon, da gre lahko vsak čez pašnike, če je tam planinska pot. Tko da ne govorite nekaj napamet.
Z biki na pašnikih pa kmetje ogrožajo planince in to bi morali prepovedat.

Sigurno je bil že kakšen pohodnik presenečen z bikom iz oči v oči , zato v izogib tožbam tabla.
jaz bi vseeno šla po poti, saj pa ni mravljica, da se ga ne vidi.

Od kdaj pa je spuščen bik navajen pase nevaren? Nič manj ali bolj kot sotna krava

Brez skrbi, v nevarnosti bi bila dekleta z rdečimi hlačkami in kiklci, ko bi plezale čez ograjo, v primeru, da bi bik videl rdečo barvo.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Resnično.

Avtorica, to je kmet mislil na sebe, da ste planinke v nevarnosti. Ve se, da so tipi, ki so po horoskopu biki med najboljšimi jebači, če ne celo najboljši, tako, da človek, vas je samo na lep način opozoril, da ste v nevarnosti, ko se bi na zelenih površinah zapodila za vami.


Jp, potem bo pa spet kmet kriv, kot ste norele pred tremi leti, ko je sprehajalko s cuckom napadla krava. Sicer pa bik lahko napade, tudi krava. Običajno res ne napade, ampak nikoli se ne ve in te parcele so privatno lastništvo, kje moraš to upoštevat, če se že tam hočeš sprehajat.

[img]http://shrani.si/f/2C/sA/3gmfPOMt/zajeta-slika7.jpg[/img]

[img]http://shrani.si/f/3p/13t/4UyqRSC/zajeta-slika8.jpg[/img]

[img]http://shrani.si/f/Y/T7/XxB9ulK/zajeta-slika9.jpg[/img]

Držite se stran od privat lastnine.
Kmet ima na svojo lastnini vso pravico imeti svoje živali.
Ve pa razmislite, če dovolite, da kdo drug hodi po vaših dnevnih sobah.
NI več komunizma, ko ste bile vajene, da je vse vaše. Zdaj ste mestni ljudje eni reveži, ki sicer še vedno mislite, da je vse vaše, ampak ne, ni.

Baje kmetje od svojih vaških sosedov ne morejo preživeti in po mestnih trgovinah prosijo, da jim odkupijo pridelek. In da so že tudi traktorje poskušali izdelovati kar sami pod kozolci, pa jim ni šlo. Ko pride slabo vreme pa mislijo da jim bo odškodnine delila država namesto zavarovalnice. Baje da tudi svojih avtomobilov in hiš sploh ne zavarujejo več ampak se ob škodi obrnejo kar na državo.

To bo šele hec ko bo javno dobro postala ne le planinska pot čez pašnik, ampak kar celoten pašnik. Saj veš- kar je dobro za družbo, ni slabo. In v družbi so kmetje v manjšini.


No in danes, ko je sobota treniraj dvojino in pravopis!

Kje si pa videla tak zakon? Kot je že zgoraj nekdo napisal: objavi link!

Baje kmetje od svojih vaških sosedov ne morejo preživeti in po mestnih trgovinah prosijo, da jim odkupijo pridelek. In da so že tudi traktorje poskušali izdelovati kar sami pod kozolci, pa jim ni šlo. Ko pride slabo vreme pa mislijo da jim bo odškodnine delila država namesto zavarovalnice. Baje da tudi svojih avtomobilov in hiš sploh ne zavarujejo več ampak se ob škodi obrnejo kar na državo.

To bo šele hec ko bo javno dobro postala ne le planinska pot čez pašnik, ampak kar celoten pašnik. Saj veš- kar je dobro za družbo, ni slabo. In v družbi so kmetje v manjšini.
[/quote]

Kaj ti bi rada spet komunizem?
Ko je bilo kar vse skupno?
Ne bo šlo. Zdaj je lastnina lastnina.
In bodi vesela, da ti sploh dovoli kdo hodit po njegovi lastnini.
Ti verjetno ne pustiš drugim da hodijo po tvoji ubogi dnevni sobici? Premoreš kaj več kot ubogo stanovanje sredi enega bloka? Verjetno ne, zato si bi rada lastninila tujo zemljo. Pa saj jo lahko dobiš, veliko zemlje je na prodaj. Pa nabavi, da ne boš vegetirala v svojem ubogem stanovanjcu.

Jaz bi temu kmetauzu odprl ogrado in spustil bi bike in krave v šumo in naj jih išče tam.

Kaj on ne ve, da se to ne sme delat. Bog daj da mu medvedi požrejo te bike.

New Report

Close