Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skregala sva se in zdaj ni glasu od njega

Skregala sva se in zdaj ni glasu od njega

Rabim iskreno mnenje oseb, ki niso vpletene v mojo situacijo. Torej na smrt sprla sem se z najboljsim prijateljem, ampak ne iz oci v oci, v zivo, da bi se vidla, ampak prek telefonskih sporocil. Ne bom opisovala podrobnosti, ker nocem, da me kdo prepozna, naj povem samo to, da sva bila za spor kriva oba. Ze skoraj dva tedna se nisva slisala in naj povem, da mi je zelo zelo hudo, ker to ni bil “kr en prijatelj”, to ni bil samo bezen znanec ali samo kolega, to je bilo res iskreno in globoko prijateljstvo. Cisto vse sva si povedala, on se mi je odprl kot se nikomur doslej v svojem zivljenju. Trudim se zaposlit z raznoraznimi stvarmi, da ne bi mislila skos na to, ampak vseeno trpim. Trpi pa tudi on, ker mi je napisal, da ga bo vse izreceno unicevalo in tolklo. Kaj naj naredim? Naj se prva opravicim? Ali naj ga pustim pri miru? Kaj bi vi naredili v moji situaciji? Prosim za kaksne uporabne nasvete, pa tudi vase lastne izkusnje so dobrodosle.
Hvala

Moški ne komplicirajo. Če si bo zaželel tvoje družbe, bo preprosto prišel, če se želi oddaljiti, se preprosto bo, neodvisno od tebe.

Eden se bo moral prvi opravičiti, ampak ne preko sms sporočil. Če gre res za dolgoletno prijateljstvo, je vredno tvojega truda in opravičila. Tokrat se mu ti prva opraviči, potem pa boš videla….Moški se zelo težko opravičijo. Običajno se delajo kot, da ni bilo nič. Je možno, da je med vama narasla napetost, ker sta si všeč oziroma nekdo od vaju čuti več kot drugi?

nova
Uredništvo priporoča


Dobro razmisljanje, antilopa. Ja, najbrz je kriva ta napetost. Bom razmislila o tvojem predlogu, hvala 🙂

Ptavi prijatelji se rudi sporečejo ter pravi prijatelji znajo narediti prvi korak ker to ni sramota ampak modrost. Takoj pojdi do njega in odkrit pogovor iz oči v oči.

Presenečena boš, kaj vse je mogoče rešiti s preprostim oprosti, če misliš iskreno.

Ma jaz se nikoli več ne trmarim, ker je ful neproduktivno, raje tvegam zavrnitev opravičila. Pač nočeš, okej, roka je ponujena, kadarkoli jo lahko stisneš in bomo probali nadaljevati. Če bo šlo, bo šlo, če ne bo šlo, mi bo hudo, ampak siliti ne morem nikogar v nič.
Večinoma pa ljudje želijo popraviti odnos, ja poči, ampak bog pomagaj, vsi smo krvavi pod kožo.
Napiši mu sms, če se lahko vidita, pokliči ga, karkoli. Ne pustit, da gre odnos v nič.

Vprašala si za lastne izkušnje, imam jih. Najprej pa to, da se pomembne stvari ne pogovarja preko smsjev, ampak vsaj po telefonu, ki je za vse že pratično zastojn.

Imam enega bolj znanca kot prijatelja, s katerim se po potrebi vidim, saj mi popravi razne stvari pri hiši. Vedno je prišel tako, kot sva bila dogovorjena, enkrat pa se je zapletlo in ga čakam pol dneva. Poklicala sem ga in stresla nanj svoj bes. Čez kakšno uro je sicer prišel a vidno prizadet in užaljen. Takoj sem videla, da sem šla predaleč. Iskreno mi je bilo žal, opravičila sem se in pogovorila z njim, predvsem pa sem razumela razlog njegove zamude.

Ti si to takojšnjo reakcijo zamudila in tudi možnost, da stvar razčistiš takoj. Saj veš, ko se zadeva kuha dalj časa, ni nič dobrega. Pohiti in se mu približaj. Srečno.


Dobro razmisljanje, antilopa. Ja, najbrz je kriva ta napetost. Bom razmislila o tvojem predlogu, hvala 🙂
[/quote]

Ja ves da, dej se na kolena pekt pted njim, pa tla lizi, vse samo zato, da bo ja spet tvoj prijatelj… in ker njemu je itak vseen ce ti crknes, ker on ima ego in se ne bo opravicil ker je tip z egom, zato ti lizi tla in crkuj, vse kakor bo ukazal, samo zato, da bo tvoj prijatelj… kok ste ene zenske brez hrbtenice in samospoštovanja…grozljivo… zame pa ko ga sljivi, bil in sel in naj bo tam kjer hoce, pogresa ga nihce, takega ki izsiljuje hvala bogu, da se ga resis, takega neiskrenega prijatelja ne rab nihce.


Dobro razmisljanje, antilopa. Ja, najbrz je kriva ta napetost. Bom razmislila o tvojem predlogu, hvala 🙂
[/quote]

Ja ves da, dej se na kolena pekt pted njim, pa tla lizi, vse samo zato, da bo ja spet tvoj prijatelj… in ker njemu je itak vseen ce ti crknes, ker on ima ego in se ne bo opravicil ker je tip z egom, zato ti lizi tla in crkuj, vse kakor bo ukazal, samo zato, da bo tvoj prijatelj… kok ste ene zenske brez hrbtenice in samospoštovanja…grozljivo… zame pa ko ga sljivi, bil in sel in naj bo tam kjer hoce, pogresa ga nihce, takega ki izsiljuje hvala bogu, da se ga resis, takega neiskrenega prijatelja ne rab nihce.
[/quote]
In potem bo prišlo na dan, da mu je več do nje, kot bi na rada.:-) Ona si zatiska oči, on pa skriva in upa. Nesmiselno. Naj gresta narazen in pika.


Prijatelji/ice mi lahko rečejo karkoli. Nikoli me niso razočarali, nikoli niso prekinili stikov.

Ja ves da, dej se na kolena pekt pted njim, pa tla lizi, vse samo zato, da bo ja spet tvoj prijatelj… in ker njemu je itak vseen ce ti crknes, ker on ima ego in se ne bo opravicil ker je tip z egom, zato ti lizi tla in crkuj, vse kakor bo ukazal, samo zato, da bo tvoj prijatelj… kok ste ene zenske brez hrbtenice in samospoštovanja…grozljivo… zame pa ko ga sljivi, bil in sel in naj bo tam kjer hoce, pogresa ga nihce, takega ki izsiljuje hvala bogu, da se ga resis, takega neiskrenega prijatelja ne rab nihce.
[/quote]
In potem bo prišlo na dan, da mu je več do nje, kot bi na rada.:-) Ona si zatiska oči, on pa skriva in upa. Nesmiselno. Naj gresta narazen in pika.
[/quote]

Kva s hotu povedat? Kaj kdo lapa da mu je do koga sploh ni pomembno, besede same so prazne in so nicvredne. Tak, da on naj kar lapa pravljice, ki jih nihce ne verjame.

Okej, ne vemo, kaj je bila vsebina spora, ampak če je kaj v liniji, kot piše ena druga:

potem ni vredno, da se kdo ukvarja z dajanjem kakršnihkoli nasvetov takimle ljudem, ki “stresejo svoj bes” samo zato, ker nekdo zamudi. Ma folk, vi ste neuravnovešeni! Zato ker človek zamudi, “stresate svoj bes”?!? Bes??? Osebnostno ste moteni, če vas do besa pripravi ena brezzvezna zamuda! Prav srhljivo, s kakšnimi psihično podpovprečnimi ljudmi smo vsakdanje obkroženi!

Tako da, če sta se na smrt skregala zaradi kake take zadeve, sta psihično defektna in ali morata še odrasti ali pa iti na psihiatrično obravnavo.

Vsem se najlepse zahvaljujem za vase modre nasvete. Dali so mi misliti. Hvala vam, res, ogromno mi pomeni, da slisim mnenja od nevtralnih ljudi. Ne bi postavljala vprasanj sem, ce mi ta odnos ne bi veliko pomenil. Ce ima se kdo kaj, kar bi delil z ostalimi, pa kar na dan z besedo. 🙂

Ce sta taka prijatelja..se splaca opravicit.Opravicit za grde besede, se pa najbrz se vedno strinjas s tem kar si povedala…mislim..a stojis za tem kar si rekla…brez grdih besed….al

Tale tvoj prijatelj je pa zate več kot prijatelj. ČE si mu povedala tako kot misliš, ne vem zakaj bi se opravičevala. Njemu je najbrž vseeno.

Mene pa zanima ksko bi lahko kdo prepoznal avtorico, ce bi objavila vsebino smsov, ki si jih dopisujeta 2 osebka?

Dala si vsem, samo njemu ne.
To zadošča, da si kaznovana.

Ženska in prijateljica moškemu? Bejž ga seri. Če ne boš dala nog narazen, ne bo nobenega prijateljstva!

Lej jih, dedce, kako so hinavsko tiho. Kje ste, jebači, gola rit, bipolarni, špinačni, svobodniseks Slovenec, rok 123, itd?

Boste povedali že, kaj je za vas prijateljstvo in to z žensko!

Prijatelji, ki so res le prijatelji, ne zabluzijo tako daleč s prepirom, sploh fantje ne…
Torej kdo je tisti, ki želi biti več kot prijatelj? Ti ali on ali oba?
Če je odgovor oba, potem ne čakaj z opravičilom, pogovorita se o čustvih in premaknita odnos na naslednji nivo.
Če čustva niso vzajemna, izkoristita priložnost in končajta prijateljstvo (oz. mučenje, kot bi temu rekel tisti od vaju, ki je nesrečno zaljubljen)…

Ni prijateljstva med žensko in moškim. Moški je lahko prijatelj samo s svojimi sorodnicami, sosedami, partnericami od kolegov, s starješim ženskami v katerih ni več nobene variante, da jo kresneš in seveda z mladoletnicami, če nisi pedofil. No seveda, so tukej, pa naj mi vse ženske oprostijo tudi neprivlačne ženske, žal, vem, da je krivično ampak tako žal je, tud moški smo pač za nekatere ženske neprivlačni, kot marsikatera pravi ne bi ga niti s palco pipnla, vampasti, plešasti in kosmati, jebat ga..
No, samo, …… da sta se kregala preko sms- pa kaj čes večjo tragikomedijo, hehe. Ne veš, kdo je bolj upaljen v glavo, tej qurčevi teroristi, ki se z avtom zapodijo med ljudi al to moderno sranje od sms komunikacije in pazi ti to, …..to eni čist resno, jao, bog al mati narava, pomagaj vsem nam.
Kako more nekdo to tipkanje sploh resno jemat v nedogeld, namesto, da vzame telefon in pokliče in reče bobu bob, bolano ljudje, bolano…..

Se popolnoma strinjam.
Prijateljstvo med moškim in žensko ni možno. Ker če ženska tipu ni všeč ( … ), ne bo zainteresiran za prijateljstvo z njo. Nima motiva. Žal, vem – nepošteno, neiskreno, podlo… ampak resnično. In ta odnos, ki ga sicer zgolj delno razkriva avtorica teme, je zašel že zelo daleč v motne vode “prijateljstva”. “Pomembno, globoko, nepogrešljivo…” in podobno. Torej, vsekakor preveč naboja za benigno prijateljstvo in tempirana bomba je na neki točki morala eksplodirat. V podobnih situacijah sta možna zgolj 2 izhoda, oba pa neizbežno pomenita konec “prijateljstva” (volk in ovca):
1. seks
2. zavrnitev.
In domnevam, da je tip želel oz. nakazal (pre)več, in je seveda kasiral košarico z zavezano mašnico “ti si mi najboljši prijatelj, prosim ne pokvari tega… ” 😉
Ženskam moški prijatelj godi, ker ženska na ta način dobi praktično vse razen seksa – pozornost, varnost, pogovor, čustveno bližino… skratka cel paket. Razen seksa.
Na žalost pa so to zadeve, ki povprečnega moškega ne osrečujejo prav preveč… In žal vemo tudi, kaj bi ga najbolj osrečilo… Povprečen moški (dec) brez težav preživi brez klepeta oz. pogovora, tudi brez ženske pozornosti, brez čustvene bližine in brez potrebe po varnosti, zelo težko pa brez intime z žensko. Torej gre za klasičen nesporazum med spoloma, ki govorita različen jezik, imata različne potrebe, stičišče obeh (s)polov pa je koncentrirano v mikroskopski točki (seks, ljubezen), v kateri je zbran ogromen energijski naboj – prava jedrska bomba… 😉
Seks, telesna vez (ali želja) je glavno in najmočnejše lepo odnosa med moškim in žensko, na to se vežejo tudi vse ostale potrebe, čustvena bližina, interesi, “prijateljstvo”.
Osebno si nisem nikoli želel oz. prizadeval za prijateljstvo z neatraktivno žensko, vedno sem nekako želel delat domače naloge luštnim sošolkam…
Eh, ne gre mi to sranje… bolj ko skušam razložiti, bolj se pogrezam v živo blato.
Bolje da končam. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Moje mnenje je, da pri iskrenem prijateljstvu in iskrenem partnerstvu ni mask, dolgotrajne užaljenosti in ponosa. V takih primerih, če sem sokriva in če sem prestopila mejo, sem se pripravljena sklonit, opravičit, celo moledovati.. In če druga stran ostane hladna, sem se pripravljena obrniti in oditi- za zmeraj. Nikoli do sedaj pa nisem pustila hladnega odnosa tedne..največ pol dneva.

Glede prijateljstva med žensko in moškim pa tudi jaz menim, da v takšnem, ki se začne v odrasli dobi, navadno eden želi nekaj več kot le prijateljstvo. So pa izjeme, na primer prijateljstva iz otroštva, dolgoletni sosedski odnosi ali morda prijateljstva iz fakultete… Kakorkoli, upam, da se pogovorita, drug drugemu iskreno povesta osvojih pričakovanjih glede vajinega prihodnjega odnosa..čeprav za partnerskega slabo kaže, če imata že pred začetkom 14 dnevne tihe maše.. Če pa ti veš, da bi ostala pri prijateljstvu in čutiš, da bi on nekaj več, raje izkoristi priložnost in zaključi vajin odnos..

New Report

Close