Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vračilo štipendije

vračilo štipendije

Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

Mene zanima zadeva glede štipendije in bolj natančno na vračanje, zanima me pa to prvi letnik faksa nisem imel štipendije v drugem sem potem dobil štipendijo sem letnik tudi uspešno opravil, potem pa v tretjem letniku sem dalje dobival štipendijo ampak nisem naredil vse zadeve, da bi bil letnik kot opravljen pomeni da nisem opravil ga in sedaj me zanima če vračam štipendijo samo za ta letnik pomeni tretji letnik ali pa za prejšnje leto tudi nazaj vračam za drugi letnik?
Hvala za odgovore in za vaše razumevanje.
Lp.

Vračaš za leto, ki ga ne opraviš.
Razmisli raje o tem, da ga končaš.

Vračaš le za letnik, ki ga ne narediš. V tvojem primeru le za 3. letnik. Ampak če nameravaš letnik narediti (ponavljaš, pavziras), pa zaprosi, da ti štipendija miruje. Torej čimprej na csd ali kdor ti že daje štipendijo, zaprosis za mirovanje 1 leto in če v tem času narediš 3. letnik, ti ni treba vračati nič. Srečno.

Kako pa je, če ponavljaš letnik v srednji šoli?

Na stani ministrstva za delo… piše: ”Vračilo državne štipendije

Če center za socialno delo ugotovi, da je štipendist pridobil štipendijo na podlagi posredovanih neresničnih podatkov, v skladu s šestim odstavkom 99. člena zakona odpravi odločbo o dodelitvi državne štipendije za tisto šolsko oziroma študijsko leto, za katero je bila pridobljena državna štipendija na podlagi neresničnih podatkov, in za šolsko oziroma študijsko leto, ki temu sledi.”

Nič ne piše o ponavljanju letnika. Je treba CSD kaj obvestiti? Odločba o štipendiji velja do konca avgusta.

Jaz nisem vračal nikoli, le zamrznili so mi za eno leto. Je bilo pa to že nekaj let nazaj, je mogoče zdaj kaj drugače

Za srednjo šolo ne bi vedela, verjetno pa je enako kot za fax.
Člen, ki ga citiras, resnično določa, kdaj se vrača štipendija – samo pri posredovanju neresničnih podatkov (velja tako za srednjo kot za fax). Vendar csd tega ne upošteva in zahteva vračilo za neopravljen letnik. Mislim, da so bile v zvezi s tem pred leti že tožbe študentov proti csd, ampak očitno niso uspeli, če je praksa še vedno taka kot je.

New Report

Close