Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pritoževanje preko stroškov šole

Pritoževanje preko stroškov šole

Moj otrok gre letos v prvi razred.
Za šolske potrebščine smo dali 95 eur – ni se mi dalo gledat na cene in akcije.
Delovne zvezke dobijo v šoli.
Moram ga še oblečt in obut – ampak to bi ga morala v vsakem primeru.
Gledam po FB jamranje kako je šola draga.
Resno? 95 eur za potrebščine ki bi jih kao naj imel celo leto?
Prepričana sem, da nekateri pokadijo in pokofetkajo za več kot ta znesek v par mesecih.
Pustimo ob strani, da bo najbžr potrebno redno dokupovat.

Pa jaz imam vrtca več za plačat in to vsak mesec.

DZ boste plačali, šola jih je samo naročila. Vsaj jaz ne vem za šolo, kjer bi otroci DZ dobili zastonj.

Pri nas so v višjih razredih malo omejili DZ, ker obstajajo za skoraj vsak predmet (tudi za zemljepis in zgodovino, mamo jim izkoriščevalsko).

no, računaj še enkrat toliko vsaj za delovne zvezke. da je vrtec dražji od šole, pa itak vse čivka…

citiram:

Učbenike si lahko učenci sicer brezplačno izposodijo pri učbeniških skladih, a kljub temu morajo starši za potrebščine odšteti od dobrih 80 evrov pa vse tja do 200 evrov. Razlika je predvsem odvisna od tega, koliko delovnih zvezkov in potrebščin posamezna šola določi kot obvezne

Letos bodo za prvčke DZ zastonj. To je rekla ministrica.

Se strinjam z avtorico. Ko sta otroka prišla iz vrtca v šolo, so šli stroški napol (poleg šolskih potrebščin plačujemo še malico, kosilo in 3 krat tedensko popoldansko malico).
Lani ali pred lani je bila tema na tem forumu kako je šola draga. Ko sem jim predlagala da dajo 10 evrov na mesec na stran in tako prišparajo za šolo, je bil cel halo.
Se vidi kakšne so prioritete večine. Najprej pleh, kavice, pivce za živce, čiki, kozmetičarke in čisto na koncu otroci. Pa tukaj ne gre samo za šolske potrebščine. (Nekaj dni nazaj je bila tema o rabljenih oblečilih.)
Ta zapis ne velja za revne, za tiste ki res nimajo, ampak teh ni 1.200 kot oglašujejo v eni reklami.

V Laškem so DZ brezplačni za prvošolčke.

Ja za prvošolce so letos DZ in učbeniki zastonj. Za ostale pa seveda ne. Pri nas pridejo šolske potrebščine za naslednje leto za 2. in 3. razred (brez novih torb, peresnic in copat) okoli 150 EUR. Ostali material, ki ga bo naročila še šola (listi, material za likovno…) bo še ene 20 EUR na otroka.

Ne jamram, se ne pritožujem, ker za otroke sem se zavestno odločila, vendar takole povprečenje ni točno. Imam tri OŠ otroke in takole na uč, sem do tega trenutka dala za naslednje leto cca. 600€, pa vem, da še bom. Pa sem gledala na cene. Btw., za eno od punc pridejo to leto DZ 150€, za drugi dve sicer precej manj.

Priznajmo si, več kot pol delovni zvezkov otroci ne rabijo!
Drugo pa, ko vidim čike v gobcih staršev pa neham kimat njihovim jamranjem, da ni denarja za otroke!


Pri nas so v prvem razredu imeli Lili in Bine DZ iz 4 delov. Vse so rešili: Za opismenjevanje pa še posebej 2 dela. In to je bilo to. Namesto učbenikov je sedaj pač DZ tako narejen. V drugem je podobno.

Meni se zdi šola precejšen strošek in ne kadiva ter ne hodiva po gostilnah.


Pri nas so v prvem razredu imeli Lili in Bine DZ iz 4 delov. Vse so rešili: Za opismenjevanje pa še posebej 2 dela. In to je bilo to. Namesto učbenikov je sedaj pač DZ tako narejen. V drugem je podobno.
[/quote]

Pri nas ostajajo dz prazni, poleg tega dobijo goro učnih listov in kup seminarskih. Meni se zdi dovolj ena knjiga, kjer je vse obrazloženo, pravila in naloge. Potem pa listi z vajami in to je to. Ne pa da trogajo te težke bukle iz dneva v dan v šolo in iz nje.


Sama dajem na stran skozi celo leto denar za šolo. Vse je nakupljeno že v začetku julija. Res je, strošek je precejšen. Vendar za otroka mi ni žal dati denarja. Si raje ne kupim cot.

Svetnicaa počnemo enako, a priznam, da je tudi težko, sploh ko pridejo nepredvideni stroški (npr. okvara kakega stroja, okvare starega avta, ipd.). Tudi mene pa zjezi, ko na koncu leta vidim izpolnjenost DZ. Za šolo pa mi sicer ni bilo nikoli žal denarja, ker jo jemljem kot investicijo v otroka.

Sem računala, da me bo prišla šola sedaj v 2.r., ca 20€ na mesec + nepredvideni potrebi nakupi, izleti, vstopnine, material, ki ga kupi šola…+ prehrana ca. 90€ na mesec torej ca. 120 €na mesec.

Odvisno je tudi od posamne šole, kaj bodo uporabljali za svoje delo in koliko DZjev predpiše.
Hipotetično – če bi na imeli nekdo na naši šoli 9 otrok v vsakem razredu enega bi moral za DZje skupaj dati 550,00 €, brez potrebščin, ki pa tudi nanesejo. Zdaj šolsko torbo ravno ni treba kupovati vsako leto, tudi marsikateri zvezek je možno še uporabit, ipd.
V glavnem je pa tako, da je to velik znesek, ki ga daš naenkrat in ga skoraj nobeden namesko ne daje na stran za šolske potrebščine, če nisi ravno finančno-računovodski frik.

Lej, vsi tisti, ki se pritožujete, da so DZ neizpolnjeni, imate predstavnike v svetu staršev. Svet za vsako leto posebej določi DZ, ki se bodo uporabljali v šoli. Če se starši uprete in pokažete, da so napol prazni in neuporabni, jih prihodnje leto se boste več imeli. Nekaj naredite in ne samo jamrat po forumih.

In ja, naša šola ima ene najnižjih stroškov za DZ v Sloveniji. Zato, ker staršem ni vseeno.

Moja gre v tretji razred. Torbe nismo kupovali druge, edino peresnico. Vse šolske potrebščine sem kupovala na enem mestu. Celoten znesek 135 eur.

Ko je hodila v vrtec sem mesečno plačevala 186 eur za drugo starostno skupino. Trije člani, mesečnega dohodka ca. 1900 eur (nepremičnin itd nimamo).

186 eur vsak mesec. Sedaj dam dosti manj enkrat letno. Isto ima v šoli malico in kosilo, brez subvencij plačam ca. 70 eur.

Ko je prestopila prag šole smo si finančno kar odahnili. Da je šola draga jamrajo tisti, ki so imeli vrtec zastonj ali za drobiž.

Tvoj delovne zvezke dobi v šoli, moji, ki gredo v 4., 7. razred in v 1. letnik gimnazije pa ne!
Verjemi, stroški za 1ega otroka krepko presežejo 100€.


Tvoj otrok bi moral jesti, tudi ce ne bi hodil v solo. Ce ti je prehrana predraga, jo odjavi in mu dajaj s sabo domaco hrano v termoski. Stara in poceni metoda. Zdaj placas svoje udobje.

Do zdaj sem za vsakega porabila cca 100 eur in imata praktično vse kar rabita.
No, hči rabi še torbo, kar ni zanemarljiv strošek.


Tvoj otrok bi moral jesti, tudi ce ne bi hodil v solo. Ce ti je prehrana predraga, jo odjavi in mu dajaj s sabo domaco hrano v termoski. Stara in poceni metoda. Zdaj placas svoje udobje.
[/quote]

A sem kaj rekla, da je drago, da skačeš v zrak s takimi?

Za človeka, ki nima kje vzet, je tudi 70 evrov za vrtec ali 100 evrov za DZ veliko.
Polna rit ne razume in ne pričakujmo, da bo. Njej pa je dovoljeno jamrat.

Šola je v primerjavi s stroškom vrtca zastonj.
1x letno pač plačaš tistih 100 ali pa 200 EUR, ostale mesece le malico oz. kosilo.

Ko je šla hči v šolo smo prihranili 2000 EUR letno – z drugimi besedami za all inclusive smučarske počitnice v tujini.

No, zdaj je jasno zakaj se starši niso masovno uprli bedariji od devetletke in odhodu v šolo pri 6 letih. Samo za denar se vam gre. Briga vas otrok in njegovo otroštvo.

New Report

Close