Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pojdite nekam Ljubljančani

Pojdite nekam Ljubljančani

Resno . Pojdite nekam in nehajte govoriti kot žabe.

Kam naj gremo?
V vukojebino?
Al k totim štajercem?
Povej kam.
Jaz sem na morju zdele. Al bo to OK?
kva kva kva

Pa saj gremo nekam, vsak vikend! A tudi ni prav…:-)
Najbolje, da ostaneš, kjer si in si z Ljubljančani samo dopisuješ. V knjižni slovenščini, ker se sicer lahko zgodi, da kdo ne bo razumel tistih čudnih glagolskih oblik, ki jih nekatera narečja uporabljao zadnje čase…

nova
Uredništvo priporoča

Sem priseljena ljubljancanka v lj ziveca 20 let, pa ne govorim niti pikice po zabarsko.

Ti sam reč, kva te matra.
Po moje ne glih to, da ludje iz Lublane po žabarsk govorijo.
Kr rec, poslušam.

V Žabariji govorimo po žabarsko;) Kako bi pa v Mariboru zgledalo kvakanje? Nea ga srat;)

Drugače pa oblika “kva” za “kaj” izhaja iz časov pred naselitvijo Slovanov, iz ene od oblik latinskega zaimka “quod”, ki pomeni kaj. Samo povem.

Se mi zdi, da ste samo zavistni Ljubljančanom, ki živijo v lepem, prijaznem, kulturnem, svetovljanskem mestu.
Jaz bi takoj živela v Ljubljani, pa žal nimam možnosti.
Kaj je lepšega, kot se peš sprehoditi od doma ob Plečnikovih mojstrovinah do kulturnih dogodkov na prostem, Opere, galerij, čudovite tržnice, bolšjega trga, prijetnih lokalov…?
Če se že spotikate ob njihov jezik, se veliko lepše sliši ljubljanščina kot štajerščina ali nerazumljiva prekmurščina.
Spoštujem vsa lepa slovenska narečja, najraje pa slišim ljubljanščino na Tromostovju, v Križankah, Tivoliju…
Pa brez zamere.

Khmmm… kam pa naj grem?
Na Gorenjsko?

Khmmm… kam pa naj grem?
Na Gorenjsko?
[/quote]

Ejga, kva?

Khmmm… kam pa naj grem?
Na Gorenjsko?
[/quote]

Ejga, kva?
[/quote]

Kva j, ejga?

Ejga, kva?
[/quote]

Kva j, ejga?
[/quote]
Ejga, more jt.

Kaj ti te je, čuj ?

Ejga, kva j vse dobr, čuj.

Od kod naj gremo, za kojeg ku rca naj gremo in kam naj gremo?

men so pa toti ljubljančani čist vredi…tudi govoriva me ne moti, še pohecajo se po štajersko. …
…kwa si ti zaj rekla? :)))

Mene moti točno to in samo to in nič drugega
😛

Indijska, a boš en pir?

Mene moti točno to in samo to in nič drugega
😛
[/quote]
Tebi pa samo: idi meni in indijski po pivo.

Kulturnem? TI pa ne veš kaj dosti o kulturi. Kulturen človek nikoli ampak NIKOLI ne ponižuje drugih ljudi, medtem, ko Ljubljančani kar naprej ponižujejo štajerce.
In še sreča, da so okusi različni, ker meni je dialekt Ljubljančanov, milo rečeno, odvraten. Se ne hecam, nočem biti žaljiva ampak tako je. Že samo zato in še enkrat zato, nikoli ne bi hotela živeti v LJ. Da samo pomislim, da bi zavijala tako kot oni, ma ni ga denarja, da me spravijo tja.

Mene moti točno to in samo to in nič drugega
😛
[/quote]
Tebi pa samo: idi meni in indijski po pivo.
[/quote]

Brcaš v temo :-)))
Tudi iz tvojega posta seva vsa kultura Ljubljančanov.

…pa , da ne bo hude krvi je lahko tudi union…

Paja, preberi si svoj tretji stavek.

Kulturnem? TI pa ne veš kaj dosti o kulturi. Kulturen človek nikoli ampak NIKOLI ne ponižuje drugih ljudi, medtem, ko Ljubljančani kar naprej ponižujejo štajerce.
In še sreča, da so okusi različni, ker meni je dialekt Ljubljančanov, milo rečeno, odvraten. Se ne hecam, nočem biti žaljiva ampak tako je. Že samo zato in še enkrat zato, nikoli ne bi hotela živeti v LJ. Da samo pomislim, da bi zavijala tako kot oni, ma ni ga denarja, da me spravijo tja.
[/quote]

paja,

Kulturnem? TI pa ne veš kaj dosti o kulturi. Kulturen človek nikoli ampak NIKOLI ne ponižuje drugih ljudi, medtem, ko Ljubljančani kar naprej ponižujejo štajerce.
In še sreča, da so okusi različni, ker meni je dialekt Ljubljančanov, milo rečeno, odvraten. Se ne hecam, nočem biti žaljiva ampak tako je. Že samo zato in še enkrat zato, nikoli ne bi hotela živeti v LJ. Da samo pomislim, da bi zavijala tako kot oni, ma ni ga denarja, da me spravijo tja.
[/quote]

Zavijajo korosci in prav simpaticno. Ljubljancani generalno tolcejo gorenjscino s par posebnostmi. Na jugovzhodu in vzhodu Ljubljane pa znajo zategnit ze po dolenjsko.

Sicer si pa edina v tej temi, ki koga ponizujes in ocitno imas tudi nizko samozavest, ce povsod vidis ponizevanje.

New Report

Close