Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ko ženska ne kaže svojih let

ko ženska ne kaže svojih let

koliko vas takih ki po videzu delujete mlajše kot ste sicer? Ste zadovoljne ko dobite kompliment da ne kažete svojih dejanskih let? Stara sem 30 let, kažem jih 21, 22, kar je včasih prav nadležno, mogoče bom čez 10/ 20 let drugače razmišljala 🙂 . Velikokrat dobim občutek da me delodajalci ne jemljejo resno ko pridem na kakšen razgovor, vsak tadrugi me ima za študentko.

Imam 38 let, izgledam izredno mladostno in v trgovinah in kavarnah me skoraj dosledno tikajo. Zelo moteče.

Stara sem 50 let,
kažem jih 40,
obnašam pa se kot 30 letnica.

Kako pa mislite, da drugace zgledajo 30- ali 40-letnice? Nic drugace kot ve, pac odvisno od potez obraza, vrste koze itd., razlicno toliko, kolikor so razlicni geni. Za malo ljudi se da starost oceniti bolj tocno kot na desetletje, razen tega pa je odvisno, koliko je ocenjevalec star. 15-letnikom se zdijo vsi odrasli “zelo stari”, starostnikom so ljudje srednjih let “zelo mladi”.

Skratka, nic izjemnega in nic, za kar bi imel nekdo osebne zasluge. 🙂

No, da vas imajo za mlajše, ni nujno posledica “mladostnosti”, ampak nastop, način oblačenja. Imam kolegico, ki je taka pupika – ne zaradi gladke kože, ampak ker ima tak mili glasek, nežen nastop. Zato so jo kot študentko zmeraj imali za srednješolko. Potem je pridobila na samozavesti, pa se ji to ni več dogajalo. Vse je v nastopu.

zelo veliko je od genov odvisno ja,pa kako ženska skrbi zase, pa ne govorim o tistih ki se dajo popravit, ali pa ki nosijo na tone šminke gor. So ženske ki res ne kažejo svoje starosti, so pa ženske ki pri 25 letih zgledajo veliko starejše kot so v resnici

Sem stara 47 let, pa me vsi tikajo, ker res zgledam 25+.

Jaz imam 39 let, sem majhna, drobna, blond. Jaz zase vidim znake staranja, ampak ljudje me imajo konstantno za nekoga, ki je ravnokar prisel s faksa. Izredno motece, glede na to, da sem na vodilni funkciji. Pa sem probala vse, ocala, krajse lase, drugacno licenje itd. Ljudje enostavno povrsno pogledajo in na prvi pogled ocitno zaradi svoje konstitucije delujem kot mladenka.

Meni je zanimivo tole: Penelope Cruz je kar nekaj let mlajša od prijateljice Salme Hayek, pa ta druga ne zgleda čisto nič starejša.

zelo hudo. Avtorica imam isti problem. Zgled 10 let mlajša kot sem.

Oiregfd, ne ni problem v nastopu in oblačenju. Sama imam zelo samozavesten nastop in močen glas, ampak še vedno imam probleme. V službi je to zelo moteče. Sem probala že sprementiti frizuro, način oblačenja, ampak nič ne pomaga. So pač mladostni geni.

Boge 🙂
Jaz običajno realno ocenim starost ženske, če me vpraša, pa ji seveda rečem najmanj 5 ali več let manj, ker vem, kako trpijo, ko jih imajo za mlajše 😀

Mlaše zgledate mooče v primerjavi z ženskami izpred 200 let, mogoče delate primarjave z ženskam, ki delajo za tekočim trakom?
Redko katera ženska zgleda mlašja, večinoma zgledajo starejše. Tam po 50em pa gre hitro navzdol, ker se izogibate rekreaciji in fizičnemu delu, cigareti, itd….

kako hudo se motiš. Poznam gospe v letih ki izgledajo odlično. Ne moreš vse v isti koš metat, tako kot eni moški so pri 40 letih videti res vau, eni pa že pri 21 zgledajo kot da so na pragu abrahama… Sicer pa sama se nisem nikoli primerjala z drugimi, ljudje okrog mene govorijo da mi ne bi pripisal tolko let, imam tist punčkast obraz. Se pravi moram delat za tekoči trak da bom končno kazala svoja leta haha 😀

Tako nekako, ja. 🙂 Je pa boljse za vsak slucaj odbiti 10 let, ce koncna cifra ne pride pod 20. Ker se je enemu ze zgodilo, da je samo 5 odbil in je zinil cifro 2 leti visjo od starosti “ugibanke”. O nastali paniki boljse da ne govorim, ker jo ja imajo vsi za mlajso… :)))

Tako nekako, ja. 🙂 Je pa boljse za vsak slucaj odbiti 10 let, ce koncna cifra ne pride pod 20. Ker se je enemu ze zgodilo, da je samo 5 odbil in je zinil cifro 2 leti visjo od starosti “ugibanke”. O nastali paniki boljse da ne govorim, ker jo ja imajo vsi za mlajso… :)))
[/quote]

PismoRosno sklepam da tebi verjetno več let dajo kot jih kažeš da si tolk nastrojena 😉 Moja punca tudi vizualno veliko mlajša deluje kot je v resnici, pač taki geni so, nimamo kaj

Imam eno sodelavko, ki je stara 39 in je zelo drobne postave. Če bi jo pogledal od odzadaj, bi rekel, da je 13-letna punčka. Še od odspredaj je taka. Obleče se kot 13-letna punčka. Ko pa jo ogledaš v obraz, pa je malo srhljivo, ker jih kaže 50, ampak se tega sploh ne zaveda.
Zase vedno pravi, da jo tikajo in če naroči pijačo, da mora pokazat osebno, ker ne verjamejo, da jih ima čez 18. Ampak verjetno gre za temne prostore ali pa slabovidne ljudi.

V narcisistični dobi vsi izgledamo mlajši, super in celo boljše s staranjem, še posebej ženske, ki se bojijo staranja, te se pa tako lahko primerjajo s hčerami in jim z lahkoto speljejo tipe oz. jih zmedejo, ker ne vidijo razlike v letih med materjo in hčerjo, če seveda ne bi imele moralnih zadržkov. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

No, jaz sem itak videti kot mlajša sestra svoje hčere.

Delodajalec ima pred seboj tvojo vlogo z natančnimi rojstnimi podatki in dobro ve, koliko si stara. Sploh če zahteva visoko izobrazbo, ne more niti v najbolj divjih sanjah mislit, da si stara 20 a ne. Pa tudi, če to pripomni, je zelo neprofesionalno (razen če ne iščeš službe v baru z drogom).

Imam prijateljico, ki je majhna in drobna in jo redno tikajo, vsak na hitro misli, da je stara 25 do 30. V resnici je 50. Dejansko zgleda bistveno mlajša in verjemite, da mi je to težko priznati, ker jaz žal ne zgledam mlajša, kot sem. Samo ne ravno 25, tam malo pod 40 pa že. Pa ne počne nič posebnega, ima srečo s tozadevnimi geni.
Ne bi pa zamenjala z njo, ker ima precej zdravstvenih težav, jaz jih pa na primer nimam.

moja mami pri 50 zgleda enkratno. Vzgojila 3 otroke, fizično delala, pa se zdi da ji čas ne pride do živega. Vse je v veliki meri odvisno od genske zasnove … tiste narciste pa pustmo na miru, vedno se najde krog ljudi ki zganja foušarijo ker sam ni deleže tega kar ima nekdo drug

Ne vem ali jih kažem ali ne, počutim se ok taka kot sem 🙂 imam pa znanko, ki je stara 32 let, velika 155cm, tehta okrog 45 kg in se oblači kot najstnica, tudi v obraz ne kaže let. Za njo bi človek dejansko rekel da je vsaj 10 let mlajša kot je v resnici. No, ko vidiš njene tri otroke potem malo podvomiš da gre res za dvajsetletnico. Mislim, da je ni nikoli motilo da zgleda mlajša kot je.

Jaz sem tudi taka z baby faco, ampak sedaj ko sem pa stara 42 let, mi pa to prav pride. Tudi jaz sem se sekirala, ker mwe noben ni resno jemal, zgledala sem kot smrkljica. Sedaj pa se počasi obrača krivulja na drugo stran in mi je to v prid.

kako hudo se motiš. Poznam gospe v letih ki izgledajo odlično. Ne moreš vse v isti koš metat, tako kot eni moški so pri 40 letih videti res vau, eni pa že pri 21 zgledajo kot da so na pragu abrahama… Sicer pa sama se nisem nikoli primerjala z drugimi, ljudje okrog mene govorijo da mi ne bi pripisal tolko let, imam tist punčkast obraz. Se pravi moram delat za tekoči trak da bom končno kazala svoja leta haha 😀
[/quote]

Kje se da videt ta punčkast obraz 😉

Tudi jaz se nikoli nisem v zivo videla zensk, ki zgledajo 10 ali 20 let mlajse kot so v resnici.
Mogoce je krivo to, da delam z mladimi in vem, kako dvajsetletnice dejansko zgledajo.
Marsikatera zgleda mlajsa od zadaj, ker vitkost in sport prineseta mladostno gibanje, ampak na obrazu, vratu in rokah se pa leta pac vidijo, nimas kaj.
Aja, tudi jaz vsaki, ki me vprasa, za vsak slucaj povem 10 let manj kot zenska dejansko zgleda. Sem parkrat odbila samo 5 let in jih celo malce postarala.

Tako nekako, ja. 🙂 Je pa boljse za vsak slucaj odbiti 10 let, ce koncna cifra ne pride pod 20. Ker se je enemu ze zgodilo, da je samo 5 odbil in je zinil cifro 2 leti visjo od starosti “ugibanke”. O nastali paniki boljse da ne govorim, ker jo ja imajo vsi za mlajso… :)))
[/quote]

PismoRosno sklepam da tebi verjetno več let dajo kot jih kažeš da si tolk nastrojena 😉 Moja punca tudi vizualno veliko mlajša deluje kot je v resnici, pač taki geni so, nimamo kaj
[/quote]

Narobe sklepas. Sploh ni point v tem, kaksna sem jaz, ampak kako vse “moti”, ce jim ljudje pripisejo manj let. Pa vecina zenski rece, da zgleda mlajsa, iz ciste vljudnosti, ker je pac navada taka. 🙂

Ženskam moramo vedno moški govoriti tisto, kar rade slišite: zgledaš precej mlajša, posebna in nekako drugačna si od drugih, nisi debela … 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

New Report

Close