Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Posledice multikultija v Bruslju

Posledice multikultija v Bruslju

Z možem sta se preselila v Slovenijo, ker se v Bruslju že preveč pozna sprejemanje navad prišlekov.

http://siol.net/novice/slovenija/izkusnja-iz-multikulturnega-bruslja-ponosni-moramo-biti-na-dosezke-svoje-civilizacije-446989

Navade se prenašajo v Evropo
“V družini svojega moža sem videla, kako z ženskami ravnajo v Indiji in kako te navade prenašajo v Bruselj. Ženske absolutno niso enakovredne. Če se temu ne bi uprla, ne bi šlo. In svoj položaj lahko vzdržujem le, ker sem Evropejka. Moškim lahko gledam naravnost v oči. Kot Evropejka imam možnost in pravico, da govorim. Če bi bila Indijka, tega ne bi smela, le ponižno bi gledala v tla in ubogala,” trdi Vida.
“Vse to je že med nami, ne le v Bruslju. V vseh velikih mestih po svetu. In to bo zagotovo prišlo tudi v Slovenijo,” meni Tržačanka, ki si želi čim več storiti za to, da bi se lahko Evropa boljše pripravila na stvarnost, ki prihaja.

Ne rabim biti Vida, ne rabim tega poskusit, da to vem. Nekateri to vemo že od nekdaj, opozarjamo itd, ampak tudi tu na monu smo vse drugo, le ljudje ne.
Ok, želeli ste, imejte.

V Velenju, pa še kje drugje, vse to že obstaja.

Mene čisto konkretno zanima, kako bi me kakšen prišlek pripravil do tega, da bi gledala v tla in ubogala? Ali da bi se začela drugače oblačiti?
Poznate kakšno tako stvar v Sloveniji, ki so jo prinesli prišleki in je dejavno vplivala na obnašanje domačinov?

Pa ti res misliš, da je Slovenija kraj kjer se kaj takega ne more zgodit? Kaj smo mi posebnega? Ko bo dovolj težakov, se boš prilagodila, ali pa boš v težavah.

Ne en prišlek, ko jih bo v tvoji okolici 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, boš delala tako, kot bodo oni hoteli, razumeš?

Ne en prišlek, ko jih bo v tvoji okolici 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, boš delala tako, kot bodo oni hoteli, razumeš?
[/quote]

V Sloveniji je cel kup prišlekov…ne samo eden. Pa me zanima, kako smo domačini spremenili svoje navade in obnašanje glede na njih.
Vaše silne napovedi o koncu sveta me ne zanimajo, blablabla je poceni, točno tukaj smo lani ob tem času brali, kako nas v naslednjem letu praktično ne bo več, kako nas bodo preplavili, kako bomo žep, pa ne vem kaj še…resnica je pa precej drugačna, a ne?
Samo brez fantaziranja prosim?

Ne en prišlek, ko jih bo v tvoji okolici 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, boš delala tako, kot bodo oni hoteli, razumeš?
[/quote]

V Sloveniji je cel kup prišlekov…ne samo eden. Pa me zanima, kako smo domačini spremenili svoje navade in obnašanje glede na njih.
Vaše silne napovedi o koncu sveta me ne zanimajo, blablabla je poceni, točno tukaj smo lani ob tem času brali, kako nas v naslednjem letu praktično ne bo več, kako nas bodo preplavili, kako bomo žep, pa ne vem kaj še…resnica je pa precej drugačna, a ne?
Samo brez fantaziranja prosim?
[/quote]Brez fantaziranj- Pri nas hodimo eden poleg drugega, kot po jajcih. Zaenkrat gre.

Absolutno nasprotujem zatiranju žensk in njihovemu zapiranju v domove, ampak vse ostalo v članku se mi pa bere kot eno samo poveličevanje Evropejstva in totalno nesprejemanje drugačnosti. Pa kaj, če otroke vzgajajo drugače kot ona?! Nič nepričakovanega, da so po evropskih kriterijih vsi ostali za luno.
Sem vesela zanjo, da se je vrnila v malo zaplankano Slovenijo, zdaj naj je pa nikar več ne zapušča, da ne bo doživela še kakšnega kulturnega šoka.

Je napisala: ne nosijo več nič kratkega. Kmalu bodo vse nosile pokrivala, gledale v tla, ne bodo več hodile v službo ipd. Pa gre za Bruselj velemesto v centru Evrope. Pocasi se to spreminja. Pride tudi k nam, zagotovo. Namesto, da bi sprejeli tisto zaradi česar so prišli, spreminjajo naše navade in tako civilizacijo vračajo 100- 200 let nazaj. Super!?

ti si feministka samo deklarativno, ker prave feministke, ki se borijo za pravice žensk, pogledajo okoli sebe

npr kaj se dogaja v makedoniji

albanščina drugi jezik ker so se albanci tako razmnožili da so v politiki s svojim številom dosegli da se bo odslej prakticiralo po njihovem..najprej jezik nato gledanje v tla nato posiljevanje na dnevni bazi nato smrt prenekatere ki ne bo ubogala

ti si feministka samo deklarativno, ker prave feministke, ki se borijo za pravice žensk, pogledajo okoli sebe

npr kaj se dogaja v makedoniji

albanščina drugi jezik ker so se albanci tako razmnožili da so v politiki s svojim številom dosegli da se bo odslej prakticiralo po njihovem..najprej jezik nato gledanje v tla nato posiljevanje na dnevni bazi nato smrt prenekatere ki ne bo ubogala
[/quote]

Sem mislila, da govorimo o Sloveniji?
Ker ti lahko naštejem kup držav, kjer živijo drugače, kot tu…samo ne vidim smisla?

a kaj se je spremenilo?

Govori se; http://reporter.si/clanek/slovenija/grims-proti-cerarju-kolilo-slovenijo-mesecno-stane-en-migrant-494171

Kaj pa še bo, ko bo seme zraslo…

Ne en prišlek, ko jih bo v tvoji okolici 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, boš delala tako, kot bodo oni hoteli, razumeš?
[/quote]

V Sloveniji je cel kup prišlekov…ne samo eden. Pa me zanima, kako smo domačini spremenili svoje navade in obnašanje glede na njih.
Vaše silne napovedi o koncu sveta me ne zanimajo, blablabla je poceni, točno tukaj smo lani ob tem času brali, kako nas v naslednjem letu praktično ne bo več, kako nas bodo preplavili, kako bomo žep, pa ne vem kaj še…resnica je pa precej drugačna, a ne?
Samo brez fantaziranja prosim?
[/quote]

Brez fantaziranja ti povem, da so se v zadnjih 60ih letih pred mnozicnim doseljevanjem, navade in jezik v Sloveniji zelo spremenili. Ker si ocitno se piscancek, tega pac ne ves.


Ko bo tak prišlek tvoj delodajalec, boš za ubogo plačo naredila tudi to.

A ti to nalašč ne razumeš vprašanja in pišeš v tri krasne, ali pa je to slučajno?

Res ste smešni, v Sloveniji še zdaleč ni niti približno kot propagirate. Švedska pretirava, Nemčija, Belgija, Francija pa ne. Zato nehajte lagat in širit propagande in sovraštva

ti si feministka samo deklarativno, ker prave feministke, ki se borijo za pravice žensk, pogledajo okoli sebe

npr kaj se dogaja v makedoniji

albanščina drugi jezik ker so se albanci tako razmnožili da so v politiki s svojim številom dosegli da se bo odslej prakticiralo po njihovem..najprej jezik nato gledanje v tla nato posiljevanje na dnevni bazi nato smrt prenekatere ki ne bo ubogala
[/quote]

Sem mislila, da govorimo o Sloveniji?
Ker ti lahko naštejem kup držav, kjer živijo drugače, kot tu…samo ne vidim smisla?
[/quote]

Občudujem tvojo vztrajnost… ;)))

Je pa tako, da FOBOM vseh vrst (tvojim sogovornikom) zadostuje 1 sprožilni faktor (npr. migranti), da kot ošpice izbruhnejo (poleg ksenofobije) še vse ostale fobije. Gre za akutno stanje blodnjavosti in anksioznosti. Za prestrašene in nesamozavestne obstaja le ena rešitev: Love is all you need. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

ti si feministka samo deklarativno, ker prave feministke, ki se borijo za pravice žensk, pogledajo okoli sebe

npr kaj se dogaja v makedoniji

albanščina drugi jezik ker so se albanci tako razmnožili da so v politiki s svojim številom dosegli da se bo odslej prakticiralo po njihovem..najprej jezik nato gledanje v tla nato posiljevanje na dnevni bazi nato smrt prenekatere ki ne bo ubogala
[/quote]

Sem mislila, da govorimo o Sloveniji?
Ker ti lahko naštejem kup držav, kjer živijo drugače, kot tu…samo ne vidim smisla?
[/quote]

makedonija je bivša jugoslovanska republika

še 27 let nazaj smo bili v isti državi

sedaj se dogaja pospešen uvoz albancev, ker komunistom tako pade kaj v žep, če bi zaposlovali delodajalci slovence, bi jim pa morali plačati vse, kar piše v zakonih in za komuniste ne bi nič ostalo

remember: pri korupciji smo na prvem mestu

V Sloveniji je cel kup prišlekov…ne samo eden. Pa me zanima, kako smo domačini spremenili svoje navade in obnašanje glede na njih.
Vaše silne napovedi o koncu sveta me ne zanimajo, blablabla je poceni, točno tukaj smo lani ob tem času brali, kako nas v naslednjem letu praktično ne bo več, kako nas bodo preplavili, kako bomo žep, pa ne vem kaj še…resnica je pa precej drugačna, a ne?
Samo brez fantaziranja prosim?
[/quote]

Brez fantaziranja ti povem, da so se v zadnjih 60ih letih pred mnozicnim doseljevanjem, navade in jezik v Sloveniji zelo spremenili. Ker si ocitno se piscancek, tega pac ne ves.
[/quote]

Seveda so se. Namesto nemških in italijanskih tujk, zdaj uporabljamo angleške in sr/hrvaške.
To kar se jezika tiče. Za navade pa res ne vem…mi moraš pojasniti, jaz nič čudnega ne opazim.

Slovenija je v tisti fazi, kot so bile zgornje drzave pred 40 leti, ce ti to kaj pove.

Sem mislila, da govorimo o Sloveniji?
Ker ti lahko naštejem kup držav, kjer živijo drugače, kot tu…samo ne vidim smisla?
[/quote]

makedonija je bivša jugoslovanska republika

še 27 let nazaj smo bili v isti državi

sedaj se dogaja pospešen uvoz albancev, ker komunistom tako pade kaj v žep, če bi zaposlovali delodajalci slovence, bi jim pa morali plačati vse, kar piše v zakonih in za komuniste ne bi nič ostalo

remember: pri korupciji smo na prvem mestu
[/quote]

Ja. Za razliko od tebe sem bila v Makedoniji, še ko je bila del Jugoslavije.
In že takrat so imeli pol albancev, nekatere pokrajine so bile čisto albanske.
Kaj točno ima to s Slovenijo?
Aja…a pa ti veš, kaj je to komunizem? Dej si no mal poguglat pa mi povej, katera stranka ali politik
pri nas se gre komunizem. V dejanskem pomenu besede, seveda.
Kaj če bi se scivilizirali, pa ne bi vsemu, kar vam ni všeč, rekli komunizem? A to ne gre?

Slovenija je v tisti fazi, kot so bile zgornje drzave pred 40 leti, ce ti to kaj pove.
[/quote]

Večina naseljevanja pred 40 leti v te in podobne države je bila direktna posledica kolonializma teh držav.
Da ne govorimo, da jih še cel kup še vedno krepko drži v rokah rudnike in naravna bogastva v recimo Afriki. To se vse plača…menim, da Slovenija ne spada v to kategorijo, kaj?

Sem mislila, da govorimo o Sloveniji?
Ker ti lahko naštejem kup držav, kjer živijo drugače, kot tu…samo ne vidim smisla?
[/quote]

Občudujem tvojo vztrajnost… ;)))

Je pa tako, da FOBOM vseh vrst (tvojim sogovornikom) zadostuje 1 sprožilni faktor (npr. migranti), da kot ošpice izbruhnejo (poleg ksenofobije) še vse ostale fobije. Gre za akutno stanje blodnjavosti in anksioznosti. Za prestrašene in nesamozavestne obstaja le ena rešitev: Love is all you need. 😉
[/quote]

Še to….
Če bi dejansko ksenofobom šlo za rešitev težav z migranti, ne pa občutek ogroženosti zaradi lastne inferiornosti in kompleksov, bi se potrudili za rešitev težav tam, kjer so dejansko nastale:

1. Afrika:
Treba je prenehati ropati “manj razvite civilizacije”. Afrika je pokradena, posiljena, onečaščena spredaj in zadaj – od civiliziranih belcev, ki kradejo vse kar je vredno, za nagrado pa za sabo dobrohotno puščajo korupcijo, orožje in vojne. Revni Afričani, ki so se še donedavna preživljali z ribištvom ob vzhodnih in mediteranskih obalah Afrike, tega ob svojih obalah ne morejo več početi, ker so jim ploveče ribje tovarne ukradle njihov edini vir preživetja. In zato so nekdanji ribiški čolni sedaj polni migrantov na poti v Evropo.

2. Amazonija:
Podobna zgodba se dogaja tudi avtohtonim prebivalcem Amazonije, le da oni nimajo kam zbežati, ampak brez gozda enostavno izumrejo – genocid.

3. Bližnji vzhod:
Umazana spletka za nafto in poceni bencin. Arabce je treba čimbolj skregati med sabo, jih oslabiti, potem pa lahko zastonj molzeš njihovo nafto. Prebivalci Iraka, Sirije… so pač samo kolateralna škoda. Morda bodo brezpravni in brezdomni celo koristni kot poceni delovna sila velikemu kapitalu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

A ti to nalašč ne razumeš vprašanja in pišeš v tri krasne, ali pa je to slučajno?
[/quote]

Sam res ej kok mediji nakladajo! Resnica je, da se politiki sploh ne ukvarjajo z migranti.

New Report

Close