Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Znacilnosti kastriranega psa

Znacilnosti kastriranega psa

Zdravo! Ker dobimo psa, vecje pasme in ga zelimo v prihodnosti kastrirati me zanima kaksne so prednosti oz. slabosti kastriranega cuvaja (samca).
A je pes manj teritorjalen, zascitniski, manj cuvaj, manj navezan na lastnika itd..?
Ker nebi radi da bi izgubil nagon do cuvanja in lastnosti pasme, zato me zanima kako se kastrirani samci obnasajo.

Hvala ze v naprej!

Pes ne more več zaploditi samice. Nekateri se ulenijo in zredijo…. Vse ostalo naj bi oslato enako, tudi vonj gonečih psičk še vedno pride do njihovega nosa. Me pa zanima zakaj si boste sploh omislili psa….. Za čuvanje posesti si omislite alarmno napravo

Prednosti: ob nepazljivem lastniku pes ne more zaploditi mladičev in ne premamijo ga gonečke.

slabosti: če je pes kastriran prezgodaj (predno dokončno zaključi rast, kar je pri večji pasmah okoli 24 meseca) pa težave z okostjem, bistveno več osteosarkoma. Če ima pes strahove, fobije, vedenjske težave, so po kastraciji dostikrat še slabše-je treba najprej vedenje uštimat, potem rezat. Zna se zgodit poslabšanje dlake, porabi manj kcal (manj futra). Pri kastratih je več hipotirodizma, nakateri imajo potem tudi slabši vsesplošni imunski sistem in tudi reakcije na cepiva posledično. Zna pa kastracija olajšat povečano prostato, ne pripomore pa k zmanjšanju nastanka raka.

Moje osebno mnenje, za svoje pse. S/K le kadar je to potrebno iz zdravstvenih razlogov ali ob kombinaciji celih samic in preveč pohotnega samca, hiperseksualc (dejansko obstajajo), dam samcu jajca stran.

nova
Uredništvo priporoča

O hvala, bom to povedala ostalim clanom pa si mogoče premislijo…

v googla vtipkaj “long term effects spay neuter” in imaš potem + in -. Pač že sama narkoza je nek rizik, zato jaz pred operacijo (četudi je pes navidez zdrav) naredim osnovno krvno sliko (hemogram, biokemija) in UZ srca ter trebušne votline. Kadar se le da pod narkozo tudi kako stvar združim (recimo čiščenje zob, če je potrebno).

lp

Aha sem ja, me pa se nekaj zanima ce veste mogoce, imamo sicer 2 mesecnega VŠPP-ja, pa že lahko gre na sprehod tam nekje 15 minutni? Zaradi sklepov ga sicer neupam prevec ampak to pa mislim da ze lahk a ne?

Največji faktor za razne OCDje in displazije je genetika, zatem pa prevelika teža med rastjo. Pes mora biti suh.
Gibanja po lažjem terenu kolikor si pes zaželi. Kar mu škodi je drseča podlaga, stopnice gor/dol, in hribi gord/dol.

Škodi tudi metanje igrač, oz kakšen met tu in tam ni od škoda, sicer pa se več cufajte in lovite. Sedaj bodo tudi vpisi v razne tečaje, upam, da že imate izbrano h komu bi šli, kjer vas bodo poučili in naučili igre s psom etc in osnov vzgoje, nege.
Lažji teren in dolg štrikec, za razgiban sprehod.

Ok, torej mu sprehodi po ravnini ne skodijo in so lahko kako dolgi? Ker ne bi rada, da mu skodujejo zdravju ampak ima jih pa ze zdaj zelo rad.
Po hribu ali stopnicah ne hodi, edino nekajkrat na dan preskoci en tak 20 cm visok zid.

New Report

Close