Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ni res, da smo vsi privatniki škrtuhi in slabo plačujemo

Ni res, da smo vsi privatniki škrtuhi in slabo plačujemo

Imam manjše a uspešno podjetje in smo zadnje čase doživljali kalvarijo zaposlovanja. Končno pa smo dobili pravega , ki ga plačujemo stimulativno in je zelo zadovoljen saj pri nas dobi cca. 400 več kot v prejšnji službi, kar je veliko za srednješolsko izobrazbo . Mi z veseljem plačamo, če vidimo, da se človek trudi. Če pa je ena megla in pride spat v firmo, ja tak bo pa dobil malo. Zato mi gre tako na živce splošno mnenje, da privatniki samo zase grabijo in da delavcem dajo minimalca. Morate vedeti da ko pride do širitve, potrebujemo novo pomoč in smo zanj hvaležni. Če je človek pravi in vidi delo in priložnost. To je tako, kot da ti pade sekira v med, da dobiš takega človeka v firmo. In tudi pripravljeni smo bolje plačati, ker meni pomeni zadovoljstvo zaposlenega veliko. Če pa je nekdo lenuh, konkiktnež, ne vidi dela, pa ga ima pred nosom , (tudi take smo imeli, jaz sem bila že čisto obupana), tak pa naj ne pričakuje dobre plače.

Koliko pravzaprav dobi pri vas zaposlen s SŠ? Napisala si, da pri vas dobi 400 več kot v prejšnji službi. In če je v prejšnji dobival 400 plače, potem pri vas dobi 800 ali kako?


Od kdaj pa so plače 400 eur, ne vem ali se tukaj vsi skupaj norčujete ali kaj .Da vas poučim, min. plača je 603 eur neto. Konkretno ta fant dobi 1400 eur neto (s stimulativnim delom).

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem zakaj privatniki vedno znova udrihate, da so delavci lenuhi, ki vam odžirajo denar. Vi niste čist nič drugačni od drugih. Zakaj se je potrebno olajševat na tem portalu? Ne maramo vas, ste zateženi in neprijetna družba. Sprijaznite se in se družite med sabo. V življenju obstja še kaj več kot nategniti in ustrahovati delavce, mar ne mislite?


Ne vem zakaj privatniki vedno znova udrihate, da so delavci lenuhi, ki vam odžirajo denar. Vi niste čist nič drugačni od drugih. Zakaj se je potrebno olajševat na tem portalu? Ne maramo vas, ste zateženi in neprijetna družba. Sprijaznite se in se družite med sabo. V življenju obstja še kaj več kot nategniti in ustrahovati delavce, mar ne mislite?
[/quote
kje pa boš našla službo, kdo ti bo dal kruh? Veš, JU tudi rabi dobiti denar od gospodarstva. In to smo mi, tisti osovraženi privatniki, a ne. Ki se vozimo v jahtah in BMW-jih in nič ne delamo, a ne ? Tudi mi imamo doma dobro stoječo firmo in ti iskreno povem, da je dobrega delavca dobiti tako, kot da si zadel na loteriji. Ko bi ti vedela, koliko je slabih delavcev na trgu, kako so nekateri nemotivirani, tudi pokvarjeni, kradejo. Mi smo kar nekaj kadra odpustili, ker se niso izkazali. Ker smo solidna firma, si lahko privoščimo dobre in te tudi dobro plačamo.

kje pa boš našla službo, kdo ti bo dal kruh? Veš, JU tudi rabi dobiti denar od gospodarstva. In to smo mi, tisti osovraženi privatniki, a ne. Ki se vozimo v jahtah in BMW-jih in nič ne delamo, a ne ? Tudi mi imamo doma dobro stoječo firmo in ti iskreno povem, da je dobrega delavca dobiti tako, kot da si zadel na loteriji. Ko bi ti vedela, koliko je slabih delavcev na trgu, kako so nekateri nemotivirani, tudi pokvarjeni, kradejo. Mi smo kar nekaj kadra odpustili, ker se niso izkazali. Tudi prijatelje in znance in žlahtnike. Ker smo solidna firma, si lahko privoščimo dobre in te tudi dobro plačamo. Ne moremo pa gledati nekoga, ki bi se prisesal na delo drugih. Za take pri nas ni prostora.

Zdaj se bo usulo. Ves, to je mon, tukaj smo revolucionarji in cegevare in ne maramo kapitalizma. Seveda pa zase zahtevamo dobre place.

Kolega ima firmo in vem, da plačuje ljudi bolje kot v konkurenčnih firmah. Samo je pa tudi zahteven in pri njih se tudi dela (čeprav nadur glih ne delajo veliko , plus ure pa koristijo kot prosti dan ), a se morajo izkazati in prispevati k predlogom in izboljšavam. Rezultati morajo bit, to je pogoj. Plače imajo pa res odlične, pa lepe prostore in klima je res luštna pri njih, vsi so pozitivni in kreativni, tako prijetno vzdušje, noben ni mrk.

Namen tega je prepričati kakšno budalo, ki bo nasedla, in rintala 220ur mesečno za borih 800E.Naj vam delajo družinski člani, in ostala žlahta, bo vse fer in korektno poračunano.Sami ste krivi, da vam primanjkuje zaposlenih.Štejejo konkretna dejanja čas za pravljice je minil.

Preveč ste zateženi in psihotični. Skos udrihate 100x bolj kot brezposelni, res odvratno. Kolker poznam privatnike so vsi neprebavljivi in polni sebe. V vaših možganih potekajo kemični procesi, kjer izgubite še zadnjo simpatijo. kolker opažam vas tudi ljudje zmeraj manj cenijo. V JU si še lahko normalen in ne težiš cele dneve delavcem, kako je treba denar zaslužit. V trugi se ne vidi ali je nekdo bil privatnik ali v JU, vsi umremo enako.


Od kdaj pa so plače 400 eur, ne vem ali se tukaj vsi skupaj norčujete ali kaj .Da vas poučim, min. plača je 603 eur neto. Konkretno ta fant dobi 1400 eur neto (s stimulativnim delom).
[/quote]

Če je res, je seveda pohvalno. Kljub vsemu pri privatnikih še zmeraj za 800 eur delajo tudi računovodje, veterinarji, zobni asistenti, trgovski potniki, …tudi dobri, ampak večina privatnikov se še vedno slika z jadrnicami, hitrimi motorji, iz dragih smučarskih dopustov, z bazeni pri hišah. Saj je prav, da imajo, ker garajo za svoj denar, ampak pojezi me, ko potem rečejo, da je težko najt ali obdržat dobrega delavca, seveda za minimalno plačo. Normalno, ker kdor je dober, bo prej kot slej odšel tja, kjer mu bodo plačali. Trg ponudbe in povpraševanja deluje v obe smeri.

Koliko pa je X + 400?
Če je megla in pride spat v službo ga pač ne boš plačeval – tudi slabo ne.
Na splošno je pa tako, da se večina privatnikov izgovarja na državo, ker delavcem plačujejo minimalca, zraven pa še milo jokcajo, da ne morejo dobiti delavcev. Kdor ima dober in uspešen program in dobro plačuje zaposlene, nima problemov z zaposlovanjem. Kdor pa za lon posle tekmuje z Bangladešem naj se gre svoje podjetništvo tam.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

To je čista karma, delovni se vam ne javijo, pošteni še ja, vendar so za vas itak lenuhi, torej vam ostanejo še varalice in lenuhi. Pa še slednjih ne bo dolgo, še te boste morali plačat in se do njih vest kulturno. Ponudba in povpraševanje. V SLO se končno obrača. Jaz 100x bolj cenim trgovko v trgovini, kot pa privatnike milijonarje. Še, da marsikaj ne ve, še to mi jo dela simpatično, kulturno in prijetno. Privatniki pa tako nežinirano jamrate.


Od kdaj pa so plače 400 eur, ne vem ali se tukaj vsi skupaj norčujete ali kaj .Da vas poučim, min. plača je 603 eur neto. Konkretno ta fant dobi 1400 eur neto (s stimulativnim delom).
[/quote]

Če je res, je seveda pohvalno. Kljub vsemu pri privatnikih še zmeraj za 800 eur delajo tudi računovodje, veterinarji, zobni asistenti, trgovski potniki, …tudi dobri, ampak večina privatnikov se še vedno slika z jadrnicami, hitrimi motorji, iz dragih smučarskih dopustov, z bazeni pri hišah. Saj je prav, da imajo, ker garajo za svoj denar, ampak pojezi me, ko potem rečejo, da je težko najt ali obdržat dobrega delavca, seveda za minimalno plačo. Normalno, ker kdor je dober, bo prej kot slej odšel tja, kjer mu bodo plačali. Trg ponudbe in povpraševanja deluje v obe smeri.
[/quote]
in avtorica te teme – poglej si zdaj, ko gosp. raste po krizi in se kažejo boljši gosp. kazalci kdo nasprotuje ideji o dvigu min. plače – gospodarstveniki -in še po tv jih slišiš govoriti, če se mini. plača dvigne, bomo morali zapirati firme…
no to dosti pove kakšna je velika večina naših podjetnikov – za male pare, človeka nedostojne preživetja, bi oni plačevali zaposlene, da jim delajo na polmno, trdo garaško pošteno delo… in potem se še derejo zraven – da so delavci slabi in lenuhi… sram bodi take – ki so žal v večini… če nimaš denarja,d a dostojno plačaš delavca, delaj sam, ali pa zapri. Nihče ni dolžan, sebe ubijat in svoje zdravje za profit nekega privatnika, ki ga izkorišča potem pa še žali zraven…

Med kolegi ter znanci je kar nekaj s.p.-jev pa svoje zaposlene vsi fajn plačujejo. En vem, da plačuje 950e netto, pri drugem dobijo 1500€ brutto

Še varalice in lenuhe boste morali dostojno plačat in se do njih spoštljivo in kulturno vest. Pa delodajalci bi moral imeti svoj življenjepis, ki ga predstavi delavcu. V tem CV-ju naj bo ravidno koliko je v preteklosti plačeval za podobno delovno mesto, kakšna je bila fluktuacija zaposlenih, kaj je bil razlog za fluktuacijo, kakšen je promet, kolikokrat so imeli zaprt račun. Delodajalci malo se pripravite ne samo ujčkat in čakat, bodite malo aktivni, a mislite, da vam bo delavec padel v naročje. Bo treba malo v tujino na jug pa tam iskat, če je treba plačevat izpod minimalca. Če človek uporablja milo in govori slovensko, že to bi moralo biti najmanj 200eur pri plači.

no z 950 in 1000 neto se pa ni neki za hvalit, da je to fajn plača.


tako je tole bi tudi moralo biti – še bolj nujno potrebno kot pa pri delavcih cv…
pa zraven koliko odprtih firm še napisano, da se vidi če gre za veriženje firme, pa da niso kje kake hčerinske (brez kapitala – samo za namen zaposlovanja), na katere zaposluje delavce, ki jih potem pošlje v stečaj, delavci pa ostanejo brez vsega, ker stečajne mase ni, ker tista hčerinska firma nima premoženja… in podobne fore…
pa koliko spoštujejo varnost in zdravje zaposlenih, kako skrbijo za ohranjanje njihovega zdravja, dobrega počutja, itd.
se bo začelo, ko bodo morali delodajalci vse to predložiti in se pokazati, malo je takih poštenih, ki si bodo upali in imeli zgleden cv svojega podjetja.

no z 950 in 1000 neto se pa ni neki za hvalit, da je to fajn plača.
[/quote]
Je, če gre za delavca s poklicno.

Tudi jaz delam pri v družinskem podjetju in moram reči, da se šele sedaj počutim v podjetju oseba in ne več številka. Lastniki me tretirajo kot da sem njihova hči, me imajo radi, spore rešimo takoj ker je lastnica oseba ki ne mara laži in sprenevedanj. Če pride do konflikta, ga rešimo takoj. Plačo imam dobro in sem zadovoljna. Drugje bi dobila manj, zato niti pomislim ne, da bi menjala.

Lastnik te ima rad kot svojo hci? Za bruhat ste eni….. prodate sami sebe da vas imajo lastniki radi….. fuuuuj. In, ne privatniki en drek plačujejo, ker si zmislijo kaj vse je treba odštet znova vsak mesec. Brezveze da plavamo proti toku, niste vredu pa konec…

no z 950 in 1000 neto se pa ni neki za hvalit, da je to fajn plača.
[/quote]
Je, če gre za delavca s poklicno.
[/quote]
se ne strinjam – za delavca s poklicno je to spodobna plača… ne pa fajn plača… in ne glej merila,da ostali plačujejo minimalca – če se nekdo hoče hvalit, da fajn plačuje, potem se naj zgleduje po sebi podobnih v branži…če pogledamo čez mejo- je čistilka z osnovnošolsko izobrazbo plačana več… torej ni to neka fajn plača – in če nekdo poudarja kako super truper oh in sploh sposoben in uspešen je kot podjetnik – potem se z lahkoto lahko primerja s tujino – vsaj bi se moral, če je res tako sposoben, učinkovit, uspešen in vse naj naj kot se predstavlja.
Tako,da glede na življenjske stroške v tej državi je zame jurja minimalna človeka dostojna plača,da lahko sploh dostojno preživi mesec, in to je daleč od fajn plače…
so pa v tej državi standardi napačni – ker vsi plačujejo minimalno pod pragom revščine – da se potem zmotno nekomu zdi,da je jurja pa fajn plača… pa v resnici sploh ni.

Jaz vas res ne razumem, res ne. Tukaj ste totalni dvoličneži. Vsi rinete v JU, kjer so plače pod 1000 EUR. Ko pa privatnik plača 300 EUR več, pa boljšo prehrano (v JU imate pod 4 EUR, v zasebnem je dostikrat okoli 6 eur), pa vsi pljuvate čez privatnike. Sama delam ves čas v zasebnih firmah, in ne bi šla nikoli v JU, kjer preštevajo kulije in sekret papirčke. Delam pri manjši firmi, pa imam plačo precej boljšo kot kolegi v JU, pa dobim 2 x več za prehrano , pa šef ne gleda, a printam za privat namen ali za službeni. Nikoli mi ni težil. Mi ne težijo, če sem na malici 40 minut, ali samo 30 minut, nimamo štempljanja, pogoj je, da je delo opravljeno in da so rezultati. Smo odvisni od prodaje in se tega vsi zavedamo, lastnik vedno pravi, da če bo šlo dobro firmi, bomo vsi imeli od tega kaj. In res je tako, ko nam rata večji posel, je pri vsaki plači dodatek .
Se ne čudim, ko nekateri pravite, da ne najdete službe. S takim pristopom in glediščem vas jaz nikoli ne bi vzela v službo, če bi bila lastnik.


Je, če gre za delavca s poklicno.
[/quote]
se ne strinjam – za delavca s poklicno je to spodobna plača… ne pa fajn plača… in ne glej merila,da ostali plačujejo minimalca – če se nekdo hoče hvalit, da fajn plačuje, potem se naj zgleduje po sebi podobnih v branži…če pogledamo čez mejo- je čistilka z osnovnošolsko izobrazbo plačana več… torej ni to neka fajn plača – in če nekdo poudarja kako super truper oh in sploh sposoben in uspešen je kot podjetnik – potem se z lahkoto lahko primerja s tujino – vsaj bi se moral, če je res tako sposoben, učinkovit, uspešen in vse naj naj kot se predstavlja.
Tako,da glede na življenjske stroške v tej državi je zame jurja minimalna človeka dostojna plača,da lahko sploh dostojno preživi mesec, in to je daleč od fajn plače…
so pa v tej državi standardi napačni – ker vsi plačujejo minimalno pod pragom revščine – da se potem zmotno nekomu zdi,da je jurja pa fajn plača… pa v resnici sploh ni.
[/quote]
Ti si čist zmešana. Kolegica dela v Avtriji, v Gradcu za tekočim trakom, pa fajn garajo in dobi 1300 eur neto plače. Pa je Avstrija. S tem da ne dobi malice in prevoza. Pri nas so plače manjše, pa tudi življenje je cenejše.


Kaj je s teboj narobe ? Če so ljudje prijatelji med seboj, je to tako čudno ? V manjših zasebnih firmah ljudje res niso številke, tukaj se strinjam, ker sem kot študentka delala v manjših firmah in so bili lastniki zelo prijazni. Na Telekomu , Pošti, Mercatorju se pa še iz sosednje pisarne nismo poznali, niti pozdravljali se nismo. Ta forum je res poln enih zelo čudnih ljudi, prav je da ste brezposelni, ker za take služb ni . In prav je tako.

New Report

Close