Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ločitev in finance

ločitev in finance

Kako urediti finance po ločitvi, če bodo bodoči izdatki (redni mesečni življ.izdatki) za nekaj sto eur višji od prihodkov? Imate kake ideje? Kako ste vi rešili ta problem? Sem mislila da bo šlo z bančnim limitom, pa očitno ne bo. Izrednega je tudi treba potem vrniti, za kar spet rabiš od nekod priliv. Kreditov ja menda ne bom jemala…. Gre pa res samo za osnovne izdatke za življenje. Kako naj to rešim? Hvala vsem za koristne nasvete.

Če bodo vsak mesec tvoji predvideni stroški večji, ti pač ne bo zneslo. Dobro razmisli, kaj se da spremeniti, jih znižati ali povečati prihodke.

…najdeš novega provajderja. 😉
Druga možnost je klestenje stroškov, tretja pa povečanje prihodkov.
Kaj od tega je zate izvedljivo pa ugotoviš sama.

nova
Uredništvo priporoča

Samo dve varianti sta:
če ostanejo prihodki isti, moraš nujno znižat stroške.
Če pa ostanejo stroški isti pa nujno povečat prihodke.
Oz. oboje hkrati: manjšat stroške, večat prihodke.

Drugih rešitev žal ni.

Ja, ampak kako naj zvišam prihodke? Plače verjetno kar ne bom uspela dobit zvišane, torej dodatno delo? Stroške sem pa itak že sklestila na manj. Tako da ne vem kaj naj. Še kake ideje?

Zamenjaš službo za bolje plačano. Popoldne se lotiš dodatnega dela.
Jaz sem včasih belil stanovanja in hiše, da sem dopolnil družinski proračun.

Koliko imaš najemnine, koliko stroške stanovanja in koliko plače pa ti povem.

V mojem primeru ločitve, je finančno kratko potegnil moški – torej jaz.
Zato me malce čudi, da se nad finančno situacijo po ločitvi pritožuje ženska… Da nisi morda ti zavezanka za plačevanje preživnine?
Materam (skrbnicam) je običajno na voljo cel kup socialnih transferjev, ki jim lahko konkretno pomagajo izboljšati finančno stanje: višji otroški dodatki, preživnina, nižji stroški za vrtec, možnost subvencionirane tržne najemnine (v kolikor si najemnica), denarna socialna pomoč…
Nič od tega (v praksi) ni na voljo očetu, ki ni obenem skrbnik.
Lahko ti še zaupam, da moja bivša nima nič slabšega finančnega stanja kot pred ločitvijo, z vsemi dodatki in znižanimi stroški + preživnino, je njeno finančno stanje (paradoksalno) morda še boljše… Medtem ko se je moja finančna situacija DRASTIČNO spremenila – na slabše.
Pa to ni jokcanje ali jamranje, temveč zgolj opis dejanskega stanja.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

lahko po pravni poti zahtevaš preživnino zase, saj se opisuješ kot finančno šibkejši člen ob razvezi

A ja? Katerim materam pa to vse pripada?

A ja? Katerim materam pa to vse pripada?
[/quote]

Materi mojih otrok prav gotovo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Torej je socialni problem. Sicer ne pripada ženski popolnoma nič več, kot določajo cenzusi. Pa če je 10x ločena.

p.s. Plus, da moraš potem ti plačevat zelo mizerno preživnino, sicer ne bi bila upravičena do vseh teh zadev…

Ni socialni problem. Zdaj gotovo ne.
Je pa skoraj vsaka ločena ženska z otroki in s povprečnim dohodkom ter brez lastne nepremičnine socialni problem – v kolikor oče njenih otrok (zavezanec za preživnino) nima ravno nadpovprečnih dohodkov. Se ti sploh sanja, koliko znaša tržna najemnina + stanovanjski stroški za stanovanje (vsaj za silo primerno za mater in 2 otroka) v Ljubljani?

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ni socialni problem. Zdaj gotovo ne.
Je pa skoraj vsaka ločena ženska z otroki in s povprečnim dohodkom ter brez lastne nepremičnine socialni problem – v kolikor oče njenih otrok (zavezanec za preživnino) nima ravno nadpovprečnih dohodkov. Se ti sploh sanja, koliko znaša tržna najemnina + stanovanjski stroški za stanovanje (vsaj za silo primerno za mater in 2 otroka) v Ljubljani?
[/quote]

Nekaj si pozabil. Da ima tvoja bivša tudi precej višje stroške od tebe.
Pa malo skačeš sam sebi v rit, torej ali ločene mame živijo bolje (kot trdiš najprej) ali jih davi visoka tržna najemnina?

Za subvencije bi morala imeti minimalca in ti bi moral plačevati nizko preživnino. Če imata pa oba npr. jurja plače in plačuješ po 150 evrov za otroka, mora ona s 1400 evri (plača, preživnina, OD) preživeti 3 ljudi, ti pa s 700 sebe in ko pridejo otroci na obisk, da imajo hrano in zobno pasto.

Ni socialni problem. Zdaj gotovo ne.
Je pa skoraj vsaka ločena ženska z otroki in s povprečnim dohodkom ter brez lastne nepremičnine socialni problem – v kolikor oče njenih otrok (zavezanec za preživnino) nima ravno nadpovprečnih dohodkov. Se ti sploh sanja, koliko znaša tržna najemnina + stanovanjski stroški za stanovanje (vsaj za silo primerno za mater in 2 otroka) v Ljubljani?
[/quote]

Nekaj si pozabil. Da ima tvoja bivša tudi precej višje stroške od tebe.
Pa malo skačeš sam sebi v rit, torej ali ločene mame živijo bolje (kot trdiš najprej) ali jih davi visoka tržna najemnina?

Za subvencije bi morala imeti minimalca in ti bi moral plačevati nizko preživnino. Če imata pa oba npr. jurja plače in plačuješ po 150 evrov za otroka, mora ona s 1400 evri (plača, preživnina, OD) preživeti 3 ljudi, ti pa s 700 sebe in ko pridejo otroci na obisk, da imajo hrano in zobno pasto.
[/quote]

Ne pozabi na 750 EUR stanovanjskih stroškov… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Nekaj si pozabil. Da ima tvoja bivša tudi precej višje stroške od tebe.
Pa malo skačeš sam sebi v rit, torej ali ločene mame živijo bolje (kot trdiš najprej) ali jih davi visoka tržna najemnina?

Za subvencije bi morala imeti minimalca in ti bi moral plačevati nizko preživnino. Če imata pa oba npr. jurja plače in plačuješ po 150 evrov za otroka, mora ona s 1400 evri (plača, preživnina, OD) preživeti 3 ljudi, ti pa s 700 sebe in ko pridejo otroci na obisk, da imajo hrano in zobno pasto.
[/quote]

Ne pozabi na 750 EUR stanovanjskih stroškov… 😉
[/quote]

Mogoče bi se poskusil vključiti v razpravo, ne samo razlagat svoje osebne situacije, ker pač ni zanimiva. Avtorica sprašuje nekaj drugega, ne tega, koliko imaš ti stanovanjskih stroškov.

Ne pozabi na 750 EUR stanovanjskih stroškov… 😉
[/quote]

Mogoče bi se poskusil vključiti v razpravo, ne samo razlagat svoje osebne situacije, ker pač ni zanimiva. Avtorica sprašuje nekaj drugega, ne tega, koliko imaš ti stanovanjskih stroškov.
[/quote]
Hočem povedati, da so na voljo številni finančni instrumenti, ki jih lahko (bolj ali manj) spretna ločenka izkoristi. Lahko pa tudi ne in se pritožuje nad lastno usodo.
Tale tema me precej spominja na nedavno, v kateri so se ločenke pritoževale nad neplačevanjem preživnin in moškimi načini izogibanja izvršbam (država mu nič ne more…).
Treba se je le pozanimati in izkoristiti vse možnosti, ki ti jih ta država že zdaj omogoča…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Naj mi nekdo razloži to logiko z limitom. Če ne gre skozi računica prihodki-odhodki, kako neki naj bi šla skozi z limitom, saj ga je treba vračati. Drugi mesec spet ne bo oziroma bo še manj šlo skozi, ker je treba od prihodkov odšteti tudi vračilo limita.
Res ne razumem ljudi, ki upoštevajo limit kot dodatni prihodek. Mi je mogoče kakšen podatek ušel?

Mogoče bi se poskusil vključiti v razpravo, ne samo razlagat svoje osebne situacije, ker pač ni zanimiva. Avtorica sprašuje nekaj drugega, ne tega, koliko imaš ti stanovanjskih stroškov.
[/quote]
Hočem povedati, da so na voljo številni finančni instrumenti, ki jih lahko (bolj ali manj) spretna ločenka izkoristi. Lahko pa tudi ne in se pritožuje nad lastno usodo.
Tale tema me precej spominja na nedavno, v kateri so se ločenke pritoževale nad neplačevanjem preživnin in moškimi načini izogibanja izvršbam (država mu nič ne more…).
Treba se je le pozanimati in izkoristiti vse možnosti, ki ti jih ta država že zdaj omogoča…
[/quote]

Niso vse države podpisnice Haaške konvencije v v nekaterih drugih državah velja načelo recipročnosti in velikokrat (ne malokrat!) NI mogoče izterjati preživnine.

Mogoče bi se poskusil vključiti v razpravo, ne samo razlagat svoje osebne situacije, ker pač ni zanimiva. Avtorica sprašuje nekaj drugega, ne tega, koliko imaš ti stanovanjskih stroškov.
[/quote]
Hočem povedati, da so na voljo številni finančni instrumenti, ki jih lahko (bolj ali manj) spretna ločenka izkoristi. Lahko pa tudi ne in se pritožuje nad lastno usodo.
Tale tema me precej spominja na nedavno, v kateri so se ločenke pritoževale nad neplačevanjem preživnin in moškimi načini izogibanja izvršbam (država mu nič ne more…).
Treba se je le pozanimati in izkoristiti vse možnosti, ki ti jih ta država že zdaj omogoča…
[/quote]

Kakšni finančni instrumenti? Konkretno prosim.
To, kar si naštel zgoraj, je vse odvisno od cenzusa, v katerega se šteje tudi preživnina.

Mogoče njeno delo na črno, pa da ti ne pove, da ima dodatne prihodke.

Samo upam, da je napisala drugače, kot je mislila.

Ni socialni problem. Zdaj gotovo ne.
Je pa skoraj vsaka ločena ženska z otroki in s povprečnim dohodkom ter brez lastne nepremičnine socialni problem – v kolikor oče njenih otrok (zavezanec za preživnino) nima ravno nadpovprečnih dohodkov. Se ti sploh sanja, koliko znaša tržna najemnina + stanovanjski stroški za stanovanje (vsaj za silo primerno za mater in 2 otroka) v Ljubljani?
[/quote]

V bistvu se mi več kot sanja, ker sem ostala sama s hčerko v tržnem najemu. Ja, v Ljubljani.

Zdaj se še odloči ali govoriš o tržni najemnini in Ljubljani, ker če ja, potem tole s subvencijo spet ne gre skozi.

Zdaj se še odloči ali govoriš o tržni najemnini in Ljubljani, ker če ja, potem tole s subvencijo spet ne gre skozi.
[/quote]

Ne veš o čem govoriš.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

New Report

Close