Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zapustil jo bom

Zapustil jo bom

Sledeče pišem, da se zventiliram, pa morda za kakšno dodatno perspektivo, nikoli ne veš… In pa (upam, da) kakšni punci, ali ženski ženski v korist, preden ji pobegne ljubljeni.

Star sem 25 let, na vrhuncu svojih moči in energije – predvsem seksualne. Ja, vroče poletje je, in višja, kot je temperatura, hujša je suša v postelji in bolj skromno ste frače zunaj oblečene. Ne mi zamerit, ker vas tako imenujem. 🙂 Sploh se je težko zadrževati, ko vidiš, da katera tudi tebe slači z očmi. Skratka: Recept za tempirano bombo, ki tiktaka v meni že nekaj časa…

Omenil sem že prvi in najbolj pomemben razlog, zaradi katerega sem se odločil, da v teh prihodnjih dneh prebijem led in končam zvezo, ki traja peto leto. Verjetno se razlog zdi plehek, vsaj meni se je, ko sem zatiral svoje občutke in potrebe. Potrebe pa ne izginejo, ne pometeš jih kar pod preprogo. Seveda je treba včasih potrpeti – zaradi stresa na faksu, v službi, v družini, ali zaradi večne klasike – glavobola. Ampak iz ponavljajočih se vzorcev nastane trend. Tudi če bi hotel, pa nebi mogel spremeniti dejstva, da sem zelo seksualna oseba in dolgoročno takšna ponavljajoča represija ne vodi v nič dobrega. Še več, spraševati sem se začel – si to zaslužim? Sem tega vreden? Nisem morda vreden več? Da tlačim svoje potrebe in nagone zaradi muh? Vem, da se boste nekateri sedaj spotaknili ob omenjene ‘muhe’, zato jih bom razložil, in z njimi drugi razlog:

S časom, pogovorom s kom modrejšim, s kakšno dobro knjigo in še s čim sem se naučil nekaj pomembnega: Kvaliteten seks je v zvezi (poroki) DOLŽNOST in ne privilegij. Velja za obe strani. Dlake se mi naježijo, ko berem očitke mamic, naj moški prevzamejo njihova bremena za nekaj časa, pa bodo videli, koliko se jim bo še seksalo. Ta situacija lepo opisuje moj drugi razlog za odhod: —Prioritete—. Kaj vam je prioriteta, imeti vse živo in neživo pri hiši pod kontrolo, kot nekakšen jastreb na kokainu? Ali pomagati partnerju skozi življenje in pustiti, da on pomaga vam – telesno in duhovno? Kdo je rekel, da je treba vso pozornost usmeriti na dojenčka? A je on po novem središče vesolja, ali je pač nov član v obstoječem ‘plemenu’, ki se mora naučiti funkcionirati v tem in kasneje v drugih plemenih? Otrok ne rabi veliko poleg ljubezni, da normalno odraste. Zakaj ne zadolžite svojega dedca, da prevzame nekaj vašega dela? Je nesposoben, ima dve levi roki? Ne verjamem, potem ga nebi vzeli in mu dali otrokov. Ne uboga, je len? Ne znate ga motivirati. Ali pa ne znate povedati, kaj bi rade. Ne verjamete? Primer: ”Dragi, jaz sem danes res v slabem stanju. Prosim, spravi jutri malega v šolo, po šoli na trening, in poskusi skuhati. Če res nebo zneslo, ti bom pomagala. Pa bele cunje bo treba dati prat. Saj vem, veliko sem ti naložila. Vendar ti obljubim, da ti ga bom zvečer tako pocuzila, da ti bo rjuho potegnilo v rit in oči skupaj, da boš škilil še jutri v službi. Če boš ekstra priden, bom ob tem morda celo oblekla nekaj, kar ti je všeč.” A lahko na tej točki dvigne roko tisti, ki nebo kot po zraku spravil ‘ta malega’ v šolo, na trening, se lotil kosila, dal prati cunje? Pa naj ne reče katera zdaj, da je to poniževalno za žensko, ali kaj podobnega. Odkar smo vas prvič videli, smo na lovu za vašo češpljo. Tako je narava naredila z razlogom.

V mojem primeru otrok sploh ni v sliki, zato mi boste nekateri morda očitali, da govorim na pamet. Ampak princip ostaja isti. V mojem primeru je vedno obstajal nek zunanji stres, katerega ni bilo moč blažiti ne s pogovorom, ne s športom, z ničemer. Ni ”pustila”, če lahko tako rečem. Ker če bi odstranil stres, bi odstranil izgovor. Izgovor pa je bil potreben zato, ker jaz enostavno nisem prioriteta. Prioriteta (v tem primeru specifična) je primarna družina, s katero je vedno neko delo, konflikti, čustveno izsiljevanje,… In ugotovil sem, da je njena glavna motivacija iskanje ljubezni, ki je nekoč, ko je bila prepotrebna, ni bilo. Seveda se to odraža v več plateh zveze. Ker pač sem moški v svojih srednjih dvajsetih, je seks pač tisti prvi in največji problem. Po svoje žalostno. Morda celo brezsrčno od mene. Vendar sem tudi sam iz nefunkcionalne družine (alkohol, izsiljevanje, manipuliranje) in se dobro zavedam, da se spremembe dosežejo samo z odločnostjo in jasnimi osebnimi mejami. Predvsem pa popolno čustveno emancipacijo od staršev. In potem se odločiš, kaj so tvoje prioritete in se tega držiš. Jaz pač žal nisem njena prioriteta, punca še ni tako daleč. In tega kot njen partner po mojem ne morem spremeniti. Niti ne vem ali je prav posegati v tako intimno stvar.

Toliko težje je, ker je sicer punca, kot pravijo, ‘za oženit’. Si vsaj nikoli nebom očital, da sem bil neiskren, neodločen, ali da sem skakal čez plot (Kot nekateri delate – strahopetci. Zaživite samski, če ste takšni mačoti, da vas vidimo).
Vsem, ki škriplje v zvezi pa želim predvsem čim več poguma. Če zadeva ne funkcionira, pojdite narazen. Enkrat se živi.

drugič skrajšaj na 5 stavkov če hočeš da bo kdo bral…

Ja potem se nebi zventiliral, ne? 🙂

Super si napisal in se strinjam s tabo. Da bi le še komu odprl oči.

Dragec, ona te ne ljubi. Ti ji nisi seksi. S tabo je drugače biti okej, vendar brez nepotrebne posteljne telovadbe.
Skratka, ne dišiš ji.
Punca ni za ožent. Ne tebe.

Pocvirnaj jo, dokler še imaš cela moda. Tu raje imej polna, da te slučajno ne dobi ns dojenčku.
Drugemu bi ga cuzala kot dva korneta hkrati!

Te razumem ja… 🤔Mam kolega, ki ima isto smolo pa vendarle še kar ustraja. Boji se, da ne bi več našel več take-zlate punce…

Loks:
Povej kolegu, naj ne misli tako. Še boljšo bo našel. Samo si tega verjetno ne more predstavljati. Dokler se nebo zgodilo. 🙂

april15:
Hvala za lepe besede.

Bejži:
Najprej sem te hotel poslati v k*rac, ker si nesramno napisal/a, pa sem zbrisal, ker imaš kljub temu vsaj malo prav. Se sprašujem, je tvoje spolno življenje ok, ali tudi tebi malo škriplje, da takole pišeš? 😀

Ne strinjam se s tabo v delu, da je seks v zvezi dolžnost. Oz. če se tebi zdi seks dolžnost, potem ni čudno, da ni hotela seksat s tabo, ker dolžnosti nihče ne mara preveč. Tudi se ne strinjam s tem, da bi moral kdorkoli komurkoli karkoli “pocuznit”, da bi svojega lastnega otroka enkrat za spremembo peljal v vrtec.

Po drugi strani ti pa zaploskam za iskrenost in da greš svojo pot, tako bo bolje za oba.

Sam si si kriv, kaj pa se greš neke monogamne zveze. To ni naravno in je obsojeno na propad. Naslednjič bodi pozoren na to in glej, da si boš izbral takšno, ki bo za poliamorijo. Če si seksualna oseba, druge izbire niti nimaš, če nočeš bit čez 5 let spet v isti situaciji.

@ feministka2x: Glej, vsak moški ima potrebe, ki morajo biti v zvezi zadovoljene. In te potrebe se NE dajo odložiti v nedogled, oz. ignorirati. Tudi ženske imate takšne svoje potrebe. Če praviš, da ‘teh stvari pač nisi dolžna’ delat, prav potem. Po tej logiki tudi jaz nisem dolžan dajati moralne/čustvene/finančne podpore svoji punci, ker pač nisem pri volji, ne? A je tako prav? Uganeš, kako se zadeva konča? Eskapizem, umikanje, iskanje veselja drugje – gostilna, prijatelji, zabava, ljubice,… Oz. tisti, ki so bolj disciplinirani kakšen šport ipd., ampak takih poznam mnogo manj, kot prvih. Ti kar goji svoj ponos, moške narave tako ne boš ukrotila.

Ko včasih preberem, da ženska zavestno seksa z možem samo zato, da ji ne pobegne, me žalosti samo to, zakaj ne ukrene nekaj v smeri, da bi uživala tudi ona.

@ sam si si kriv: Dej dej, kaj govoriš. Za tipkovnico pa zagotovo vezan pametnjakovič, ki (isto kot jaz) kot volk tuli pred votlino in pogleduje čez plot. Sicer so bolj ogrožena vrsta, ampak poznam nekaj parov, ki tudi na stara leta funkcionirajo z iskrico, kot jo vidiš pri mladih, sveže zaljubljenih parih. Skupni imenovalec? Vsi še vedno seksajo, kot zajci. Morda ne vsak dan, vendar pa kvalitetno. In tudi ko katerega zamika sosedova zelenica (prej ko slej vsakega), partner poskrbi, da ne skoči čez plot. Takšna zveze so popolnoma možne in obstajajo.

Oh ja, kako naivno …eno je teorija, drugo praksa. Sicer zelo dobro napisano, logično in enostabno pa vendar ni tako. Vsak par je zgodba zase. Niti en par ni enak drugemu.Ni univerzalne rešitve. Ni univerzalnih vzrokov. Lahko si idealen za nekoga, delaš vse po pravilih pa ne boš ostal s partnerjem. Meni je vedno vse štimalo v postelji do zadnjega dneva veze. Na žalost druge stvari niso. Fantastičen seks ne pomaga dosti.

Čestitam ti za razmišljanje in pisanje. Večina še pri 50-ih ni sposobna česa podobnega spraviti skupaj.

Imaš kar prav, pa čeprav malo iz tebe danes govorijo tudi polna moda, a ne? Mislim predvsem na duh dolžnosti, kar je omenila že feministka:

… te pa dobro razumem kaj misliš. Mogoče samo besedica dolžnost ni najbolj primerna a skrb za partnerja je vseeno nekaj, k ćemu se z odnosom zavežemo. Verjetno to misliš, vsaj v enem komentarju si nekaj takega zapisal.
Svetoval bi ti vsaj še nekaj – mogoče kot poskus rešitve, ki zelo verjetno ne bo uspel, a vendar; daj tole (brez tistega dela o zapuščanju) povedat ali prebrat punci – pa zraven ji večkrat (prej, vmes in še potem) povej, da o tem zelo resno razmišljaš.
Pa jo čez kakšen dan ali dva povprašaj kaj iona misli o vsem skupaj in če je morda kaj spremenila poglede oy bi kaj spremenila svoje načine?
Lahko te preseneti, čeprav se mi ne zdi zelo verjetno. Je pa vseeno za poskusit.

P.S. … in ko tpiše zgoraj mačora… sam seks je zelo redko glavni in edini vzrok; zelo verjetno je med vama še marsikaj drugega vsaj malo narobe (npr. to, da se o tem niti iskreno ne pogovorita).
Škripa drugje – a izraža se pri (ne)seksu.

Stari dec srednjih let ima puberteto. Nezvest od rojstva. Ha hah žena je kriva, on bi se fukaril cele noči, ja brezposelni nima dela. Žena v zjutraj v službo. Sam si si kriv, tvoja potreba je bolezenska. Nič ne bit ponosen na sex potrebo, je nerealno.

Men se zdiš čist preveč zatežen tip in bi se strinjala z nekom gor … tej punci pač ne dišiš dovolj, da bi jo metalo, tako kot meče tebe, pika.

Pa res maš neke čudne ideje o dolžnostih, pomaganju, plemenu ipd.

Pa se strinjam z avtorjem in mislim, da je dober alfa samec, ki bo enkrat fantasticen moz.

Odrekanje seksa pri 25, halo? 🙂 kaj bo sele cez 15 let?

Vsaka zenska, ki vsaj malo razume zakoreninjeno mosko naravo alfa dedca, ve, da bo zaradi odrekanja seksa svojemu moskemu dala obcutek, da je ne zanima vec kot moski, ampak je samo se nekdo, ki naj nosi domov denar in skrbi za njene potrebe. Kar pelje navzdol in kar vidis ga, kako se ugasa in izgublja tisto moskost, paradoks, prav zaradi tega pa postaja zenski vedno manj privlacen (ker ugodi njeni zelji in ratuje beta). Kolegice mi to same povejo; ne vem pa zakaj cesa ne ukrenejo. One bi se sicer z njim v nedogled pogovarjale in razpravljale, pozabljajo pa, da ena seksi srajcka lahko zaleze bolj, kot neprestano “poskusanje, da bi jih dedec komcno enkrat razumel”.

Lahko filozofirate, psihoanalizirate, moralizirate, pa bo rezultat na koncu enak – moski bo ratal beden in zombi ali pa se bo pobral.

Avtor, najdi zensko, ki bo razumela. Pri sodobnih zenskah, ki menijo, da se vse vrti le okoli njih in ne znajo nikdar postaviti partnerjevih potreb pred svoje, zna bit sicer tezka, ampak ziher je kje kaksna. Ce sem jaz, mora biti tudi kaksna 10 let mlajsa kje 🙂

Ps. Sem navajena, da me zenske kritizirajo, obravnavajo kot nazadnjasko in podrejeno. Jim skusam razloziti, da je to Ljubezen, pa me ne razumejo, ker na to vedno odvrnejo “ja ampak kje so pa moje potrebe?”…

No, moj moski je srecen 🙂

Koliko krat na teden imata sex in koliko traja? Kaj pa če si pregrob do nje?


Ta punca se tebe boji, ker ji samo težiš. Se ne more odpret.

Avtor, ti pojma nimaš kako zgleda zaljubjena ženska. Heh, da daš prat perilo, da ti ga ona zvečer pocuza, dobr sem se nasmejal, že tako razmišljanje je krepko mimo. Ne vem, kaj je to za ena bejba ampak ti definitivno nisi njen tip, si jo že odbil z nekim svojim obnašanjem.
Pri 25 letih, takšne fore v zvezi so čisto mimo, saj se more par v teh letih, ki je zaljubljen, pa pazi, tud, če ni zaljubljen, zarad mladostne energije, ki jo imata kresat trikrat na dan, to se dela tud iz zabave v teh letih zaradi neobremenjnosti, tukej ni nobenih izgovorov.

ehh, mi je malo pri niku ponagajalo v prejšnem postu.

Tipicen novodobni moski – sam se ne more ozreti okoli sebe in videti stvari, ki jih je v gospodinjstvu treba postorit, ampak mu mora partnerica povedat – kot se pove otroku, ki ga navajas na to, da bo pomagal v druzinski skupnosti. Mislis, da je to seksi? Da si po eni strani otrok?

In da ti mora delat seksualne usluge v zameno, da ji pomagas v gospodinjstvu? Navadno manipuliranje.

Pusti jo, ker ji bos s tem naredil uslugo.

To je tvoja odločitev! Dobro premisli, če se da še kaj popraviti! Morda ti bo nekega dne žal. Bodi pa iskren, odkrito ji povej, kaj te moti in odidi. Najbolj hinavsko je kar reči Zbogom in končati zvezo.
Več sreče prihodnjič! Je pa dejstvo, da nihče nima vsega. Pri še tako idealni punci te bo sigurno nekaj motilo. Srečno!

Najbrz si peder,ker sicer bi jo porival od jutra do vecera,nima veze kaj ona hoce ,bi bila samo srecna in nasmejana in bi sedela v kotu kot ena vesela pipika:-)))) vedno na razpolago:-)))
Najdi si fanta…..

Bistvo je, da se najdeta skupaj dva, ki sta za skupaj. Potlej nisi za stvar takoj, ko on da namig – temveč si ga želiš in ga zato daš tudi sama.

Ljubezen ni v tem, da narediš vse, da ne gre. Nekateri moški prepoznajo pretvaranje in se lahko še tako ovijaš okoli njih v alfa gruljenju – jih to ne zadrži, če se odločijo, da grejo. Za drugačne si pa ravno pravšnja. Čimmanj razlagaj svoja videnja: boš rabila še kar nekaj izkušenj, da boš dojela, v čem vse so zgrešena. Pa ne govorim o podrejanju.

Sicer nisem prebrala vsega ker se mi ne da ampak že po nekaj stavkih sem začutila ta si težak karakter katerega bi se sama ognila po dolgem in počez!

New Report

Close