Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Vnetje med nosečnostjo

Vnetje med nosečnostjo

Pozdravljeni,

Sem v 27 tedno nosečnosti. Zadnja dva meseca oz. več se borim z vnetjem. Praktično ga imam neprestano. Skrbi me kako to vpliva na otročka. V tem času sem vzela po kakšno kapsulo Canestena, pa je bilo par dni v redu, nato se je spet vrnilo.
Ginekologu sem na rednem pregledu omenila težavo, pa mi je predlagal Lactogyn. Tudi to ni nič spremenilo. Naslednjič mi je predlagal, da si v lekarni kupim Canesten kapsule, brez da bi me pregledal. V Lekarni pa so mi Canesten odsvetovali in povedali, da se lahko uporabi samo pod strogim nadzorom ginekologa.
Kaj svetujete?

Vnetje je nadležno, hkrati pa me skrbi, da vpliva na otročka. Canestena pa ne upam kar vsak teden ali dva jemati…

Lep pozdrav

Pozdravljena,

kako pa je bilo na prejšnjem pregledu? Je ginekolog izključil možnost bakterijskega vnetja? Glivična vnetja so namreč moteča, nevarna pa ne, vsaj kakor sem jaz razumela svojo ginekologinjo. Bakterijsko vnetje pa je treba pozdraviti. Tako da če tvoj ginekolog ni izključil možnosti bakterijskega vnetja, odločno vztrajaj pri tem, da opravi ustrezne preiskave (vsaj pregled nožnice in urina). Če pa je potrjeno, da gre za glivično ventje, pa mislim, da ni razloga za skrb, kar se tiče otroka. Seveda pa je tudi takšno vnetje neprijetno, zato se poskusi še enkrat posvetovati z ginekologom, farmacevtko ali pa mogoče kar z medicinsko sestro pri izbranem ginekologu. Načeloma je potrebna malo daljša kura, ena kapsula vsake toliko ne more pozdraviti trdovratnega vnetja, ampak rabiš pa seveda nasvet, katera zdravila so v nosečnosti varna.

Morda lahko kaj več pove moderatorka, čeprav se žal zelo redko oglasi. Lahko pa vprašaš za nasvet še na forumu ABC ginekologije in porodništva, ki ga moderira dr. Pušenjak.

New Report

Close