Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V blokih je norišnica zaradi družin

V blokih je norišnica zaradi družin

Ne vem sicer, kakšne imate ostali izkušnje, toda pri nas v bloku so zaradi družin sami problemi. Realno mislim, da je za družine, sploh številčne s tremi ali več otroki, neprimerno bivanje v bloku.

Družina potrebuje bistveno več prostora, kot posameznik ali par, da se otroci lahko kje igrajo, da imajo neko vsaj približno kvalitetno otroštvo, ostali pa dokaj mirno bivanje v bloku.

Starši so v večini takšni, da z otroci ne bi šli ven in se z njimi kaj ukvarjali. Raje dajo čik v usta, v roko pa pir in gas, kateri pa slednjega ravno ne počnejo, pa jim je otrok slej ko prej v napoto. Od teh jih pol ne dela. Tu v Mariboru je glede tega obupno.

Tudi država bi morala nekaj narediti v tej smeri, da se družinam omogoči neko normalno bivališče, ne pa t. i. celice v blokih, pa tudi ostalim ne bi povzročali sivih las s svojim ropotanjem, topotanjem in kričanjem v bloku in pred njim. Če kaj omeniš, si vse, le človek ne, kako si drzneš prositi za mir po 22. uri itd.

Nisem občutljiv, ampak zadnje čase pa se mi zdi, da so ljudje vse bolj brez občutka za življenje v sožitju z ostalimi. Gledajo samo nase. Pri nas je iz leta v leto slabše. Samo še kakšni sirski begunci nam manjkajo, pa je zadeva kompletna. Še s Slovenci se ne da nič zmeniti, kako bo šele z onimi. Katastrofa.

Zakaj bi se morala država ukvarjat s tem, da ima nekdo preveč otrok za svoje razmere?

Se strinjam. Res se ni dolžna, ampak ostali tudi nismo dolžni prenašati norcev, ki se prekomerno plodijo in svoje slabe gene širijo dalje.

Pri nas je res obup v Mariboru. Potem pa socialne vlečejo, otroške dodatke, tu pa tam morda delajo celo na črno, ko pa kdo od nas redno zaposlenih po 22. uri prosi za mir, pa vzkipijo in čukasto gledajo, kaj je narobe z nami, da oni tu živijo in bodo delali prav vse, kar bodo hoteli.

nova
Uredništvo priporoča

Saj te razumem, ampak malo čudno bi pa bilo, da bi jih nagradili še z bajtami?

Presel se v bajto, pa nehi jamrat. Ce pa nimas dnarja za bajto pa si dob sluzbo pa zasluzi denar na normalen nacin, bizgec

Presel se v bajto, pa nehi jamrat. Ce pa nimas dnarja za bajto pa si dob sluzbo pa zasluzi denar na normalen nacin, bizgec
[/quote]

Se strinjam.
Ce rabis mir si kupi hiso!

Pa sej ne morm vrjet, da nekoga motijo druzine? Kaksna je sploh to izjava?

Ti rabis mir in si ga tudi sama zagotovi.
V cebelnjakih nikoli ni bilo in ne bo miru, in to bi morala vedet predno si se vselila tja.

Glej citirano!

Zna biti, da bi bilo z njimi lažje… Verjetno bi bili bolj prilagodljivi in bolj kulturni od teh, ki jih opisuješ.

Sicer pa tvoj problem niso družine, pač pa nivo družin tvojih sosedov. Žal zgleda, de se vsaj delno temu lahko izmakneš samo cenovno – pa še tam samo delno.

Presel se v bajto, pa nehi jamrat. Ce pa nimas dnarja za bajto pa si dob sluzbo pa zasluzi denar na normalen nacin, bizgec
[/quote]

Se strinjam.
Ce rabis mir si kupi hiso!

Pa sej ne morm vrjet, da nekoga motijo druzine? Kaksna je sploh to izjava?

Ti rabis mir in si ga tudi sama zagotovi.
V cebelnjakih nikoli ni bilo in ne bo miru, in to bi morala vedet predno si se vselila tja.
[/quote]

Jaz imam pa rada mir in disciplino in imam otroke lepo vzgojene ampak imam ves cas tezave s hrupom kmeckih priseljencev (iz bajt). Regljajo,rezgetajo,topotajo,po hodniku storkljajo kot da so sami na svetu..ob vseh mogocih in nemogocih urah. En ”gozdar” me vsako jutro ob 6.40h zbudi ker tako svoja vrata obdeluje,da mislim,da ze v nasa vdira. Ob 7h zacneta hrupno storkljati in rezgetati dve dolenjki in s petkami tonk tonk tonk po stopnicah. Kot bi kobile v pete obul. Zvecer se mi cefurcki pol oknom derejo odebeljene Lje in razvlEEEcene Eje. Ponoc mi nekdo nad mano okoli 4h kavc pospravlja/sestavlja itd. Mojih otrok se sploh ne slisi..okol nas pa same ”zivali”,ki nam spanec kratijo.


Za povrh jih pa pol od teh se stroskov ne placuje ker je prijavljen le 1 kjer sta 2 in le 2 kjer so trije. Upravnik jim pa kaj vec kot poziva ne sme napisat menda. Ne vem. Bom se jaz koga pri nas odjavila..pa bo glih postena cena.

Presel se v bajto, pa nehi jamrat. Ce pa nimas dnarja za bajto pa si dob sluzbo pa zasluzi denar na normalen nacin, bizgec
[/quote]

Vsak ima pač svoje finančne zmožnosti. Kake neandertalce bi prej pričakoval na kakšnem selu, kot pa v drugem največjem slovenskem mestu. Zakaj se moramo vedno umikati tisti, ki smo neproblematični tistim, ki povzročajo težave in prekomeren hrup preko celega dneva in noči?
Očitno si sam isti in si se našel v opisu. Ko mački stopiš na rep, zacvili.

Ko berem tole o blokih si mislim še dobro da smo v hiši.
Misim vsak teden en piše kaj ga moti pri sosedih: od tega da je vrtec v bloku ali ob bloku in da so otroci glasni, pa potem enega moti kako pogosto se kosi travo, pa nekoga gola soseda, danes že družine.
Le kaj bo naslednji teden?

Presel se v bajto, pa nehi jamrat. Ce pa nimas dnarja za bajto pa si dob sluzbo pa zasluzi denar na normalen nacin, bizgec
[/quote]

Se strinjam.
Ce rabis mir si kupi hiso!

Pa sej ne morm vrjet, da nekoga motijo druzine? Kaksna je sploh to izjava?

Ti rabis mir in si ga tudi sama zagotovi.
V cebelnjakih nikoli ni bilo in ne bo miru, in to bi morala vedet predno si se vselila tja.
[/quote]

A res? Boste mi vi kupili hišo? Veste kakšne so cene hiš in kje je garancija, da bodo tam normalni sosedje?

Enostavno vidite samo sebe in vaše potrebe, sosedje pa naj prenašajo ves vaš prepir, lenobo, ker nočete z otroci ven… Če živiš v neki skupnosti, kjer je veliko ljudi, ne moreš kar delati tako, kot ti dani trenutek paše. Očitno res živim med neandertalci nevzgojenimi.

Država bi jih preselila v “starševsko” naselje z večjimi stanovanji, po dveh otrocih pa sterilizacija. 🙂

Najbolj se plodijo tisti, ki jih financira država za njihovo lenobo, za povrh pa še sranje delajo po blokih.


V interesu države je, da čim več ljudi živi v blokih, in da imajo ljudje čim manj otrok. Država, vsaj slovenska, sovraži hiše, in sovraži ljudi, ki živijo v hišah. Zakaj, ne vem, razlogov je verjetno več, vendar pa je nabijanje davka na nepremičnine pač dokaz, da si pri nas lahko funkcionalen samo, če živiš v bloku, sicer se moraš pa izseliti.


Naši mulčki v bloku imajo na hodniku večkrat “igrišče”! Ni lepšega kot veselo vriskanje mladičkov v tej vročini.
Starši jih v primernem času odstranijo, da starejši lahko v miru pogledamo kak dnevnik.
Ko bo vreme (vročina) nekoliko bolj “človeško” bodo vriskali na igrišču.
Zadnjič sem si sposodil šest tah razgrajačev in jih peljal na sladoled.
Živim pa veliko lažje kot ti!


V interesu države je, da čim več ljudi živi v blokih, in da imajo ljudje čim manj otrok. Država, vsaj slovenska, sovraži hiše, in sovraži ljudi, ki živijo v hišah. Zakaj, ne vem, razlogov je verjetno več, vendar pa je nabijanje davka na nepremičnine pač dokaz, da si pri nas lahko funkcionalen samo, če živiš v bloku, sicer se moraš pa izseliti.
[/quote]Torej se gre tu za agendo globalistov, katerim naši tako željno nastavljajo rit.

Se strinjam.
Ce rabis mir si kupi hiso!

Pa sej ne morm vrjet, da nekoga motijo druzine? Kaksna je sploh to izjava?

Ti rabis mir in si ga tudi sama zagotovi.
V cebelnjakih nikoli ni bilo in ne bo miru, in to bi morala vedet predno si se vselila tja.
[/quote]

A res? Boste mi vi kupili hišo? Veste kakšne so cene hiš in kje je garancija, da bodo tam normalni sosedje?

Enostavno vidite samo sebe in vaše potrebe, sosedje pa naj prenašajo ves vaš prepir, lenobo, ker nočete z otroci ven… Če živiš v neki skupnosti, kjer je veliko ljudi, ne moreš kar delati tako, kot ti dani trenutek paše. Očitno res živim med neandertalci nevzgojenimi.
[/quote]

Ti bi vse na tuj racun!

Da bi ti imela mir, si ponudila 2 moznosti:
-naj bi drzava druzinam z otroci kupila hiso
– naj bi jaz tebi kupila hiso

Pejt si cepke za usesa v lekarno kupit in najdi si druzbo, pa ti bo zibljenje takoj lepse

Avtor, socustvujem s tabo.

Tudi pri nas v bloku vidis ze to razliko, ko eni gredo po stopnicah in so malcki zelo glasni, jim nic ne recejo, drugi pa lepo pssssst, pa se umirijo.

Zal je tako, da smo v takih časih, da nam življenje grenijo neandertalci, mi ta prijazni pa naj..


V službo bi šla, pa te ne bi ob 6.40 zbudili. Bo treba pretegniti debelo rit, ne sam socialko vleč in spati do 10 tih.

No, jaz pa na tem mestu izražam hvaležnost svojim sosedom, da potrpežljivo prenašajo hrup moje družine. Sicer se trudim miriti in utišati otroke, a gre kar težko. Šele zdaj, po 1 mesecu iz šole in vrtca sta začela malo bolj potiho govorit. Sem se že tudi opravičevala spodnjim sosedom, a je rekel, da ni panike, da je on itak skoz na vrtu, žena je pa na pol gluha. Drugim se pa ne opravičujem, ker pravzaprav vsak dela svoj hrup. Soseda zraven prepeva pod tušem, ima sicer lep glas, a mi njen glasbeni okus ne ustreza. Vedno slišim, ko se druga soseda brije – trkanje britvise ob umivalnik, je nezgrešljivo- eni so žagali parket na hodniku do pozno zvečer, ko so moji malčki že spali… in tako naprej. Vsak svoj delež hrupa naredi in vsak mora pokazati svoje delež potrpljenja, pa je vsem dobro.

Neznani, jaz bi te povabila k sebi 10 km iz Maribora, da bi mi malo delal družbo. Smo zadnja hiša v naselju in je taki mir, da mi vnuki več nočejo na počitnice, ker jim je premirno in se nič ne dogaja, pa še družbe nimajo.
Danes sem prav pobegnila malo v mesto med ljudi, ker mi je enostavna tega miru in tišine preveč.

A res? Boste mi vi kupili hišo? Veste kakšne so cene hiš in kje je garancija, da bodo tam normalni sosedje?

Enostavno vidite samo sebe in vaše potrebe, sosedje pa naj prenašajo ves vaš prepir, lenobo, ker nočete z otroci ven… Če živiš v neki skupnosti, kjer je veliko ljudi, ne moreš kar delati tako, kot ti dani trenutek paše. Očitno res živim med neandertalci nevzgojenimi.
[/quote]

Ti bi vse na tuj racun!

Da bi ti imela mir, si ponudila 2 moznosti:
-naj bi drzava druzinam z otroci kupila hiso
– naj bi jaz tebi kupila hiso

Pejt si cepke za usesa v lekarno kupit in najdi si druzbo, pa ti bo zibljenje takoj lepse
[/quote]

Verjetno ti živiš na tuj račun in si zato najprej pomislila, da bi tudi jaz. Stanovanje sem kupil z lastnim delom. Ni mi ga država podarila.

Tudi ne pričakujem v resnici, da bi mi kdo kaj podaril. Vse, kar pričakujem, je, da se v neki skupnosti ljudje obnašajo kot ljudje in ne kot podivjani neandertalci. Raje bi imel za sosede same pse, kot pa družine z nevzgojenim podmladkom.

Pa živim s svojo partnerko in si sploh ne predstavljam, da bi imela dojenčka. Slednji ne bi mogel nič spati zaradi podivjanih družin v bloku. Če situacije ne vidiš od blizu, lahko pametuješ.

Ti čepke za ušesa svetuj komu drugemu, ki je npr. skoz skregan s partnerjem, še bolj pa bi tebi prišle prav kake lisice za roke, da ne bi mogla pisati neumnosti.

Stavim, da si odvisna od partnerja in socialnih prejemkov. Takšni so tudi po blokih najbolj glasni.

Tvoji ženi želim, da nikoli ne bi bila noseča, ubogi potencialni otrok pri takem zoprnem fotru.
In ne boš verjel, tudi če še tako paziš se ti lahko zalomi, tudi pri kombinaciji kondom+tabletke ni zaščita 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vedno obstaja odstotek tveganja.

Poznam otroka z očetom, ki je sveto prepričan, da se z otrokom ukvarjaš le, če ga nenehno šibaš naokoli zunaj stanovanja. Ta otrok je že nekaj let v osnovni šoli, koncentracije nima nobene prav tako notranje motivacije, da ne govorim o zicledru, ki ga ni. Uboge njegove učiteljice!

New Report

Close