Forum.Over.Net

Starševski čvek

V blokih je norišnica zaradi družin

Default avatar

Neznani

Ne vem sicer, kakšne imate ostali izkušnje, toda pri nas v bloku so zaradi družin sami problemi. Realno mislim, da je za družine, sploh številčne s tremi ali več otroki, neprimerno bivanje v bloku.

Družina potrebuje bistveno več prostora, kot posameznik ali par, da se otroci lahko kje igrajo, da imajo neko vsaj približno kvalitetno otroštvo, ostali pa dokaj mirno bivanje v bloku.

Starši so v večini takšni, da z otroci ne bi šli ven in se z njimi kaj ukvarjali. Raje dajo čik v usta, v roko pa pir in gas, kateri pa slednjega ravno ne počnejo, pa jim je otrok slej ko prej v napoto. Od teh jih pol ne dela. Tu v Mariboru je glede tega obupno.

Tudi država bi morala nekaj narediti v tej smeri, da se družinam omogoči neko normalno bivališče, ne pa t. i. celice v blokih, pa tudi ostalim ne bi povzročali sivih las s svojim ropotanjem, topotanjem in kričanjem v bloku in pred njim. Če kaj omeniš, si vse, le človek ne, kako si drzneš prositi za mir po 22. uri itd.

Nisem občutljiv, ampak zadnje čase pa se mi zdi, da so ljudje vse bolj brez občutka za življenje v sožitju z ostalimi. Gledajo samo nase. Pri nas je iz leta v leto slabše. Samo še kakšni sirski begunci nam manjkajo, pa je zadeva kompletna. Še s Slovenci se ne da nič zmeniti, kako bo šele z onimi. Katastrofa.
Default avatar

Yo_

Zakaj bi se morala država ukvarjat s tem, da ima nekdo preveč otrok za svoje razmere?
Default avatar

Neznani

Yo_ je napisal/a:
Se strinjam. Res se ni dolžna, ampak ostali tudi nismo dolžni prenašati norcev, ki se prekomerno plodijo in svoje slabe gene širijo dalje.

Pri nas je res obup v Mariboru. Potem pa socialne vlečejo, otroške dodatke, tu pa tam morda delajo celo na črno, ko pa kdo od nas redno zaposlenih po 22. uri prosi za mir, pa vzkipijo in čukasto gledajo, kaj je narobe z nami, da oni tu živijo in bodo delali prav vse, kar bodo hoteli.
Default avatar

Yo_

Saj te razumem, ampak malo čudno bi pa bilo, da bi jih nagradili še z bajtami?
Default avatar

Presel se

Neznani je napisal/a:
Presel se v bajto, pa nehi jamrat. Ce pa nimas dnarja za bajto pa si dob sluzbo pa zasluzi denar na normalen nacin, bizgec
Default avatar

Sej ne mors verjet

Presel se je napisal/a:
Se strinjam.
Ce rabis mir si kupi hiso!

Pa sej ne morm vrjet, da nekoga motijo druzine? Kaksna je sploh to izjava?

Ti rabis mir in si ga tudi sama zagotovi.
V cebelnjakih nikoli ni bilo in ne bo miru, in to bi morala vedet predno si se vselila tja.
Default avatar

Rok-1

Neznani je napisal/a:
Glej citirano!

Zna biti, da bi bilo z njimi lažje... Verjetno bi bili bolj prilagodljivi in bolj kulturni od teh, ki jih opisuješ.

Sicer pa tvoj problem niso družine, pač pa nivo družin tvojih sosedov. Žal zgleda, de se vsaj delno temu lahko izmakneš samo cenovno - pa še tam samo delno.
Default avatar

Edina resnica

Sej ne mors verjet je napisal/a:
Default avatar

obratna tezava

Jaz imam pa rada mir in disciplino in imam otroke lepo vzgojene ampak imam ves cas tezave s hrupom kmeckih priseljencev (iz bajt). Regljajo,rezgetajo,topotajo,po hodniku storkljajo kot da so sami na svetu..ob vseh mogocih in nemogocih urah. En ''gozdar'' me vsako jutro ob 6.40h zbudi ker tako svoja vrata obdeluje,da mislim,da ze v nasa vdira. Ob 7h zacneta hrupno storkljati in rezgetati dve dolenjki in s petkami tonk tonk tonk po stopnicah. Kot bi kobile v pete obul. Zvecer se mi cefurcki pol oknom derejo odebeljene Lje in razvlEEEcene Eje. Ponoc mi nekdo nad mano okoli 4h kavc pospravlja/sestavlja itd. Mojih otrok se sploh ne slisi..okol nas pa same ''zivali'',ki nam spanec kratijo.
Default avatar

kmecki lopovcki

obratna tezava je napisal/a:
Za povrh jih pa pol od teh se stroskov ne placuje ker je prijavljen le 1 kjer sta 2 in le 2 kjer so trije. Upravnik jim pa kaj vec kot poziva ne sme napisat menda. Ne vem. Bom se jaz koga pri nas odjavila..pa bo glih postena cena.
Default avatar

Neznani

Presel se je napisal/a:

Vsak ima pač svoje finančne zmožnosti. Kake neandertalce bi prej pričakoval na kakšnem selu, kot pa v drugem največjem slovenskem mestu. Zakaj se moramo vedno umikati tisti, ki smo neproblematični tistim, ki povzročajo težave in prekomeren hrup preko celega dneva in noči?
Očitno si sam isti in si se našel v opisu. Ko mački stopiš na rep, zacvili.
Default avatar

Sabina V

Ko berem tole o blokih si mislim še dobro da smo v hiši.
Misim vsak teden en piše kaj ga moti pri sosedih: od tega da je vrtec v bloku ali ob bloku in da so otroci glasni, pa potem enega moti kako pogosto se kosi travo, pa nekoga gola soseda, danes že družine.
Le kaj bo naslednji teden?
Default avatar

Neznani

Sej ne mors verjet je napisal/a:
A res? Boste mi vi kupili hišo? Veste kakšne so cene hiš in kje je garancija, da bodo tam normalni sosedje?

Enostavno vidite samo sebe in vaše potrebe, sosedje pa naj prenašajo ves vaš prepir, lenobo, ker nočete z otroci ven... Če živiš v neki skupnosti, kjer je veliko ljudi, ne moreš kar delati tako, kot ti dani trenutek paše. Očitno res živim med neandertalci nevzgojenimi.
Default avatar

moj predlog

Država bi jih preselila v "starševsko" naselje z večjimi stanovanji, po dveh otrocih pa sterilizacija. :)
Default avatar

Ni problem v številu otrok

moj predlog je napisal/a:

Najbolj se plodijo tisti, ki jih financira država za njihovo lenobo, za povrh pa še sranje delajo po blokih.
Default avatar

jhehet

Neznani je napisal/a:
V interesu države je, da čim več ljudi živi v blokih, in da imajo ljudje čim manj otrok. Država, vsaj slovenska, sovraži hiše, in sovraži ljudi, ki živijo v hišah. Zakaj, ne vem, razlogov je verjetno več, vendar pa je nabijanje davka na nepremičnine pač dokaz, da si pri nas lahko funkcionalen samo, če živiš v bloku, sicer se moraš pa izseliti.
Default avatar

Gost g

Neznani je napisal/a:
Naši mulčki v bloku imajo na hodniku večkrat "igrišče"! Ni lepšega kot veselo vriskanje mladičkov v tej vročini.
Starši jih v primernem času odstranijo, da starejši lahko v miru pogledamo kak dnevnik.
Ko bo vreme (vročina) nekoliko bolj "človeško" bodo vriskali na igrišču.
Zadnjič sem si sposodil šest tah razgrajačev in jih peljal na sladoled.
Živim pa veliko lažje kot ti!
Default avatar

ah kajpak

jhehet je napisal/a:
Torej se gre tu za agendo globalistov, katerim naši tako željno nastavljajo rit.
Default avatar

Sej ne mors verjet

Neznani je napisal/a:
Ti bi vse na tuj racun!

Da bi ti imela mir, si ponudila 2 moznosti:
-naj bi drzava druzinam z otroci kupila hiso
- naj bi jaz tebi kupila hiso

Pejt si cepke za usesa v lekarno kupit in najdi si druzbo, pa ti bo zibljenje takoj lepse
Default avatar

Vedno s

Avtor, socustvujem s tabo.

Tudi pri nas v bloku vidis ze to razliko, ko eni gredo po stopnicah in so malcki zelo glasni, jim nic ne recejo, drugi pa lepo pssssst, pa se umirijo.

Zal je tako, da smo v takih časih, da nam življenje grenijo neandertalci, mi ta prijazni pa naj..