Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je res treba travo kosit vsak teden? Zakaj to počnejo?

A je res treba travo kosit vsak teden? Zakaj to počnejo?

Okoli bloka imamo kar veliko zelenih površin. Ene so v lasti bloka, ene od vrtca, ene od občine, itd.
In skoraj vsak dan se kosi. To je za znoret. Pa tako ropota, da se sliši čez zaprta okna.
Zdaj pa mene zanima, zakaj je treba travo non stop kosit. A je res taka groza, če zraste 5 cm?
Meni se zdi, dajo kosijo že, ko zraste 2 cm. Prav obsedeni so s to košnjo.

Pri nas 2x na leto kosimo pa še to ne povsod. Večji del samo 1x na leto. Razen tik ob hiši pa recimo 3x na leto. Sem pa na podeželju.

Kosimo, ko zraste. Ne vem, kako pogosto. Včasih zraste hitreje, včesih počasneje.
Ko je visoka dobrih 10cm, kosimo.

Doma kosimo trato 1x tedensko – takoj, ko ni več lepa.

kosim samo zato, da ni dolgčas ušesom, kadar ne zvoni v turnu…


Kaj vse vas moti. Če pa nebi kosili 1X na teden pa bi se sosed pritoževal da pa ni urejeno okoli bloka.

Če gre za zelenico jo je potrebno urejat . In to je košnja v tej vročini in še dež zraven 1X tedensko


Kaj vse vas moti. Če pa nebi kosili 1X na teden pa bi se sosed pritoževal da pa ni urejeno okoli bloka.

Če gre za zelenico jo je potrebno urejat . In to je košnja v tej vročini in še dež zraven 1X tedensko
[/quote]

Moti me, ker delam nočno in bi se rada naspala drugače sem neprespana in postanem neprevidna, zadnjič recimo mi je mašina skoraj zagrabila prst, ker sem skoraj zaspala.
Nisem rekla, da ne sme biti urejeno, ampak zakaj kosit, ko je trava visoka 2 cm?

Avtproca po mojem malo pretiravaš glede na videno, da so trate med bloki bolj zanemarjene kot ne ker ni denarja za redno vzdrževanje le teh. Lahko si vesela da živiš v urejenem okolju. Morda pa nova okna ne bodo odveč.

Ok, kako vam rata vedno zgrešit bistvo? Vprašanje je, ali je res treba tako pogosto kosit travo in zakaj? Je res tako grozno, če trava zraste 5 cm?

Kar pa se tiče tvojega komentarja – nič ne pretiravam, ker imamo ogromno zelenih površin okrog bloka in tudi vrtec je zelo velik in njihov hišnik je obseden s košnjo. In tudi naš hišnik je en zelo priden stric in non stop kosi,

travo kosijo zato, ker je bebave ovce ne mulite

Če kosilnico slišiš skozi zaprto okno in nisi ravno v pritličju ali prvem nadstropju, potem imaš za en k… okna.


dej ber predn kumenteraš … ona sliši ČEZ okn

Okoli blokov je nujno kosit 1x tedensko (če je ali če ni trave) zaradi posušenih pasjih kakcev.

Mislim da nova okna ne bodo pomagala. Ona sliši ČEZ okno !!!!!


Kaj vse vas moti. Če pa nebi kosili 1X na teden pa bi se sosed pritoževal da pa ni urejeno okoli bloka.

Če gre za zelenico jo je potrebno urejat . In to je košnja v tej vročini in še dež zraven 1X tedensko
[/quote]

Moti me, ker delam nočno in bi se rada naspala drugače sem neprespana in postanem neprevidna, zadnjič recimo mi je mašina skoraj zagrabila prst, ker sem skoraj zaspala.
Nisem rekla, da ne sme biti urejeno, ampak zakaj kosit, ko je trava visoka 2 cm?
[/quote]

A ti greš in travo izmeriš ali kako? Sicer pa….sama kosim travo kadar mi paše. Pa če zraste komaj 1 cm. Verjamem, da ti tega ne razumeš, ker nimaš SVOJE trave ampak životariš v bloku.

Moti me, ker delam nočno in bi se rada naspala drugače sem neprespana in postanem neprevidna, zadnjič recimo mi je mašina skoraj zagrabila prst, ker sem skoraj zaspala.
Nisem rekla, da ne sme biti urejeno, ampak zakaj kosit, ko je trava visoka 2 cm?
[/quote]

A ti greš in travo izmeriš ali kako? Sicer pa….sama kosim travo kadar mi paše. Pa če zraste komaj 1 cm. Verjamem, da ti tega ne razumeš, ker nimaš SVOJE trave ampak životariš v bloku.
[/quote]

A ti v košenju trate iščeš zadovoljstvo?
No, saj verjamem, so tudi taki.
Naš sosed jo kosi vsak konec tedna.
Ker ima kar nekaj zelene površine, je hrupen vsaj 3 ure.
Neprecenljivo, res.
Me ne moti toliko, ker itak kosi čez dan, je pa včasih malo naporen.
Vse, da bo trata lepa.
Ko bi se toliko ukvarjal z otroki, bi bilo res krasno.

Res, kaj se grejo ti norrci!
Ne moreš rečt drugače ljudem, ki v teh časih še sploh kaj delajo.

Ok, kako vam rata vedno zgrešit bistvo? Vprašanje je, ali je res treba tako pogosto kosit travo in zakaj? Je res tako grozno, če trava zraste 5 cm?

Kar pa se tiče tvojega komentarja – nič ne pretiravam, ker imamo ogromno zelenih površin okrog bloka in tudi vrtec je zelo velik in njihov hišnik je obseden s košnjo. In tudi naš hišnik je en zelo priden stric in non stop kosi,
[/quote]

Tisti iz blokov tudi ne razumejo, kako težko je kositi zelo visoko travo, če ne uporabljaš ravno stare dobre kose, ampak običajne motorne kosilnice.

V mestih kjer imate 3m travice pred hiškami in bloki lahko kosite vsak teden ja. Na podeželju pa največ 2x letno ko zraste primerno visoka za silažo ali seno.

Pri nas poje kosilnica non stop.

Na Gospodov dan se ne sme!

Tudi takrat dela. Vedno teče, nič ne reče.

Travi se ne sme pustit dihat, to je treba nonstop kosit. Ka bo rasla prasica. Kosilnica ima da poje veselo pesem.

Ni lepšega, kot lepo urejena, pokošena zelenica pred hišo ali blokom. Mi jo kosimo najmanj 1x tedensko, zalivamo jo vsak drugi dan zvečer, gnojimo 4x na sezono. Zato ima globoko zeleno barvo in je kot preproga, po kateri z veseljem hodiš bos. Meni je to pač užitek.

Enako; gnojilo vsebuje se herbicid in fungicid, tako da je brez plevela in mahu, 3 v 1-res zeleni tepih, vreden pogleda in hoje po njem 🙂 Pa mi vzame kosnja vsega skupaj 20 minut, ce redno, tedensko rutinsko,to naredis. Ga ni vecjega uzitka kot hodit po kratki lepimtravci-odlicna masaza za tabane 😉
Avtorica pa pac ne ve, da v dnevih, ko dezuje in je hladneje, trava dobesedno pozene in mora bit se kaksno kosenje vec na teden.

New Report

Close