Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je kakšen fizik tukaj?

A je kakšen fizik tukaj?

To z energijo, da ne gre v nič, da se pretvori, a to gre v nedogled?

Recimo primer:

Ko doživiš močan orgazem in se sprosti velika kozmična energija, se le ta spremeni v zvočne valove. Ti zvočni valovi potujejo v vodoravnem pasu okrog tebe v razdalji 20,28 kilometra. Kukavice slišijo ta zvok in v tistem trenutku začnejo proizvajat kisik.
Kisík je kemijski element s simbolom O in atomskim številom 8. V periodnem sistemu elementov spada med halkogene elemente. Je zelo reaktivna nekovina in oksidant, ki se zlahka spaja z večino elementov in z njimi tvori okside.[3] V Vesolju je za vodikom in helijem po masi tretji najpogostejši element.[4] Pri standardni temperaturi in tlaku (STP) sta dva atoma kisika vezana v dikisik O2, ki je brezbarven plin brez vonja in okusa.

Oba sta nadvse prisrčno vabljena na forumček Skrivnost zdravja in lepote. ok.

drug drugega programiramo

Kompletno vesolje je ena superfantastična mašina “stroj”. ok.

drug drugega programiramo


kot da bi bmw 540 pisal. Saj se ga spomnete.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Ne. V bistvu bo vesolje nekoč verjetno dočakalo toplotno smrt ampak to je za nas brezoredmetno, saj ne bomo tega nikoli dočakali.

Zoran Rant je energijo klasificiral po uporabnosti. Poznamo pojem Eksergije (žlahtni del razpoložljive enregije ki ga lahko teoretično popolnoma pretvorimo v drugo) in pa pojem Anergije (jalova energija ki je prisotna a ker ni potenciala kot je temperaturna razlika na primer iz nje ne moreš pridobiti dela ali druge oblike)

Pretvorbe se lahko dogajajo dokler imaš razpoložljivo eksergijo oz. uporaben energijski potencial za pretvorbo. Poznamo tudi pojem entropija ki pa se z vsakim sistemom veča. To so dokaj zahtevni pojmi za razumevanje in ne bi preveč utrujal. Vse kar te trenutno zanima je ali se lahko nekaj nadaljuje v nedogled. V teoriji da, v reali kjer zaradi izgub vse konča kot toplota, ki se prerazporeja in teži k izenačitvi pa poten nastane že prej omenjeni pojav. Toplotna smrt sistema. Vsi delci v sistemu imajo recimo enako temperaturo in pretvorbe ali prehajanje zaradi ničtega potenciala niso možne.

Ne. V bistvu bo vesolje nekoč verjetno dočakalo toplotno smrt ampak to je za nas brezoredmetno, saj ne bomo tega nikoli dočakali.

Zoran Rant je energijo klasificiral po uporabnosti. Poznamo pojem Eksergije (žlahtni del razpoložljive enregije ki ga lahko teoretično popolnoma pretvorimo v drugo) in pa pojem Anergije (jalova energija ki je prisotna a ker ni potenciala kot je temperaturna razlika na primer iz nje ne moreš pridobiti dela ali druge oblike)

Pretvorbe se lahko dogajajo dokler imaš razpoložljivo eksergijo oz. uporaben energijski potencial za pretvorbo. Poznamo tudi pojem entropija ki pa se z vsakim sistemom veča. To so dokaj zahtevni pojmi za razumevanje in ne bi preveč utrujal. Vse kar te trenutno zanima je ali se lahko nekaj nadaljuje v nedogled. V teoriji da, v reali kjer zaradi izgub vse konča kot toplota, ki se prerazporeja in teži k izenačitvi pa poten nastane že prej omenjeni pojav. Toplotna smrt sistema. Vsi delci v sistemu imajo recimo enako temperaturo in pretvorbe ali prehajanje zaradi ničtega potenciala niso možne.
[/quote]

Ves čas ga je potrebno držati pokonci…vesolje namreč.

drug drugega programiramo

Ne. V bistvu bo vesolje nekoč verjetno dočakalo toplotno smrt ampak to je za nas brezoredmetno, saj ne bomo tega nikoli dočakali.

Zoran Rant je energijo klasificiral po uporabnosti. Poznamo pojem Eksergije (žlahtni del razpoložljive enregije ki ga lahko teoretično popolnoma pretvorimo v drugo) in pa pojem Anergije (jalova energija ki je prisotna a ker ni potenciala kot je temperaturna razlika na primer iz nje ne moreš pridobiti dela ali druge oblike)

Pretvorbe se lahko dogajajo dokler imaš razpoložljivo eksergijo oz. uporaben energijski potencial za pretvorbo. Poznamo tudi pojem entropija ki pa se z vsakim sistemom veča. To so dokaj zahtevni pojmi za razumevanje in ne bi preveč utrujal. Vse kar te trenutno zanima je ali se lahko nekaj nadaljuje v nedogled. V teoriji da, v reali kjer zaradi izgub vse konča kot toplota, ki se prerazporeja in teži k izenačitvi pa poten nastane že prej omenjeni pojav. Toplotna smrt sistema. Vsi delci v sistemu imajo recimo enako temperaturo in pretvorbe ali prehajanje zaradi ničtega potenciala niso možne.
[/quote]

Ves čas ga je potrebno držati pokonci…vesolje namreč.
[/quote]

Nahhhh

Ni treba, če je sistem stabilen. Vse teži k stabilizaciji. Kar je labilno se bo stabiliziralo, kar je metastabilno se trenutno ne potrebuje stabilizirati a obstaja tudi stabilnejše stanje, kateremu se bo pomaknil ob destabilizaciji trenutnega.

Ves čas ga je potrebno držati pokonci…vesolje namreč.
[/quote]

Nahhhh

Ni treba, če je sistem stabilen. Vse teži k stabilizaciji. Kar je labilno se bo stabiliziralo, kar je metastabilno se trenutno ne potrebuje stabilizirati a obstaja tudi stabilnejše stanje, kateremu se bo pomaknil ob destabilizaciji trenutnega.
[/quote]
Pojma nimam, kako naj vam to razložim npr prostor v katerem se nahajate je neke vrste “animacija” in to inteligentna.

drug drugega programiramo

Nahhhh

Ni treba, če je sistem stabilen. Vse teži k stabilizaciji. Kar je labilno se bo stabiliziralo, kar je metastabilno se trenutno ne potrebuje stabilizirati a obstaja tudi stabilnejše stanje, kateremu se bo pomaknil ob destabilizaciji trenutnega.
[/quote]
Pojma nimam, kako naj vam to razložim npr prostor v katerem se nahajate je neke vrste “animacija” in to inteligentna.
[/quote]

Lahko se tikava.

Kar mi poskušaš prodati so teorije brez dodatnih podkrepitev. Kaj boš storil, da me prepričaš v nakup?

Nemara poskušaš Turningov test? Torej mene prepričati, da sem umetno ustvarjena inteligenca oz. stroj.

Težka bo. Svet okoli nas je takšen kot je. Energija in materija ki ju zaznavamo. Vse kar vidiš, čutiš je rezultat tvojih možganov, ki ti vseskozi “slikajo” svet okoli tebe. Tvoje dojemanje in interpretacija sta možna zaradi nevronskih kapacitet, ki ti omogočajo inteligenčne zmožnosti razumevanja in povezovanja vzorcen okoli sebe.

Svet sam posebi ni “inteligenten”. Inteligenca je sposobnost ki velja le za živo.

Dokler je razlika.

Te kukakvice… so iglavci, ali listavci?


Pojma nimam, kako naj vam to razložim npr prostor v katerem se nahajate je neke vrste “animacija” in to inteligentna.
[/quote]

Lahko se tikava.

Kar mi poskušaš prodati so teorije brez dodatnih podkrepitev. Kaj boš storil, da me prepričaš v nakup?

Nemara poskušaš Turningov test? Torej mene prepričati, da sem umetno ustvarjena inteligenca oz. stroj.

Težka bo. Svet okoli nas je takšen kot je. Energija in materija ki ju zaznavamo. Vse kar vidiš, čutiš je rezultat tvojih možganov, ki ti vseskozi “slikajo” svet okoli tebe. Tvoje dojemanje in interpretacija sta možna zaradi nevronskih kapacitet, ki ti omogočajo inteligenčne zmožnosti razumevanja in povezovanja vzorcen okoli sebe.

Svet sam posebi ni “inteligenten”. Inteligenca je sposobnost ki velja le za živo.
[/quote]

Ok. pa razdeliva svet na živ in mrtev in nikamor ne prideva. Jaz nočem biti živ v mrtvem svetu oziroma živ v živem svetu in mrtev v mrtvem svetu.

drug drugega programiramo

Lahko se tikava.

Kar mi poskušaš prodati so teorije brez dodatnih podkrepitev. Kaj boš storil, da me prepričaš v nakup?

Nemara poskušaš Turningov test? Torej mene prepričati, da sem umetno ustvarjena inteligenca oz. stroj.

Težka bo. Svet okoli nas je takšen kot je. Energija in materija ki ju zaznavamo. Vse kar vidiš, čutiš je rezultat tvojih možganov, ki ti vseskozi “slikajo” svet okoli tebe. Tvoje dojemanje in interpretacija sta možna zaradi nevronskih kapacitet, ki ti omogočajo inteligenčne zmožnosti razumevanja in povezovanja vzorcen okoli sebe.

Svet sam posebi ni “inteligenten”. Inteligenca je sposobnost ki velja le za živo.
[/quote]

Ok. pa razdeliva svet na živ in mrtev in nikamor ne prideva. Jaz nočem biti živ v mrtvem svetu oziroma živ v živem svetu in mrtev v mrtvem svetu.
[/quote]

Smrdi mi po nesmislu.

Ok. pa razdeliva svet na živ in mrtev in nikamor ne prideva. Jaz nočem biti živ v mrtvem svetu oziroma živ v živem svetu in mrtev v mrtvem svetu.
[/quote]

Smrdi mi po nesmislu.
[/quote]

Res je to je čista resnica, vedeti morate, da ste izredno inteligentni. Lep pozdrav, Robert.

drug drugega programiramo

Smrdi mi po nesmislu.
[/quote]

Res je to je čista resnica, vedeti morate, da ste izredno inteligentni. Lep pozdrav, Robert.
[/quote]

Lep pozdrav tudi vam.

Hvala!

drug drugega programiramo

Teoretično gre v nedogled, v praksi pa ne, ker so zraven tudi izgube.

Sicer je pa to napisal že strojnik.

Teoretično gre v nedogled, v praksi pa ne, ker so zraven tudi izgube.

Sicer je pa to napisal že strojnik.
[/quote]

Kaj pa če je vesolje v resnici superfantastično in mi tega ne vemo?

drug drugega programiramo

Teoretično gre v nedogled, v praksi pa ne, ker so zraven tudi izgube.

Sicer je pa to napisal že strojnik.
[/quote]

A veš inteligentne fante moram nekako pridobiti na svojo stran. ok.

drug drugega programiramo

Teoretično gre v nedogled, v praksi pa ne, ker so zraven tudi izgube.

Sicer je pa to napisal že strojnik.
[/quote]

Kaj pa če je vesolje v resnici superfantastično in mi tega ne vemo?
[/quote]

V tem primeru moraš brat Douglasa Adamsa.

Kaj pa če je vesolje v resnici superfantastično in mi tega ne vemo?
[/quote]

V tem primeru moraš brat Douglasa Adamsa.
[/quote]

Se Vam opravičujem, nisem iz tega sveta, tako, da vseh oseb na tem svetu ne poznam. ok.

drug drugega programiramo

Poglejte, “šaman” je v resnici neskončno majhen delec, ki v resnici sploh ne obstaja.

drug drugega programiramo

Poglejte, “šaman” je v resnici neskončno majhen delec, ki v resnici sploh ne obstaja.
[/quote]

Vse Vrhunske Matematike in Fizike na Fakulteti v Ljubljani, tako fante, kot dekleta pozdravljam z prisrčnimi pozdravi! Vaš Robert. In seveda, da ne pozabim na računalničarje in računalničarke, za njih velja isto!

drug drugega programiramo

Dokler je razlika.
[/quote]
Morate vedeti, da ste Šamanka!

drug drugega programiramo

New Report

Close