Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delim post o glasnem zvonjenju cerkve v Vodicah

Delim post o glasnem zvonjenju cerkve v Vodicah

Eden izmed prebivalcev Vodic je zastavil vprašanje na forumu, kjer verjetno ne bo dobil ustreznega odgovora, zato povezavo delim z vami:

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=125&t=11077993

Citiram post:

Pozdravljeni!

Ker nisem našel foruma, bom pisal kar tukaj. Situacija je naslednja: Živim v Vodicah, kjer je veliko starejših občanov in velika večina obiskuje cerkev. Tu živim že skoraj 15 let, vendar cerkev zadnje čase res pretirava z zvonenjem. Smo mala vas, imamo pa enega večjih zvonov v Sloveniji. Cerkev zvoni vsak dan ob 21:16 uri, in zvoni od 5 do 10 minut, odvisno od dneva. Zvoni tudi naključno, vsak dan. In uporabljajo velike zvonove namesto malih. Za primerjavo z Ljubljano: tam se cerkev komaj sliši, ko zvoni, tu pa se vse trese. Od cerkve smo oddaljeni kakih 400m zračne razdalje, vendar je poleti nemogoče spati, saj začne zvoniti že ob 6.00 in zvoni na 15 minut; po 5 minut.

Kam naj se obrnem, saj zvonenje cerkev po zakonodaji SLO ni kršenje javnega reda in miru?

Lp,

dotična živi tam 15 let, cerkev stoji tam, kako dolgo 500 let? s tem je vse povedano, bi pa prej razmišljala kam se seli; kot un pregovor, če noče gora k Mohamedu gre Mohamed k gori; ne vem kaj siliš v bližino cerkve če bi raje šla v puščavo, baba

Najprej k spovedi. Zvonjenje napolni srce z Božjo energijo in ljubeznijo. Bolj glasno kot je, bolj močna je energija ljubezni. Če ti je moteče, je to znak, da živiš v grehu.

Vodice so farško gnezdo!
A je kdo pogruntal zakaj tam nisem kupil stanovanja, pa jih je bilo takrat prostih kot smeti!
https://sl.wikipedia.org/wiki/Vodi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ka_Johanca

Julij, moram te popraviti. Tudi če bi cerkev bila zgrajena kasneje, kot se človek priseli, gre še vedno za častno naznanjanje Božje energije. Zato zvonjenje ne more biti moteče, ampak je koristno. Meni se je že marsikatera rana zacelila ob zvonjenju.

začne zvoniti že ob 6.00 in zvoni na 15 minut; po 5 minut. ??????????? odf.k


Podobno sem dozivela v Njivicah na Krku. Neznosno, res mi ni jasno kako se krajani ne uprejo taksnemu zvocnemu nasilju. Mogoce ce si od rojstva temu izpostavljen, res ne slisis vec, ce pa prides na novo, pa ni za zdrzat.

Jaz sem si celo cepke za usesa sla kupit, pa me je vseeno vsak dan ta neznosen hrup zbudil. Nisem sla vec v Njivice od takrat…

Bolje je, da se vas Božja ljubezen dotakne bolj pogosto in bolj močno kot manj.


Dokaz, da pranje možganov z zvonjenjem deluje? Zvonjenje je nasilje. Ah, Stockholmski sindrom.

Spoštovani,
Prejeli smo vašo pritožbo.
V Murglah imamo še prosto na koncu ulice.
Selimo vas lahko takoj.
Ponudbe pod šifro: Zvonjenja ne bo

V Murglah zvoni glasno, tam so številni božji ljudje.

Pozabila napisati :
VSI FARŠKI OBVOZ BREZ KOMENTARJEV, KOMENTIRAJO SAMO NAŠI

V Dravljah je enako neznosno. Odmeva med bloki grozno. Tudi če nisi na tisti strani, ki je cerkev, se zelo sliši. In tudi končajo šele po deveti. Ravno sem en večer slučajno pred deveto zaspala in me je cerkev zbudila. V nedeljo zjutraj te obvezno zbudijo. Ljudje so se pritoževali, tudi verniki, ki hodijo v to cerkev, ampak briga njih, oni po svoje.

Ne fejkaj nicka! Jaz, avtorica, ne bom več komentirala, tako da, kdor bo uporabil moj nick, to nisem jaz.

Ne fejkaj nicka! Jaz, avtorica, ne bom več komentirala, tako da, kdor bo uporabil moj nick, to nisem jaz.
[/quote]
To ni moje, izgleda da ta koza ne zna napisati pravilno CERKEV v nick.
Kakšne budale so tukaj…


Podobno sem dozivela v Njivicah na Krku. Neznosno, res mi ni jasno kako se krajani ne uprejo taksnemu zvocnemu nasilju. Mogoce ce si od rojstva temu izpostavljen, res ne slisis vec, ce pa prides na novo, pa ni za zdrzat.

Jaz sem si celo cepke za usesa sla kupit, pa me je vseeno vsak dan ta neznosen hrup zbudil. Nisem sla vec v Njivice od takrat…
[/quote]

v Sukošanu pri Zadru je isto, grozaaa! vse elektronsko vodeno, hrup sto krat glasnejši kot pred leti

tudi ti si moteča, no, motena … jhjebeš ti božjo energijo, če delaš ponoči, dopoldan pa ne moreš spati! marš, golazen


Proti Meki.

Naj zrihtajo vodiškemu fajmoštru enega orng “serviserja” zvonov , oziroma poganjalne elektronike – ker očitno se je elektronska plošča pokvarila…. Ne vlečejo to na roke, elektronika to dela, samo se ji je očitno v toliko letih delovanja tudi malo že sfuzlalo.

tudi ti si moteča, no, motena … jhjebeš ti božjo energijo, če delaš ponoči, dopoldan pa ne moreš spati! marš, golazen
[/quote]

Ti itak ne delaš ne ponoči ne podnevi

Inteziteta zvonenja je odvisna od števila rdečuhov v fari. Več kot je rdečuhov bolj zvoni.

tudi ti si moteča, no, motena … jhjebeš ti božjo energijo, če delaš ponoči, dopoldan pa ne moreš spati! marš, golazen
[/quote]

Sem prebrala tvojo zadnjo vrstico pa me zanima ali so te obiskali sorodniki in to leti na njih?

Gotovo ne dela tako trdo kot naš gospod župnik. Potem pa še razočaranje v trgovini, ko ugotovi, da je v dar pri maši dobil ponarejen bankovec. Duhovniški poklic je eden najtežjih.

Tale župnik iz tega problematičnega primera mora malo več iz puščice namenit za servisiranje zvonov, pa bo bolj prav in manj zvonilo.

Težko bo, premalo dobijo. Vidim pri našem gospodu župniku, že štiri leta ni mogel avta menjat. Kako bo potem drago specializirano elektroniko za zvonjenje vzdrževal? Našemu se na srečo še ni pokvarila. Darujte več, da bo zvonjenje kontrolirano.

New Report

Close