Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok vas vpraša, zakaj je na steni Jesus napol gol. Kako bi odreagirali?

Otrok vas vpraša, zakaj je na steni Jesus napol gol. Kako bi odreagirali?

Ni ga vernika, ki ne bi imel vsaj enega križa na steni, rožnem vencu …

Kako bi odreagirali, če bi vas otrok vprašal, zakaj je Jezus napol gol, okrvavljen in z žeblji pribit na križ?

Kako pač? Povedal bi mu tako kot je oz. kot si je cerkev namislila da je bilo.

Mu pač enostavno poveš, da bo tud on tako mučen, če ne bo priden.

Zakaj lahko gleda sadomoazohistične prizore golega mučenega moškega in zakaj ne sme gledat golih jošk po TV, bo najbrž pretežko za razložit.

nova
Uredništvo priporoča

da so včasih tako kaznovali tiste, ki niso bili pridni…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pa se vam zdi takšna zgodba primerna za otroke?

niti prizori niti te zgodbe niso primerne za otroke … to je posiljevanje!

Enako vprašanje sem dobila sama pred kakim mescem. Mami, zakaj mora bit striček nag in viset. Ga zebe?

Kdor ima doma Jezusa pribitega na križu je zame potencialni manijak in nasilnež! Ker to podpira in vsak dan gleda.

Ali je Jezus napol gol ali napol oblečen? To zdaj ni pomembno.
Otroku raje povej po resnici, da je Jezus pravljično bitje in vse okoli njega je izmišljeno.

Pod križem v kotu je imela teta vazo … moj sine pa je vprašal: Mami, a stric bo v vodo skočil?

Pa ga oblecite ali zavijte v krpo. Ubogi otrok, kaj neki vse o Jezusu razmišlja v svoji mali glavi, upam da mu to ne bo pustilo trajnih posledic.

Tudi sama pred časom dobila takšno vprašanje, predstavila sem kot mitološko bitje, kot npr. Trnjulčico. Razložila, da tisti ki to verjamejo hodijo v cerkev, tisti ki ne verjamejo, pač ne. Vsak pa se lahko odloči sam ali bo verjel ali ne.

Vidim, da poste pišete tisti, ki niste ravno verni, kar ni nič narobe. Zanima me pa predvsem odgovor vernikov. Verniki verjetno želijo, da so tudi njihovi potomci verni, zato verjetno ne bodo govorili, da je to pravljica. 🙂

počakaj, da Majda in hhm prideta, bosta vse pojasnila

Verniki tega ne bodo razlagali, ker njihovi otroci vedo kaj pomeni križ z Jezusom; ostalim bedakom kot si ti pa ni potrebno razlagati, ker jih razlaga tako ali tako ne zanima, zanima vas zgolj norčevanje; velike igre za majhne duhove

Problem je v vernikih. Ker mislite, da morate takemu otroku razlagati vero. Povejte kratko in jasno s pomočjo zgodovine in geografije (v tistih časih so za kriminal in nestrinjanje z oblastjo ljudi obešali, pa bilo je vroče), pa ste zmagali.

Verniki tega ne bodo razlagali, ker njihovi otroci vedo kaj pomeni križ z Jezusom; ostalim bedakom kot si ti pa ni potrebno razlagati, ker jih razlaga tako ali tako ne zanima, zanima vas zgolj norčevanje; velike igre za majhne duhove
[/quote]

Prvi vernik se je oglasil in že sem deležna žaljivk. Če imaš potomce, jim nisi ravno za vzor. Upam, da se niso/ne bodo zgledovali po tebi.

Čav. S tabo se ne mislim ukvarjati.

Verniki tega ne bodo razlagali, ker njihovi otroci vedo kaj pomeni križ z Jezusom; ostalim bedakom kot si ti pa ni potrebno razlagati, ker jih razlaga tako ali tako ne zanima, zanima vas zgolj norčevanje; velike igre za majhne duhove
[/quote]

Prvi vernik se je oglasil in že sem deležna žaljivk. Če imaš potomce, jim nisi ravno za vzor. Upam, da se niso/ne bodo zgledovali po tebi.

Čav. S tabo se ne mislim ukvarjati.
[/quote]

žaljivke? samo podal sem opis dejanskega stanja za osebke, ki ne vedo kaj pomeni križ, me veseli, da si se našla v njem

verniki nimamo problemov, probleme imate t.i neverniki ( še tega ne veste da kaj takega kot je nevernik ne obstaja); čudno veliko se ukvarjate z vero in verniki vi ki kao ne verujete; ste žrtve Pascalove stave zato pišete take nebuloze

počakaj, da Majda in hhm prideta, bosta vse pojasnila
[/quote]

Saj sem vedela, da brez mene in mojih lepih ter modrih besed ne morete. Če otrok to sprašuje, potem je že razvidno, da se utaplja v izvirnem in drugih grehih. Najprej ga je treba peljat k najbližjemu duhovniku, da to izbriše. Potem se mu pa pove, da je to Jezus, ki ga je Bog poslal na zemljo, da bi človeštvo odrešil greha, in da on na križu uživa v bolečini, navsezadnje si je tudi križ sam nesel do tja. Njegovo trpljenje je ljubezen, njegova smrt je rojstvo in njegova kri je vino (oz. če je otrok star manj kot 5, lahko rečemo nek temno rdeč FRUC, da se ga navadi na to, da je Jezusova kri dobra).

To je popolna razlaga in vsak otrok jo razume.

počakaj, da Majda in hhm prideta, bosta vse pojasnila
[/quote]

Saj sem vedela, da brez mene in mojih lepih ter modrih besed ne morete. Če otrok to sprašuje, potem je že razvidno, da se utaplja v izvirnem in drugih grehih. Najprej ga je treba peljat k najbližjemu duhovniku, da to izbriše. Potem se mu pa pove, da je to Jezus, ki ga je Bog poslal na zemljo, da bi človeštvo odrešil greha, in da on na križu uživa v bolečini, navsezadnje si je tudi križ sam nesel do tja. Njegovo trpljenje je ljubezen, njegova smrt je rojstvo in njegova kri je vino (oz. če je otrok star manj kot 5, lahko rečemo nek temno rdeč FRUC, da se ga navadi na to, da je Jezusova kri dobra).

To je popolna razlaga in vsak otrok jo razume.
[/quote]
ti si en debil babji; a splh bereš kaj otrok kao sprašuje? otrok ve da je na križu Jezus, zanima ga le zakaj je okoli ledij ogrnjen gor po trupu in nogah pa ne; sami provokatorji in ti majda si želiš da bi bila smešna

verniki nimamo problemov, probleme imate t.i neverniki ( še tega ne veste da kaj takega kot je nevernik ne obstaja); čudno veliko se ukvarjate z vero in verniki vi ki kao ne verujete; ste žrtve Pascalove stave zato pišete take nebuloze
[/quote]

Ti pa rad vidiš probleme tam, kjer jih ni, a? Sem povedala rešitev (povsem objektivno), ti pač ne mores brez tega, da bi me malo osral. Je bilo pričakovano.

verniki nimamo problemov, probleme imate t.i neverniki ( še tega ne veste da kaj takega kot je nevernik ne obstaja); čudno veliko se ukvarjate z vero in verniki vi ki kao ne verujete; ste žrtve Pascalove stave zato pišete take nebuloze
[/quote]

Ti pa rad vidiš probleme tam, kjer jih ni, a? Sem povedala rešitev (povsem objektivno), ti pač ne mores brez tega, da bi me malo osral. Je bilo pričakovano.
[/quote]
ti nisi povedal nič, in a velik nič razglašaš kot rešitev; sedaj si izračunaj kaj si? en velik nič

Saj sem vedela, da brez mene in mojih lepih ter modrih besed ne morete. Če otrok to sprašuje, potem je že razvidno, da se utaplja v izvirnem in drugih grehih. Najprej ga je treba peljat k najbližjemu duhovniku, da to izbriše. Potem se mu pa pove, da je to Jezus, ki ga je Bog poslal na zemljo, da bi človeštvo odrešil greha, in da on na križu uživa v bolečini, navsezadnje si je tudi križ sam nesel do tja. Njegovo trpljenje je ljubezen, njegova smrt je rojstvo in njegova kri je vino (oz. če je otrok star manj kot 5, lahko rečemo nek temno rdeč FRUC, da se ga navadi na to, da je Jezusova kri dobra).

To je popolna razlaga in vsak otrok jo razume.
[/quote]
ti si en debil babji; a splh bereš kaj otrok kao sprašuje? otrok ve da je na križu Jezus, zanima ga le zakaj je okoli ledij ogrnjen gor po trupu in nogah pa ne; sami provokatorji in ti majda si želiš da bi bila smešna
[/quote]

Ne vem, zakaj se je treba odzivati tako kritsjanofobno in prostaško. Jaz samo poskušam pomagati. Tudi pri tebi se vidi, da se z veseljem okleneš greha. Pojdi k najbližjemu župniku, da te pomiri in srce napolni z Božjo ljubeznijo.


ti si en debil babji; a splh bereš kaj otrok kao sprašuje? otrok ve da je na križu Jezus, zanima ga le zakaj je okoli ledij ogrnjen gor po trupu in nogah pa ne; sami provokatorji in ti majda si želiš da bi bila smešna
[/quote]

Ne vem, zakaj se je treba odzivati tako kritsjanofobno in prostaško. Jaz samo poskušam pomagati. Tudi pri tebi se vidi, da se z veseljem okleneš greha. Pojdi k najbližjemu župniku, da te pomiri in srce napolni z Božjo ljubeznijo.
[/quote]
smešna si ravno toliko kot drek na čevlju, nadelžna pa 3x bolj;

Ti pa rad vidiš probleme tam, kjer jih ni, a? Sem povedala rešitev (povsem objektivno), ti pač ne mores brez tega, da bi me malo osral. Je bilo pričakovano.
[/quote]
ti nisi povedal nič, in a velik nič razglašaš kot rešitev; sedaj si izračunaj kaj si? en velik nič
[/quote]

Torej v starem Rimu niso obešali kriminalcev in tistih, ki se niso strinjali z oblastjo? In v Jeruzalemu ni (bilo) vroče?

Ajaaaaaa, ti otrokom ne bi resnice razlagal. Tebe zanima le vzgoja z namenom pokatoličevanja. Drži, da tukaj pa ne bova prišla skupaj.

New Report

Close