Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Popravni dom – za otroke ali njihove starše?

Popravni dom – za otroke ali njihove starše?

Včeraj je nekdo komentiral, da je fant, ki je v Postojni pretepel bivši 13-letno punco, v popravnem (verjetno prevzgojnem) domu.

Razmišljam, da je v večini primerov za zablodele otroke kriva vzgoja njihovih nesposobnih, lenih, primitivnih, nasilnih, pretirano popustljivih …. staršev.
Zakaj se potem na prevzgojo ne pošlje (tudi) njih? Za učenje nikoli ni prepozno, kajne?

Zato ker je to v interesu mafije z imenoma država in Cerkev.

Daj si ti pogledat, kdo država- polis sploh je in kdo je oblast!
Kajti tudi oblast sebe zavajujoče v javnosti imenuje država.
Država si ti in jaz in mene ne mešaj z mafijo, kapiš?

Povezava med ločitvijo staršev in namestitvijo v vzgojne zavode.

“Tam je v povprečju TRI ČETRTINE (!) otrok iz družin z ločenimi starši. Skoraj z gotovostjo si upam trditi, da obstaja povezava med »ločitvijo staršev« in »namestitvijo otrok v vzgojne institucije« 10 in več let po ločitvi staršev. To nenazadnje potrjujejo tudi raziskave iz tujine. “

(Matej Zaplotnik, vzgojitelj za otroke s čustvenimi in vedenjskimi težavami v vzgojnem zavodu .)

Ker vsaj v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerih otroci po ločitvi ostanejo pri materi, bi se torej lahko reklo, da povprečna ločena mati ni sposobna kvalitetne vzgoje.

Ker vsaj v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerih otroci po ločitvi ostanejo pri materi, bi se torej lahko reklo, da povprečna ločena mati ni sposobna kvalitetne vzgoje.
[/quote] ne dani sposobna, ampak bti ata in mama v enem je prekleto tezko. ne dovolim da se mame prepuscene same sebi zmerja na racun zpitih nasilnih brezjajcnikov , ki jim ni mar za svoje otroke

Ker vsaj v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerih otroci po ločitvi ostanejo pri materi, bi se torej lahko reklo, da povprečna ločena mati ni sposobna kvalitetne vzgoje.
[/quote] ne dani sposobna, ampak bti ata in mama v enem je prekleto tezko. ne dovolim da se mame prepuscene same sebi zmerja na racun zpitih nasilnih brezjajcnikov , ki jim ni mar za svoje otroke
[/quote]

Teh mater verjetno nihče ni silil, da si morajo izmed vseh moških na svetu ustvariti družino ravno z zapitimi nasilnimi brezjajčniki – torej upravičeno nosijo svoj del krivde: ker otrokom niso znale poiskati dobrih očetov.

ko bi vedeli, kakšen folk je zaposlen v teh zavodih. so še slabši kot njihovi gojenci. pa zabiti kot noč.
Seveda so tam otroci iz ločenih družin, v zavodih pa so zato, ker so se starši ločili prepozno. Večina teh staršev je zapitih, na drogi, v kriminalu, brez dohodkov in tako naprej po spisku. In kot taki so nesposobni za vzgojo otrok. Problem niso ločitve, ampak alkoholizem, droge, kriminal, nasilje, revščina.

ne dani sposobna, ampak bti ata in mama v enem je prekleto tezko. ne dovolim da se mame prepuscene same sebi zmerja na racun zpitih nasilnih brezjajcnikov , ki jim ni mar za svoje otroke
[/quote]

Teh mater verjetno nihče ni silil, da si morajo izmed vseh moških na svetu ustvariti družino ravno z zapitimi nasilnimi brezjajčniki – torej upravičeno nosijo svoj del krivde: ker otrokom niso znale poiskati dobrih očetov.
[/quote]
Pa dobro, no ali se ti zavedaš kako vzvišeno zveniš?
Ali se res ne zavedaš, da se ljudje spreminjamo. Res je, da človek lahko nekaj sklepa iz tega od kod bodoči partner izhaja, vendar to ni nobeno zagotovilo. Poznam vsaj tri pare, kjer sta oba izhajala iz “popolnih” družin pa sta se ločila.
Prosim povej mi čez kakšne preizkuse si ti dala svojega partnerja, da si je prislužil tvoj “prstan”. Mi boš pomagala pri izbiri očeta mojih otrok.

Se popolnoma strinjam.
Nezreli, neodgovorni ali celo mentalno bolani starši se pač ne zavedajo kaj starševstvo pomeni. Pišmeuhovske in “bomo že, glavno da se imam jaz fajn” osebe si ne zaslužijo starševstva in svojih otrok. In takih tu na MON-kar mrgoli.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Starševstvo, kot vsaka druga veščina, gre nekaterim bolje nekaterim slabše. Kar tako čez palec vso krivdo nalagati na ločene mame ali mame in očete ni ne pošteno ne tvorno.
Zase vem, da bi z veseljem šla na starševsko prevzgojo, če bi to pomenilo bistveno izboljšanje. A spremembe na tem področju je dogajajo zelo počasi. Jasno je, da je otrok rezultat deloma lastnosti, ki jih prinesejo na svet in deloma okolja v katerem živijo – tako domačega kot družbenega. Ravno zato bi morala država sistemsko urediti prevzgojo cele družine, da se vzorci spremenijo, ne da se le krpa pri otroku.
Leta in zrelost prinesejo marsikakšen uvid, ki ti je, kot mlademu odraslemu, umanjkal.

Rada pa bi spoznala nekoga, ki bi si upal napovedati kateremu mlademu paru bo po rojstvu otroka uspelo starševat in ohranit kvalitetno zvezo in kateremu ne. ko je otrok enkrat na svetu je pač prepozno.
Izvzeti so seveda pari kjer je še pred osnovanjem družine alkoholizem, varanje, slabi odnosi itd. Le zdi se mi, da nekateri ne razumete, da se nima mlada ženska kje naučiti ‘normalnih’ odnosov, če so povsod okoli nje starejše sorodnice v zakonih, kjer je alkohol, pretepanje in zaničevanje. To je zanjo pač normalno. Ta izkrivljeni pogled na odnose in začaran krog bi se pač prekinil šele v nekaj generacijah.

Teh mater verjetno nihče ni silil, da si morajo izmed vseh moških na svetu ustvariti družino ravno z zapitimi nasilnimi brezjajčniki – torej upravičeno nosijo svoj del krivde: ker otrokom niso znale poiskati dobrih očetov.
[/quote]
Pa dobro, no ali se ti zavedaš kako vzvišeno zveniš?
Ali se res ne zavedaš, da se ljudje spreminjamo. Res je, da človek lahko nekaj sklepa iz tega od kod bodoči partner izhaja, vendar to ni nobeno zagotovilo. Poznam vsaj tri pare, kjer sta oba izhajala iz “popolnih” družin pa sta se ločila.
Prosim povej mi čez kakšne preizkuse si ti dala svojega partnerja, da si je prislužil tvoj “prstan”. Mi boš pomagala pri izbiri očeta mojih otrok.
[/quote]

Spoznala sva se pri mojih 18-tih.
Skupaj sva bila leto dni, potem je šel na enoletno služenje vojaškega roka.
Pol leta po njegovi vrnitvi sva si najela garsonjero, da bi videla, če najina zveza zdrži vsakdan.
In ga je.
Po petih letih, ko sva skupaj preživela marsikaj (bolezen ,izguba službe, dve selitvi), sva se odločila za otroka.
In ni mi žal.
Hči ima najboljšega očeta, kar sem ji ga lahko dala.
In danes, pri 21-tih se tega dobro zaveda.


Pa dobro, no ali se ti zavedaš kako vzvišeno zveniš?
Ali se res ne zavedaš, da se ljudje spreminjamo. Res je, da človek lahko nekaj sklepa iz tega od kod bodoči partner izhaja, vendar to ni nobeno zagotovilo. Poznam vsaj tri pare, kjer sta oba izhajala iz “popolnih” družin pa sta se ločila.
Prosim povej mi čez kakšne preizkuse si ti dala svojega partnerja, da si je prislužil tvoj “prstan”. Mi boš pomagala pri izbiri očeta mojih otrok.
[/quote]

Spoznala sva se pri mojih 18-tih.
Skupaj sva bila leto dni, potem je šel na enoletno služenje vojaškega roka.
Pol leta po njegovi vrnitvi sva si najela garsonjero, da bi videla, če najina zveza zdrži vsakdan.
In ga je.
Po petih letih, ko sva skupaj preživela marsikaj (bolezen ,izguba službe, dve selitvi), sva se odločila za otroka.
In ni mi žal.
Hči ima najboljšega očeta, kar sem ji ga lahko dala.
In danes, pri 21-tih se tega dobro zaveda.
[/quote]

Čestitam torej za dobro izbiro. Ali pa morda za srečo? Ti povem, da z enim otrokom in to deklico nisi ne vem kako veliko izumila. Pa vem, da se večina (ki ni vzgajala fantov) z mano ne bo strinjala. Kljub temu trdim, da je problem danes ta, da so pri vzgoji dečkov očetje premalo prisotni. Ne bom se spuščala na tvoj nivo in govorila kaj jim manjka telesno. Je pa to po moje še dediščina druge svetovne vojne in obdobja po njej, ko je veliko moških umrlo in so bile ženske za vse. Ženska lahko sina veliko nauči, ne more pa ga naučiti biti moški. Za to rabi moško figuro. Kvalitetnih moških figur je v Sloveniji relativno malo. Ni dedkov, ni stricev, ni sosedov,, ni učiteljev, ki bi to imeli v sebi in se zavedali svojega poslanstva.

Otroci, ki so v domu, dajo v svojem kratkem življenju toliko skozi, da se tebi niti sanja ne. Če bi želela res kaj spremeniti in ne samo z viška kupa kokodakati, bi se aktivno vključila v pomoč njim. Morda pa jim, ker si tako dobra pri izbiri, lahko s svojo modrostjo spremeniš življenje? In še vsem generacijam, ki jim bodo sledile.

Starši- vsi, ne samo od “tistih” otrok pa bi morali biti že ob zanositvi vključeni v obvezna izobraževanja na temo starševstva.

Spoznala sva se pri mojih 18-tih.
Skupaj sva bila leto dni, potem je šel na enoletno služenje vojaškega roka.
Pol leta po njegovi vrnitvi sva si najela garsonjero, da bi videla, če najina zveza zdrži vsakdan.
In ga je.
Po petih letih, ko sva skupaj preživela marsikaj (bolezen ,izguba službe, dve selitvi), sva se odločila za otroka.
In ni mi žal.
Hči ima najboljšega očeta, kar sem ji ga lahko dala.
In danes, pri 21-tih se tega dobro zaveda.
[/quote]

Čestitam torej za dobro izbiro. Ali pa morda za srečo? Ti povem, da z enim otrokom in to deklico nisi ne vem kako veliko izumila. Pa vem, da se večina (ki ni vzgajala fantov) z mano ne bo strinjala. Kljub temu trdim, da je problem danes ta, da so pri vzgoji dečkov očetje premalo prisotni. Ne bom se spuščala na tvoj nivo in govorila kaj jim manjka telesno. Je pa to po moje še dediščina druge svetovne vojne in obdobja po njej, ko je veliko moških umrlo in so bile ženske za vse. Ženska lahko sina veliko nauči, ne more pa ga naučiti biti moški. Za to rabi moško figuro. Kvalitetnih moških figur je v Sloveniji relativno malo. Ni dedkov, ni stricev, ni sosedov,, ni učiteljev, ki bi to imeli v sebi in se zavedali svojega poslanstva.

Otroci, ki so v domu, dajo v svojem kratkem življenju toliko skozi, da se tebi niti sanja ne. Če bi želela res kaj spremeniti in ne samo z viška kupa kokodakati, bi se aktivno vključila v pomoč njim. Morda pa jim, ker si tako dobra pri izbiri, lahko s svojo modrostjo spremeniš življenje? In še vsem generacijam, ki jim bodo sledile.

Starši- vsi, ne samo od “tistih” otrok pa bi morali biti že ob zanositvi vključeni v obvezna izobraževanja na temo starševstva.
[/quote]

seveda, ko babe na vse pristanete, samo da se lahko okoli šopirite, kako imate dedca.
Pa tašče in mame vlačite v svoj zakon, da vam skrbijo za otroke, namesto da bi se starši z njimi ukvarjali. Če vam pa malo več denarja prinese domov, ga pa itak kujete v zvezde.

Daj si ti pogledat, kdo država- polis sploh je in kdo je oblast!
Kajti tudi oblast sebe zavajujoče v javnosti imenuje država.
Država si ti in jaz in mene ne mešaj z mafijo, kapiš?
[/quote]

http://www.fran.si/iskanje?View=1&Query=oblast
http://www.fran.si/iskanje?View=1&Query=dr{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEava

http://www.fran.si/iskanje?View=1&Query=dr{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEavljan
http://www.fran.si/iskanje?View=1&Query=rezident

Hočeš nočeš sve/a del mafije… No, vsaj zase lahko to trdim, ker sem pač državljanka in rezidentka rs.

Trdim tudi, da oblast javnosti ne zavaja s trditvijo da je država. To pa zato, ker jo je večina državljanov izvolila. Pa tudi če ne in se je izvolila sama s prevaro državljanov, pa zato, ker jo večina državljanov tolerira.

Spoznala sva se pri mojih 18-tih.
Skupaj sva bila leto dni, potem je šel na enoletno služenje vojaškega roka.
Pol leta po njegovi vrnitvi sva si najela garsonjero, da bi videla, če najina zveza zdrži vsakdan.
In ga je.
Po petih letih, ko sva skupaj preživela marsikaj (bolezen ,izguba službe, dve selitvi), sva se odločila za otroka.
In ni mi žal.
Hči ima najboljšega očeta, kar sem ji ga lahko dala.
In danes, pri 21-tih se tega dobro zaveda.
[/quote]

Čestitam torej za dobro izbiro. Ali pa morda za srečo? Ti povem, da z enim otrokom in to deklico nisi ne vem kako veliko izumila. Pa vem, da se večina (ki ni vzgajala fantov) z mano ne bo strinjala. Kljub temu trdim, da je problem danes ta, da so pri vzgoji dečkov očetje premalo prisotni. Ne bom se spuščala na tvoj nivo in govorila kaj jim manjka telesno. Je pa to po moje še dediščina druge svetovne vojne in obdobja po njej, ko je veliko moških umrlo in so bile ženske za vse. Ženska lahko sina veliko nauči, ne more pa ga naučiti biti moški. Za to rabi moško figuro. Kvalitetnih moških figur je v Sloveniji relativno malo. Ni dedkov, ni stricev, ni sosedov,, ni učiteljev, ki bi to imeli v sebi in se zavedali svojega poslanstva.

Otroci, ki so v domu, dajo v svojem kratkem življenju toliko skozi, da se tebi niti sanja ne. Če bi želela res kaj spremeniti in ne samo z viška kupa kokodakati, bi se aktivno vključila v pomoč njim. Morda pa jim, ker si tako dobra pri izbiri, lahko s svojo modrostjo spremeniš življenje? In še vsem generacijam, ki jim bodo sledile.

Starši- vsi, ne samo od “tistih” otrok pa bi morali biti že ob zanositvi vključeni v obvezna izobraževanja na temo starševstva.
[/quote]

Podpis!

Se javim…;-(

Vedno in vedno znova z grozo ugotavljam, da se praktično še nisem zmotila, vprašanje je (bilo) samo časa in načina. Zato se napovedovanja drugim kdo bo ostal skupaj in kdo ne, (že dolgo)ne grem več.

Sicer take stvari napovedati je izredno preprosto, le poznati moraš dinamiko odnosov, zelo podobno kot recimo; če poznaš inštruktorja in njegov način poučevanja (in) voznika avtomobila in njegov način vožnje, komot z (veliko) verjetnostjo napoveš ali bo napravil/bil udeležen (v) karambol/u ali ne.

Verjetnost napovedanega je odvisna od kvantitete in kvalitete teoretičnega znanja, praktičnih izkušenj, modrosti in poznavanja obravnavanega primera.

Medčloveški odnosi so tako srhljivo preprosti, da je vsakdo ki jih iz kakršnih koli vzrokov komplicira že v štartu zajebal.

Tukaj je tudi osnovni vzrok zakaj me večina ljudi ne mara, jaz pa ne njihovega načina životarjenja.

Trdim tudi, da nikoli ni prepozno, ter dodajam, da je vse prevečkrat pozno.

Spoznala sva se pri mojih 18-tih.
Skupaj sva bila leto dni, potem je šel na enoletno služenje vojaškega roka.
Pol leta po njegovi vrnitvi sva si najela garsonjero, da bi videla, če najina zveza zdrži vsakdan.
In ga je.
Po petih letih, ko sva skupaj preživela marsikaj (bolezen ,izguba službe, dve selitvi), sva se odločila za otroka.
In ni mi žal.
Hči ima najboljšega očeta, kar sem ji ga lahko dala.
In danes, pri 21-tih se tega dobro zaveda.
[/quote]

Čestitam torej za dobro izbiro. Ali pa morda za srečo? Ti povem, da z enim otrokom in to deklico nisi ne vem kako veliko izumila. Pa vem, da se večina (ki ni vzgajala fantov) z mano ne bo strinjala. Kljub temu trdim, da je problem danes ta, da so pri vzgoji dečkov očetje premalo prisotni. Ne bom se spuščala na tvoj nivo in govorila kaj jim manjka telesno. Je pa to po moje še dediščina druge svetovne vojne in obdobja po njej, ko je veliko moških umrlo in so bile ženske za vse. Ženska lahko sina veliko nauči, ne more pa ga naučiti biti moški. Za to rabi moško figuro. Kvalitetnih moških figur je v Sloveniji relativno malo. Ni dedkov, ni stricev, ni sosedov,, ni učiteljev, ki bi to imeli v sebi in se zavedali svojega poslanstva.

Otroci, ki so v domu, dajo v svojem kratkem življenju toliko skozi, da se tebi niti sanja ne. Če bi želela res kaj spremeniti in ne samo z viška kupa kokodakati, bi se aktivno vključila v pomoč njim. Morda pa jim, ker si tako dobra pri izbiri, lahko s svojo modrostjo spremeniš življenje? In še vsem generacijam, ki jim bodo sledile.

Starši- vsi, ne samo od “tistih” otrok pa bi morali biti že ob zanositvi vključeni v obvezna izobraževanja na temo starševstva.
[/quote]

Nisem vzvišena, le zelo realna.
Ne kokodakam, le pravim, da je na svetu preveč pobebavljenih ljudi, ki nikoli ne odrastejo.
Ker nisem altruist, se ne želim ukvarjati s popravljanjem škode, ki so jo povzročili drugi.
Taka pač sem. Prav nobena Mati Tereza.
Za partnersko in družinsko srečo pa se dnevno trudiva oba z možem. Nič ni samoumevnega.

;-)))) kaj vse človek ne prebere….

A to poj pomeni, da bi tudi v avtošolah lahko šele na praktični vožnji poučevali teorijo?

Jebenti, ampak potemtakem je pa RKCerkev res zvodnica, ker se gre predporočna izobraževanja….

;-)))) Like!

Ti, zakaj pa je tebi ratalo odbrati pravega oplojevalca?

A si ti mal precej zajebano ženšče?

;-)))) Like!

Ti, zakaj pa je tebi ratalo odbrati pravega oplojevalca?

A si ti mal precej zajebano ženšče?
[/quote]
Itak. Tud taki smo. 😉

;-)))) Like!

Ti, zakaj pa je tebi ratalo odbrati pravega oplojevalca?

A si ti mal precej zajebano ženšče?
[/quote]
Itak. Tud taki smo. 😉
[/quote]

Hahahaha…. Like, Like!!!

No daj povej zakaj?


Itak. Tud taki smo. 😉
[/quote]

Hahahaha…. Like, Like!!!

No daj povej zakaj?
[/quote]

Ker sem pametno dekle in znam uporabljati nakompleksnejši vretenčarski organ .
Pa ne me več lajkat, kr ošpice dobivam od tega.
Bodi dobro!


Itak. Tud taki smo. 😉
[/quote]

Hahahaha…. Like, Like!!!

No daj povej zakaj?
[/quote]

pa še ti povej, kako to, da si se tako zelo zelo zajebo?

Hahahaha…. Like, Like!!!

No daj povej zakaj?
[/quote]

Ker sem pametno dekle in znam uporabljati nakompleksnejši vretenčarski organ .
Pa ne me več lajkat, kr ošpice dobivam od tega.
Bodi dobro!
[/quote]

Ok ne bom več. Ampak mene že zmer zanima zakaj? ( si pametno dekle in znaš uporabljati nakompleksnejši vretenčarski organ .)

New Report

Close