Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča mi puli otroka…

Tašča mi puli otroka…

Zanima me kaj je narobe s temi tako imenovanimi babicami da se tako vsiljujejo v mlado družino in hočejo na silo pomagat. Za otroka sem se odločila zavestno, ker ga imam rada in ga želim vzgajat brez mešanja prejšnje generacije, ne pa da potem opevajo same sebe..češ kako brez njih ne bi šlo …

ja za znort no. A nimate nobenga občutka za red in disciplino ??? !
Teme o taščah se odpira v četrtek

Ja, za znort.

nova
Uredništvo priporoča

Vsaj 100 km vstran, pa bo mir!

Puli ti otroka? A je tvoj otrok zate plevel?

Puli ti otroka v kakem primeru , živite skupaj, narazen, se to dogaja na obisku, za katero stvar….
tak bomo mogoče malo lažje pokomentirali ” taščike ” … ?
Drugač pa………. Pa saj imaš jezik ! Povej, ko vidiš da nekaj ne štima( po tvoje ) jasno in glasno povej. Če ti je nekaj nesprejemljivo , se oglasiš. Mogoče je včasih večini šokantno, kdo pa je se zdaj oglasil, – ampak če se gre za vajine otroke, vzgajata jih vidva in amen.

Sem v finančni stiski sicer bi šla daleč daleč. Samo za tiste, ki se postavljajo na stran takih vešč naj povem, da sem tako na koncu, da sem razmišljala o samomoru ampak potem bo ta pokveka zavladala in ta misel me drži da se ne pustim…

Pri odločitvi za otroka je treba vsaj eno možgansko celico uporabit in razmislit, kaj boš otroku lahko dal. Ene ženske resnično razmišljajo samo s peesdo, potem pa beremo ta dolgcajt okrog tašč.
A je res vsem tako samoumevno, da vam morajo drugi preživljati otroke, pa še vas zraven?

Napisi kaksen konkreten primer da ocenimo kdo pretirava.

Nekateri imamo prvinske nagone…materinstvo! Taki bedniki kot ti tega pač nikoli ne bodo razumeli…


gonitis ti ne bo dal strehe nad glavo in hrane za v usta.

Oh, kako sem sploh lahko pomislila, da je kdo pogovorljiv tule….

Svetujem obisk pri osebnem zdravniku ali ginekologinji (če si zgodaj od poroda), da ti dajo napotnico.

Drugače pa poslušaš kaj ti ima za povedat in narediš po svoje, če ti slišano ni všeč.

Koliko je star otrok? Mogoce gre res za poporodno depresijo/otoznost?
Postavi se za svojega otroka? Ti si odgovorna zanj!

Pametna tašča vnukov nima niti za mar in snahica je prizadeta češ, da jih ne mara. Še kako jih mara, le snahi ne da zadovoljstva, da bi ji preprečila stike. DELUJE!

Kaka preprečitev stikov saj jih tašče sploh nimajo…pravice so izključno starševsks

haha da ne boš ti kdaj v življenju še krepko presenečena.


Ne misli kar misliš!
Misli, kao iti na svoje!

Ni mi jasno, kako se to podajate v odraslost?! Začne ti zvonit doli, se oplodiš, tašča je milostna, da sprejme vnuka in z njim še tebe, ti pa bi rada kaj? Da ti rdeči tepih potegnejo? V bistvu živiš pa točno tako kot si življenje zastavila, mar ne?

Eh presenečena…


a to je edina misel ki te še drži? kaj pa otrok? a na njega ne pomišljaš pri vsem negativizmu? očitno imaš cel kup duševnih problemov, ki jih moraš začeti reševati. in ko bo tvoj otrok na prvem mestu, bodo težave s taščo samo še malenkost.

Avtorica mislim, da tašča ni tvoj edini problem, je pa ventil za tvoje nezadovoljstvo.
Predvidevam, da si brez službe in da je otrok še majhen ter da se ti je nakupičilo veliko stvari in trenutno ne vidiš izhoda. Verjemi vse se bo uredilo in spet bo lepo bo pa treba zato tudi kaj storiti.
Kje je pa tvoj partner? Si mu zaupala svoje skrbi če igraš pred njim, da so ok, verjemi da nima senzorja, da bo odkril, da si v stiski.
Predvidevam, da živite pri tašči in da večino položnic plačuje ona ter da veliko mirka otroka in seveda si potemtakem res lahko lasti, da brez nje ne morete. Tebe pa to bolu ker trenutno nimaš energije niti zase kaj šele za otroka in moža. Jutri je nov dan. Kljub temu da nimaš službe lahko doprineseš s svojim delom v družino veliko. Zdaj je na vrtu polno opravil. Pobira in shranjuje se zelenjava. Skuhaš kosilo, gresta z otrokom s kolesom na potep. Morda opravljaš kako sezonsko delo. Skratka povrniti si moraš občutek da si potreben tet voljo do življenja.

Oss: stari starši niso samo nujno zlo. Vnuku lahko doprinesejo zelo veliko.

Glede na to, da imaš ti večje pravice do svojega otroka, kot neka tašča oz. babica, pa tudi od očeta otroka, lepo na grobo udari po mizi, in jim za teži na polno!

Jaz sem moji punci že rekel, če bodo se kaki moji ali njeni starši preveč vtikali v naše življenje, bodo hitro dobili pospešek.

Lej če bosta vidva iz punco na svojem ter sama skrbela za svoje otrokev tako finančno kot z varstvom potem verjemi, da se ne bo nihče vtikal ker mi “tastari” pri 55 letih še vedno aktivni imamo radi svoj mir in svoje knjičke. Če pa bosta naštepala otročke, ki bodo več alu manj na pkečih starih staršev po možnosti v isti hiši ja takrat pa zna nastati problem. Ker v miji hiši so moja pravila.

Js te pa čist razumm…ene tašče res mislijo da je tvoj otrok središče njihovega sveta…no moj primer..je mel moj mali trn v dlani in sm mu ga hotla vn vzet…in valda se je mali jokal k itak še ni vedel al ga bo bolel al kaj…in se joka pr men v naročju nakar tašča pride in mi iztrga otroka iz rok in ga začne tolažt kao “sej je vredu, sej zdej si p babici…mamica ti ne bo nč nardila, noben ti ne bo nč naredu” in se pol v tistem proti men obrne in reče sinu “lej mamica je užajena” mislm haloooooooo

valda kmal za tem smo mel celo kalvarijo in je takoj jokcala da ni blo tko da ni hotla tega in bla in bla in bla…je misla da bom tih in da se ji bom pustila poniževat… zdej pa v rokovičkah dela z mano (sam vprašanje časa kolk cajta še) pa da ne bo pomote ni to edini incident sam je pa en izmed hujših…

povej ji svoje al pa ajprej svojmu pa nej se on z mamico pogovori…sam pr nas je zalegl sam za kako leto (k se je mož pogovoru) k on vse bol v celofan zavije…js sm ji pa povedala kakoji gre…

New Report

Close