Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj se vam zdi boljše

kaj se vam zdi boljše

Še ni tako dolgo, ko so družinski terapevti in psihologi poudarjali, da ni dobro, da se dva zelo zgodaj poročita in imata otroke. Veliko se jih loči.
Sedaj se je zadeva obrnila. Poudarjajo, da ni dobro, da si ljudje ustvarjajo družine, ko so že navajeni lagodnejšega življenja, ki ni pogojeno s skrbjo za drugega.
Pojavljajo se trenja v partnerstvu, slabša možnost za varno vzgojo otrok, ne postanejo samostojni ljudje in niso kos partnerski in družinski vlogi.
Kaj menite, bralci ?

Kaj je bolje?
Zreli in odgovorni starši. Ne glede na leta.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Podpišem.

Dobri starši. Dober in močen par ki drži skupaj in razume kaj je družina.
Leta so še najmanj pomembna.

V svoji okolici opažam, da se starejši starš izgubijo v puberteti svojih otrok. Eni so živčni, drugi nič ne razumejo, tretji se delajo, da ni nič, malokateri pa zna in zmore z razumevanjem in po pameti skozi to puberteto. Govorim o tistih, ki imajo otroke po 30.

Glede partnerstva pa mislim, da leta niso pomembna. Enim gre že v najstnitvu, enim pa ne gre niti pri 50+.

Po moje pa je to težko opredelit, kdaj kako in zakaj, ker smo si močno različni. Glede na večino in večinsko mnenje, bi recimo jaz spadala pod slabega starša, ker sem imela otroka pri 23ih ( na željo obeh! ) in ker sva se razšla.
iz svoje izkušnje, pa nebi spremenila NIČESAR. Ne da imam otroka, ne da sva se z očetom otroka razšla.
Ima pa otrok sedaj več od obeh ( pa ne me pohodit zdaj za to … ) ampak je res.
Sem pa vseeno mnenja, da je bolje imeti otroke mlad , da rasteš z njimi in da kasneje roko na srce še imaš tudi sam kaj od življenja. Otroci so samostojni in še sam lahko užiješ pomlad življenja =)

nič se ne izgubijo. Večina otrok, ki ima hude probleme (droga, kriminal) ima mlade starše.

nič se ne izgubijo. Večina otrok, ki ima hude probleme (droga, kriminal) ima mlade starše.
[/quote]

Prosim za povezavo do raziskave, ki to potrjuje.

Jaz imam pa en čisto inovativen odgovor… nekaj vmes? 😀 Se pravi zlata sredina, kot pri vseh stvareh?

nič se ne izgubijo. Večina otrok, ki ima hude probleme (droga, kriminal) ima mlade starše.
[/quote]

Ti to iz svojih izkušenj, da si tako suverena?

nič se ne izgubijo. Večina otrok, ki ima hude probleme (droga, kriminal) ima mlade starše.
[/quote]

Ti to iz svojih izkušenj, da si tako suverena?
[/quote]
v Sloveniji vse raziskave šepajo da boh pomagaj. Govorim pa iz izkušenj dela s temi mladimi.

Pomemben je materinski in očetovski klic, ne pa družinski terapevti in psihologi.

New Report

Close