Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vzroki za locitev?

Vzroki za locitev?

Razmisljam.Veliko ljudi se loci.Jasne so mi locitve zaradi varanja,alkohola,nasilja in vem,da ljubezen tudi mine.

Vceraj sem spoznala par s tremi otroki,lepim domom.Narazen gresta,ker sta si prevec razlicna,drug o drugem pa se vedno govorita lepo,delujeta pomirjena z odlocitvijo.Pa kaj je to?Ne opazis,da nisi za skupaj,dokler nimas tretjega?

Kaj je bil pri vas vzrok za locitev?

 

 


Poroka!


Poroka!
[/quote]
Res je.
Po poroki in porodu se ženske zapustijo, spolnost je zgolj rutina, tako da, boljše sam kot v slabi vezi!


Nisem se ločil, žal pa mi je, da si nisem našel seksualno bolj kompatibilno partnerke.
Tukaj je islam nekoliko bolj na varni nstrani. Moški delajo kot majmuna, babe pa doma počivajo in jih sproščene čakajo pripravljene na “božje čare”.

Pri poslušanju v klapi, pa tudi doma marsikdaj, je srž težav največkrat v ”razliki med spoloma”. Možje bi prevečkrat, žene bi premalokrat. In potem se začne napetost, ki se kaj hitro stopnjuje v dolge tihe maše in odmikanje. Tako osnovna stvar. Ja žene, to spada med osnovne potrebe. Ja moški, žena ima pravico reči ne. Najti konsenz je pa umetnost, ki jo zna le malo parov…

Ja, upaš in upaš, da se bo “nekaj” spremenilo … pa se seveda ne. Zdaj je pa samo odvisno, koliko časa si tolk blesav, da upaš. Jaz sem se ločila (3 otroci, ne boš verjela), relativno hitro, bi se prej, ampak sme bila že noseča, drugič, z dvojčki. Takrat pa itak hormoni naredijo trojno meglico in spet kakšno leto živiš v iluziji. Zakaj? Ker me ni imela zares rad. In jaz takega zakona in odnosa nočem. On se ni hotel, je želel še naprej navzven igrat srečno družino, celo v drugo sobo bi se izselil, če bi to želela. Niti pod razno to ni prišlo v poštev. Kar se pa tiče opazk, da grejo ločitve na račun zanemarjenosti žensk in pomanjkanja spolnosti v zakonu pa … si upam trdit, da to skoraj nikoli ni vzrok ločitve. Jih poznam preveč, ki že leta niso seksali, pa še kar vztrajajo. Plus še več “zanemarjenih”, pa ravno tako ni videti, da bi bil zakon v težavah.

dandanes večina kar dolgo živi, ljubezen do enega človeka pa je krajšega roka.
Včasih so ljudje prej umirali, sploh ženske zaradi porodov in posledic le tega, pa tudi možnosti ločitve ni bilo.
Bilo pa je ravno tako oz. še več navideznih zakonov, polnih nasilja.
Zreli ljudje pač ne razlagajo firbčnim znancem globljih vzrokov za ločitev, sploh takim bolj omejenim raje ne.

Nepripravljenost partnerjev za sklepanje kompromisov, nesposobnost pogovarjanja in posledično odtujenost

s časom si lahko gresta dva tudi tako in toliko na živce, da gresta raje narazen

gledam pare tam 40+, nekateri v 2. zakonih in vezah in jim še vedno ne laufa, celo slabšo partnerstvo imajo, kot so ga imeli predhodno. Zakaj, večina misli, da bo svoje probleme rešila, z menjavo partnerja, ne pa z delom na sebi in tako se zgodi, da jih večina obtiči v še slabših drugih vezah, vendar vztrajajo, ker pač 2 se pa ne bodo več ločili/razšli, ker bi to pomenilo, da je z njimi nekaj narobe.

berem druge teme, kjer ene ženske razlagajo, da se prostituirajo možu zaradi ljubega miru, druga zelo bolna je v strahu pred finančno odvisnostjo od moža……….
Tako da raje parlamentirajte o tem.

Zreli ljudje temeljito premislijo s kom se bodo vezali. In potem na zvezi resno delajo. Do potrebe po ločitvi tako ne pride. Pri res zrelih ljudeh. Ki so redki za z lupo iskat.

Zreli ljudje temeljito premislijo s kom se bodo vezali. In potem na zvezi resno delajo. Do potrebe po ločitvi tako ne pride. Pri res zrelih ljudeh. Ki so redki za z lupo iskat.
[/quote]

no saj, pri ostalih 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je pa tako kot pišem.

Zreli ljudje temeljito premislijo s kom se bodo vezali. In potem na zvezi resno delajo. Do potrebe po ločitvi tako ne pride. Pri res zrelih ljudeh. Ki so redki za z lupo iskat.
[/quote]

no saj, pri ostalih 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je pa tako kot pišem.
[/quote]
Žal jih je krepko žez 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.


Izbira partnerja oz. odločitev za starševstvo z določenim človekom, je velika odgovornost, ker prinaša dolgoročne posledice – dobre ali slabe. Je velika odgovornost do otrok. Tega se zaveda zelo majhen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi. Tudi iz odgovorov v tej temi je lepo razvidno, kakšen pišmeuhovski miselni domet prevladuje. Kdor se gre partnerstvo z miselnostjo “po uporabi zavrzi”, ni za starša – otrok potrebuje varnost in ustaljeno, stabilno družino – pa ne samo na videz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Avtorica, tako pač je, večina ločitev danes je zaradi polne riti in seveda popolnoma prazne glave. Skoraj v sto odstotkih je pa na zahtevo žensk. Nasrkajo seveda najbolj otroci, ampak babe po večini tako nimajo več sposobnosti empatije in materinskih čustev.


Poroka!
[/quote]
Res je.
Po poroki in porodu se ženske zapustijo, spolnost je zgolj rutina, tako da, boljše sam kot v slabi vezi!
[/quote]
To si reklo ti!

no saj, pri ostalih 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je pa tako kot pišem.
[/quote]
Žal jih je krepko žez 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]

Jep… in potem greš ven, v družbo pa te drezajo z vprašanji: A si zdaj pa čisto zagrenjen? A boš kar sam ostal? A te je minilo zanimanje za ženske?
Na to slednje vprašanje sem eno vprašal: ” Bi šla takoj al prec?” … pa revca ni dojela, da je bil to odgovor na njeno vprašanje.
…ji je kolegica kasneje razložila. :))))))

no saj, pri ostalih 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je pa tako kot pišem.
[/quote]
Žal jih je krepko žez 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]

večini pač ni z rožicami postlano, rodijo se vsem mogočim staršem, živijo v razno raznih razmerah in včasih mislim, da bi človek rabil več življenj, da k sebi pride. Ne rodijo se vsi tako kul kot ti.
Še vedno pa poudarjam, da je življenje dolgo in ne veš, kaj vse te še čaka….


Izbira partnerja oz. odločitev za starševstvo z določenim človekom, je velika odgovornost, ker prinaša dolgoročne posledice – dobre ali slabe. Je velika odgovornost do otrok. Tega se zaveda zelo majhen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi. Tudi iz odgovorov v tej temi je lepo razvidno, kakšen pišmeuhovski miselni domet prevladuje. Kdor se gre partnerstvo z miselnostjo “po uporabi zavrzi”, ni za starša – otrok potrebuje varnost in ustaljeno, stabilno družino – pa ne samo na videz.
[/quote]
To drži le v manjši meri, ljudje se spreminjajo, sploh babe pod vplivom trenda in okolice, tako da ne moreš nikoli vedet ali bo neka odgovorna in po vseh koncih v redu oseba obdržala te lastnost in jih le špe dopolnjevala, ali pa bo podlegla vplivom okolice. Večina ločitev pri nas je po 15. letih zveze, tako da ni to kaj dosti vezano na izbiro, ampk na to v katero smer se potem obrača, ker je “lepše in lažje”.


Poroka!
[/quote]
Res je.
Po poroki in porodu se ženske zapustijo, spolnost je zgolj rutina, tako da, boljše sam kot v slabi vezi!
[/quote]
Pa res vidite toliko parov kjer se ženske zapustijo? Ker jaz pa vidim veliko več parov, 40+, kjer je moški s trebuhom zapuščen, kot da bi igral na noto saj moški smo z leti čedalje bolj šarmantni, ženske pa športajo 100 na uro. Imajo sklesano telo, no ja za moj okus včasih že kar preveč mišičasto, ampak delajo na sebi, vsaj zunanjost.


Navzven je bil krasen partner. V javnosti sva se držala za roke, včasih me je celo po rokal nosil. Dobesedno. Ampak vse je bilo samo predstava za druge.
Zakaj je do tega prišlo. Nekompatibilnost. Bil je sociopat. Vse je šlo v spirali proti dnu. Nisem ga več marala, ker je šel tolikokrat čez moja čustva. Brez obžalovanja. Nisem ga več spoštovala. Pa vendar kar naprej upala, da se bo spremenil.
Ko nisem več prenesla, da bi se me dotaknil. Ko mi je bil že sam prijateljski objem neprijeten, kaj šele kaj več, mu je bilo očitno dovolj in je začel iskati drugo žensko. Ko jo je našel, je predlagal ločitev.
Da bi se potrudil za družino, parnerstvo, mu je bilo pretežko.
Če ne bi imela otrok, bi šla prvo leto po poroki.
Ni mi žal, da sva se ločila. Žal mi je, da sem se poročila.


Res je.
Po poroki in porodu se ženske zapustijo, spolnost je zgolj rutina, tako da, boljše sam kot v slabi vezi!
[/quote]
Pa res vidite toliko parov kjer se ženske zapustijo? Ker jaz pa vidim veliko več parov, 40+, kjer je moški s trebuhom zapuščen, kot da bi igral na noto saj moški smo z leti čedalje bolj šarmantni, ženske pa športajo 100 na uro. Imajo sklesano telo, no ja za moj okus včasih že kar preveč mišičasto, ampak delajo na sebi, vsaj zunanjost.
[/quote]
Večina je tako, da so ženske zanemarjene. Narašča pa trend ne izklesanih, kot ti praviš, ampak shiranih prismod, ki “zdravo živijo in športajo”. Tudi te niso za pogledat, še manj pa za kako rabo kje, ker so bolne v glavi in vse vlagajo v svoj videz, s tem da se sploh niso sposobne videt kako dejansko igledajo. Moških s trebuhi pa bore malo, so praktično izjeme, to kar tako amlo na pamet bluzite.


Pa res vidite toliko parov kjer se ženske zapustijo? Ker jaz pa vidim veliko več parov, 40+, kjer je moški s trebuhom zapuščen, kot da bi igral na noto saj moški smo z leti čedalje bolj šarmantni, ženske pa športajo 100 na uro. Imajo sklesano telo, no ja za moj okus včasih že kar preveč mišičasto, ampak delajo na sebi, vsaj zunanjost.
[/quote]
Večina je tako, da so ženske zanemarjene. Narašča pa trend ne izklesanih, kot ti praviš, ampak shiranih prismod, ki “zdravo živijo in športajo”. Tudi te niso za pogledat, še manj pa za kako rabo kje, ker so bolne v glavi in vse vlagajo v svoj videz, s tem da se sploh niso sposobne videt kako dejansko igledajo. Moških s trebuhi pa bore malo, so praktično izjeme, to kar tako amlo na pamet bluzite.
[/quote]

modri je popoln, samo odtis ženskega čevlja na riti ga kazi.


Večina je tako, da so ženske zanemarjene. Narašča pa trend ne izklesanih, kot ti praviš, ampak shiranih prismod, ki “zdravo živijo in športajo”. Tudi te niso za pogledat, še manj pa za kako rabo kje, ker so bolne v glavi in vse vlagajo v svoj videz, s tem da se sploh niso sposobne videt kako dejansko igledajo. Moških s trebuhi pa bore malo, so praktično izjeme, to kar tako amlo na pamet bluzite.
[/quote]

modri je popoln, samo odtis ženskega čevlja na riti ga kazi.
[/quote]
Taka se ni rodila in se ne bo, tako da kar blodi ničvredno kot si. 🙂

New Report

Close