Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v trebuhu po nerodnem stisku

Bolečina v trebuhu po nerodnem stisku

Pozdravljeni dr. Rebolj, prosim vas za morebitno ocenitev poškodbe v trebuhu.

Na dopustu se mi je hčerka na plaži, ko smo sproščeno ležali in uživali v soncu, ulegla z glavo na trebuh in ker je bilo tako vroče, sva se ‘prilepili’ ena na drugo. Ko je vstala po kakšnih parih minutah, je bila tako zalepljena name da ji je glavo porinilo nazaj dol v moj trebuh. Takrat sem začutila bolečino v trebuhu kot takrat ko sem rojevala, ko so mi pritiskali na zgornji del trebuha, da je šel otrok ven.
Od takrat imam konstantne bolečine v trebuhu, napihnjena sem, grozno kruljenje in pretakanje se sliši. Na dotik me prav tako boli v sončnem pletezu.
Klicala sem zdravnico in ji vse to povedala, vendar je rekla da je skoraj nemogoče da bi prišlo do kakšne poškodbe.
Se lahko črevo ob takem potisku perforira ali poškoduje? Non stop mi je tudi po malem slabo.
Blato imam normalno, vročine nimam, le te bolečine in pretakanje od dogodka naprej.
Stara sem 37 let. Blato sem imela že pred leti pregledano na kri, vse BP.
Ker me skrbi, bi rada se vaše mnenje.
Oprostite za daljši zapis.

Barbara

Tudi meni se opis dogodka niti pod razno ne zdi sumljiv za nastanek notranjih poškodb, tudi opis same težave na to prav nič ne spominja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za ekspresno hiter odgovor.

Vendar pa je hči stara že 8 let in močna. Tako da me je močno porinila navzdol v trebuh. Od takrat bolečine ne pojenjajo.
Ravno takrat sem imela tudi menstruacijo. Se lahko ob takem večjem potisku trebuha kaj naredi s črevesjem ali kakim drugim organom?

Hvala ker ste.

Lp

Če pustimo ob strani dejstvo, da je v medicini vse mogoče, bi bila zemlja planet opic, če bi bil človek tako krhko grajen in bi izumrl, še preden se je spustil z dreves.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni še enkrat!

Bolečine ne pojenjajo, vsak dan so hujše, grozna pekoča bolečina od žličke do pod popkom.
Včeraj sem bila zaradi tega pri osebni zdravnici, pretipala me je po celotnem trebuhu, na otip me je zelo bolelo nad popkom, kar je dr. videla.
Rekla mi je samo naj mažem s Perskindolom in kakšen analgetik. Da je najbrž mišica nategnjena ali pa malo natrgana.
Zelo me skrbijo grozne bolečine, ki so konstantne in pekoče.
Ali se je lahko kaj drugega poškodovalo pri tem? Ker ko je hčerka vstala, je z vso silo povlekla kožo trebuha navzgor, ker sva bili z lepljene od vročine in butnil z glavo navzdol. Kakšna aorta, želodec, črevesje? Tudi slabo mi je non stop, vendar ne bruham, na blato grem normalno. Sedim pa zelo težko, saj me začne se bolj boleti in peci po celotnem črevesju.
Takih bolečin v življenju se nisem imela, zato vas lepo prosim, kaj lahko še naredim ali pustim času čas? Po pregledu je dr. rekla da ne pričakuje da je kakšna hujša poškodba. Kri nisem dala, niti kaj drugega nisva opravile, le pretipala me je.

Hvala dr. Rebolj za vse.

Barbara iz Kamnika

Pri vas je verjetno težko popredalčkati težave med tiste, ki jih povzroča strah in tiste, ki so čisto objektivne. Kot rečeno, pa mehanizem poškodbe ni sumljiv za resnejše poškodbe notranjih organov, zato nimam razloga, da ne bi verjel vaši zdravnici. Ugotavljanje razlogov za bolečine v trebuhu po netu pa je žal nemogoče. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close