Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najboljša pot čez mejni prehod Podgorje Jelovica

Najboljša pot čez mejni prehod Podgorje Jelovica

A mi lahko prosim kdo pove, ki to pot oziroma ta mejni prehod pozna kako najlažje do Pule in obratno?

Pri Kozini gres na staro cesto, malo naprej od Kozine zavijes levo in gres po lokalni cesti prek mejnega prehoda ali do Buzeta ali pa podaljsas do konca Lupoglava. Vendar pazi, cesta je bolj za voznjo 60-80 km/h.

Ce pa gres cez Rakitovec (Slum), pa gren za Crnim kalom levo za Buzet in po cca 500 m spet levo in prek mejnega prehoda do Buzeta. Enako cesta za solidno voznjo.

Ampak pazi – noben ni odprt 24 ur!

Hvala.
Moja hči je šla danes prvič čez ta mejni prehod. Vračala se je iz Pule. Imeli so vključeno navigacijo in ta jih je peljala pravi da malo naprej od Lupoglava oziroma nekje pred Ročom da so zavili desno čez progo na eno zelo ozko cesto in potem čez hrib, manjše vasice, cesta ozka in precej vijugasta in so prišli tik pred predor Kastelec.
Pa jo zanima, če bi se dalo da bi šli nekako do Buzeta in potem zavili proti omenjenemu mejnemu prehodu?

nova
Uredništvo priporoča

Ja, gre tudi v Buzetu, tako za Podgorje kot tudi za Rakitovec.

Zdaj so sli tam pri Rockem polju, tik pred neko konobo na levi strani, vem, kje. Lahko pa bi sli, kot pravim, ze tik pred Buzetom, malo pred konobo Planik (na levi strani) je odcep desno in sli naprej do Petrinj pri Kozini.


Hvala, ji bom povedala, mogoče tudi meni kdaj prav pride ta pot.
Danes je bila baje gužva na tistih glavnih prehodih. Baje je bila čakalna doba najmanj 1 uro. Na Jelovici so bili pred njimi 3 avti.

Ja, poznam ene, ki so se vracali danes – na Dragonji so cakali dobri dve uri in pol za vstop v Slovenijo, na netu je bila tako na nasi kot na CRO strani informacija o eni uri cakanja 🙁

Ravno zato mi je vcasih smesno, ko preberem tule, kako naj bi bila jaz nekaj posebnega, ker ne cakam na mejnih prehodih – enostavno zato, ker ob predvideni gneci par uporabimo kak mali prehod, kjer cakas 5 – 10 avtov in ne dve uri :))


A taka da si? Sem bil pa prepričan, da čakaš določeno število ur, tudi če ni čakalne dobe, ker je tako nekje napisano in veš da je tako prav. 🙂


A taka da si? Sem bil pa prepričan, da čakaš določeno število ur, tudi če ni čakalne dobe, ker je tako nekje napisano in veš da je tako prav. 🙂
[/quote]

Vcasih so bili prepricani tudi, da je Zemlja ravna plosca in se sonce vrti okrog nje ….


A taka da si? Sem bil pa prepričan, da čakaš določeno število ur, tudi če ni čakalne dobe, ker je tako nekje napisano in veš da je tako prav. 🙂
[/quote]

Vcasih so bili prepricani tudi, da je Zemlja ravna plosca in se sonce vrti okrog nje ….
[/quote]
Vem in verjamem, saj ti si čisto lep primer tega in pogosto pakažeš, da se držiš napisanega kot pijanc plota in ne boš mignila niti milimeter v drugo smer, tudi če nikakor ne drži ali pa našpisano ni najbolj pametno upoštevat 🙂

Vcasih so bili prepricani tudi, da je Zemlja ravna plosca in se sonce vrti okrog nje ….
[/quote]
Vem in verjamem, saj ti si čisto lep primer tega in pogosto pakažeš, da se držiš napisanega kot pijanc plota in ne boš mignila niti milimeter v drugo smer, tudi če nikakor ne drži ali pa našpisano ni najbolj pametno upoštevat 🙂
[/quote]

Se ti ne zdi, da si spet brcnil v temo … če bi se držala ustaljenih navad in pravil kot pijanc plota, bi hodila tudi v sezoni prek Kopra in ne prek drugih, manjših mejnih prehodov 🙂

Vprašanje avtorice je bilo, katera je najboljša pot čez mejni prehod Podgorje, ti pa po svoji stari navadi spet komentiraš samo moje pisanje in ne odgovarjaš na avtoričino vprašanje, predvidevam sicer, da zato, ker ne veš in prehoda sploh ne poznaš.


Vem in verjamem, saj ti si čisto lep primer tega in pogosto pakažeš, da se držiš napisanega kot pijanc plota in ne boš mignila niti milimeter v drugo smer, tudi če nikakor ne drži ali pa našpisano ni najbolj pametno upoštevat 🙂
[/quote]

Se ti ne zdi, da si spet brcnil v temo … če bi se držala ustaljenih navad in pravil kot pijanc plota, bi hodila tudi v sezoni prek Kopra in ne prek drugih, manjših mejnih prehodov 🙂

Vprašanje avtorice je bilo, katera je najboljša pot čez mejni prehod Podgorje, ti pa po svoji stari navadi spet komentiraš samo moje pisanje in ne odgovarjaš na avtoričino vprašanje, predvidevam sicer, da zato, ker ne veš in prehoda sploh ne poznaš.
[/quote]

Samo glede MP. Recimo Sočerga, če si tam najkasneje do 7.30, ni še problem.
Moji so en čas hodili čez Rakitovec ko je bil MP Sočerga zaprt, pa vem da je dlje in bolj slaba cesta. Sama pa ne poznam, nikoli nisem šla čez R.
Enkrat ko si v Buzetu, pa imaš možnost do Reke, Novigrada,…kamor hočeš.

Jaz sem pred leti vsak dan hodila na kopanje v Umag, zjutraj dol, pozno popoldan nazaj. Pa nikoli nisem čakala več kot 5 minut. Čez teden. Sedaj bi šla, pa mi gredo te kolone na živce, zato čakam sredino avgusta ali še kasneje.

Se ti ne zdi, da si spet brcnil v temo … če bi se držala ustaljenih navad in pravil kot pijanc plota, bi hodila tudi v sezoni prek Kopra in ne prek drugih, manjših mejnih prehodov 🙂

Vprašanje avtorice je bilo, katera je najboljša pot čez mejni prehod Podgorje, ti pa po svoji stari navadi spet komentiraš samo moje pisanje in ne odgovarjaš na avtoričino vprašanje, predvidevam sicer, da zato, ker ne veš in prehoda sploh ne poznaš.
[/quote]

Samo glede MP. Recimo Sočerga, če si tam najkasneje do 7.30, ni še problem.
Moji so en čas hodili čez Rakitovec ko je bil MP Sočerga zaprt, pa vem da je dlje in bolj slaba cesta. Sama pa ne poznam, nikoli nisem šla čez R.
Enkrat ko si v Buzetu, pa imaš možnost do Reke, Novigrada,…kamor hočeš.

Jaz sem pred leti vsak dan hodila na kopanje v Umag, zjutraj dol, pozno popoldan nazaj. Pa nikoli nisem čakala več kot 5 minut. Čez teden. Sedaj bi šla, pa mi gredo te kolone na živce, zato čakam sredino avgusta ali še kasneje.
[/quote]

Mi v sezoni nikoli ne gremo prek Kopra, tudi med tednom ne, včasih gremo rek Sočerge, včasih Jelovice, včasih Rakitovec, bo pa treba še enkrat poskusiti Brezovico pri Gradinu (mislim, da je bil tja preusmerjen promet, ko so Sočergo obnavljali).
Še nikoli nisem čakala, tudi v višku sezone ne, uro ali več za prestop SLO/CRO meje.

Ob pol osmih zjutraj pa mi še pijemo kavo doma, tudi tisti dan, ko gremo na morje 🙂

Brezovica pri Gradinu je vsekakor boljša izbira kot Podgorje. Je boljša cesta in bližje.

Čez Podgorje je najbolj ovinkasta cesta in najdaljša pot.

Mislm da je res. Mi smo včer iz Pule prvič šli na mejni prehod Podgorje Jelovice in mislm da vsaj po tej poti kot včer več ne bom šla.
+ je bil sam v tem, da so bili 3 avti pred nami, medtem ko je bila na mejnih prehodih Dragonja, Sečovlje fuuulll gužva, na Sočergi sicer mal manj, zato smo se odločil da gremo probat na Podgorje.

New Report

Close