Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samski moški pri 45 – kaj delate po službi?

Samski moški pri 45 – kaj delate po službi?

Kot je v naslovu,zanima me,kaj delate samski moški v zrelih letih,ko pridete recimo okoli 17. iz službe. Z nekom se videvam,pa mi ni jasno,ko ga vprašam kaj dela popoldan, kaj popoldan počne ,je njegov odgovor da po službi je že utrujen,nekaj poje,se umije in gre spat.In tako vsak dan.Vsak teden.

Živi pri svojih starših,ima svojo etažo (manjše stanovanje),otrok nima,na kosila,večerje, hodi k staršem. V stanovanju ni videti,da bi karkoli počel kar se tiče čiščenja ali renoviranja,vse stoji bolj ali manj na mestu.
Meni to ni jasno,zato pa me zanima,ali tudi drugi samski moški pri teh letih živijo na tak način.
Ni zafrkancija,zato prosim za nežajive komentarje.

Ne ne živijo vsi tako.
Koliko si pa stara da izkušnjo z enim luzerjem potem raztegneš na celotno moško populacijo v njegovih letih?


– pije s prijatelji
– igra računalniške igre
– poležava in lenari
– itd, itd

Skratka postopač in lenuh, in srečna tista ki ga (NE) bo dobila!


Ja,računalniške igrice verjetno da igra. Npr.,se mu nekaj pokvari in dolgo pusti tako,ga ne moti.Vem,da vsi ne živijo tako,ampak vseeno mi ne da miru.Ima veliko kvalitet,dobričina,samo to mi je pa dolgočasno za znoret,ker sama sem kontra. Zato sprašujem,da dobim širšo sliko glede v moških pri teh letih,kaj delajo po službi,pa četudi po 18.uri

V moji / naši druščini in bližnjih – govorim za samske moške v približno teh letih – +/- 10 let:

Po službi… včasih paše tudi lenarit; takrat kavč, knjiga, TV. Zdaj v poletnih mesecih mogoče stol pod drevo in branje ali računalnik/tablica. Če je lepo vreme in ni vrta – to isto na balkonu ali pa kje ob jezeru, reki… s camp stolom.

Če ni lenobni dan – je marsikaj za uredit po stanovanju, sploh če je tvoje. Pospravit, oprat, itd. Dodaš malo športa ali kuharija, pa je dan mimo.
Ko zgornje ni nujno ali pa se ti ne da – šport / potep ali druženje (ali pa kombinacija vsega), občasno kakšna prostovoljna dejavnost.

V moji / naši druščini in bližnjih – govorim za samske moške v približno teh letih – +/- 10 let:

Po službi… včasih paše tudi lenarit; takrat kavč, knjiga, TV. Zdaj v poletnih mesecih mogoče stol pod drevo in branje ali računalnik/tablica. Če je lepo vreme in ni vrta – to isto na balkonu ali pa kje ob jezeru, reki… s camp stolom.

Če ni lenobni dan – je marsikaj za uredit po stanovanju, sploh če je tvoje. Pospravit, oprat, itd. Dodaš malo športa ali kuharija, pa je dan mimo.
Ko zgornje ni nujno ali pa se ti ne da – šport / potep ali druženje (ali pa kombinacija vsega), občasno kakšna prostovoljna dejavnost.
[/quote]

Itak,da je tudi prav,da si vzameš čas za odklop in Tv,ampak zg.napisano mi je dolgočasno že za poslušat,pa saj ne more biti življenje odraslega samskega dedca skoncentrirano na tak minimum.Ja,kuha si nič,ponavadi ima kakšne konzerve,če je sam,drugače pa je s starši,ki ga kot pravi povabijo in se mu zdi brezveze,da bi kuhal,jedel sam…

Sicer je imel otroka, ampak ko ta ni bil pri njem je po službi šel domov (isto pri starših) odspat kitico ali dve, igrice, kak film, kofe/pir s kolegi, enkrat na teden rekreacija.
Ko so bila ta velika dela okrog hiše, je pa dejansko kaj naredil, vsa čast no, vsaj nekaj.
Kriza, če mene vprašaš.

in kaj vse bi še moral početi?
A se vsi sončkate v službah in pridete spočiti domov?
Jaz sem tudi včasih kot cunja in takrat zmanjšam aktivnosti na minimum.

Nisem moški, ampak ti lahko napišem za mojega kolega in za mojega brata.

Ta kolega:
Po službi kolo ali tek, tudi plavanje. Pozimi pogosto med tednom na smučanje ali dopust ali pa nočne variante. Ob vikendih kolo, gore, pozimi smuka in turna smuka.
Ko pa ne miga pa knjige bere.

Moj brat tudi podobno. In glede na to, da je v hiši doma poleg športa še vrt, delo okrog hiše.

Droge, alkohol, žuri, veselice, prostitutke, biseksualne orgije, gejevske orgije, divjanje z avtomobili, računalniške igre, nakupovanje modnih dodatkov.

To se mi zdi da je nekako vse kar je danes še domena prostega časa.

Po službi prvo v trgovino pa stvari za kosilo oz.tisto kar rabi za sproti. Potem pa počasi si kaj skuhati.
Naprej pa odvisno od vremena in letnega časa. Poleti skoraj vsak dan morje in plavanje. Zvečer kakšen koncert.
Malo kolesarjenja,včasih na kakšen hribcek ,malo plezanja in v glavnem dosti v naravi.
Pozimi pa malo paše tv (sreča da imam sobno anteno)i ni kaj dosti za gledat 😉
Itak je treba kaj po stanovanju postimat in počistiti.

Mal skuhaš, pospraviš, popraviš, kaj renoviraš, modificiraš, pa je dan okrog. Če je čas kakšna knjiga, študiranje interneta, trening. Važno, da karkoli počneš, delaš z navdušenjem, pa čeprav lenariš.

Evo moj primwr. Sama sem hiperaktivna. Zjutraj ob 6h vstajam tudi cez vikende, pred sluzbo perem, likam, pospravljam (ne vsak dan), nahranim živali….potem grem v sluzbo ki traja 10 ur plus veliko sobot. Ko pridem zvecer domov grem vsak drug dan teč 10 km ali pa na 7 km hitre hoje in še in še skratka se mi dogaja na polno in v twm ůživam. Potem pa pride moja prijatwljica do mene in jamra kok je utrujena pa dela 35 ur na teden ima odrasle otroke itd. Pa ji vwrjamem zakaj ker jw človek programiran če maš za delat 12 ur na dan ali pa 7 ur na dan si po opravljenemu delu utrujen oz izžet in tudi tok imaš kondicije. Zato verjamem, da ta ista oseba če pi službi nima več obveznosti se zlekne in počiva, če bi jih imel bi pa ravno tako vse naredil.

Recimo ta moj bivši bi lahko morda posodo pomil, če je mama skuhala, šel v trgovino namesto staršev, posesal, pomil okna, zalil rože itd. Dal prati, obesil, zlikal. Pač sodeloval pri vseh opravilih, povezanih z vsakdanjim življenjem, ne pa, da se pusti servisirati že dokaj ostarelim staršem.
Lahko bi tudi več naredil v smislu rekreacije, ker enkrat na teden je premalo, ti bodo povedali tudi strokovnjaki.
Morda, samo morda kdaj prebral celo kakšno knjigo.
Če bi živel sam, bi ga vse to počakalo. Sam bi moral skrbeti za vse. Ne bi imel časa cele dneve prespati in drkati računalnika, vmes pa na kako pivce s kolegi.

In, ko tkole brziš okrog, kaj narediš ko se srečaš, pozdraviš, a se narediš, kot da se ne vidiš:-))?

Očitno si zagrizla, in ti je omenjeni zanimiv, no pa ti pristopi in napravi prvi korak. Srečno!

Je tako ja.. jaz sedaj ko je vroče, sem zmatrana že ko preberem kaj vse ti narediš čez dan. Ampak ko pa pridem domov, je pa takoj akcija in je ura 21. ali 22. ko se šele vsedem. Kaj delam? Nimam pojma, ves čas nekaj. 🙂
Če se zasediš se je res težko spravit v pogon. Če pa veš da moraš potem pa gre. Brez neke velike panike.

Nekaj jih poznam, ki sedijo po barih in lokalih, pred službo, med službo, po službi.
Doma imajo vse v škatlah, nered in umazanijo.
Nič od nič ni od njih.
Vsi jih pustijo na miru, starši jih ne “vpregajo”, imajo proste vikende, a so obtičali.
Ne izlet, ne hobi, ne prosti čas. Nič ne izkoristijo.
Umirajo.
Edino kar niso vsi od teh zavaljeni.

začni z njim zvezo in mu jeeebaj mater, kaj bo to lenaril, nauči ga, kaj je vse možno delat po službi!

Po službi si na hitro kaj pripravim za pojest, potem ven delat (imam kmetijo). Okrog 20.-21. ure pridem nazaj v hišo, malo nekaj pojem, tuš, spanje. Zjutraj vstajanje ob 5. uri, delo v hlevu, stuširat, služba, . . .
Vikendi so bolj na izi, odvisno od trenutnega dela.

Iščeš koga takšnega! Ali je to preveč za tebe?

Nisem zagrizla,temveč me ta pasivnost odbija.Saj ne rečem,da mora človek biti ves čas v pogonu,pa imeti 1001 hobi,samo da se lajf odraslega moškega odvija samo: služba,nekaj pojest,oprat perilo,se stuširat in spat…to pa me odvrača. Pa da si ničesar zase za jest ne pripraviš,tega ne štekam.Ajde,greš tu in tam ven nekaj pojest,pa pri starših,drugače si pa menda sam zase pripravljaš kar ti ustreza. Pa malo moderniziraš stanovanje,ne da imaš kar vse še od staršev…pri 45. Pa imaš saj neke cilje za jutri,za naprej,ni treba velike,ampak vsaj nekaj.Tudi poročila,aktualne zadeve,ga kaj preveč ne zanimajo,pravi,da na to on itak nima nobenega vpliva.
Pišem kako on živi doma in sprašujem,da vidim kako imate to drugi moški,ali moški ki jih poznate.

Po službi pridem domov z osebnim vozilom in na poti spoštujem vse cestne predpise. Prihod domov poteka tako, da parkiram avto na lastniškem parkirnem mestu (vpisano v ZK na moje ime!!!), ga z daljinskim upravljalnikom zaklenem in še ročno preverim, če se je zaklenil. Sledi pešačenje 15 metrov do vhoda v manjši blok. Z levo roko odprem vrata ker imam v desni aktovko (lepa, črna, priznane znamke), potem odklenem nabiralnik in preverim pošto. Pot nadaljujem skozi še ena vrata in potem se peš povzpnem v prvo nadstropje in odklenem stanovanje. Slečem poslovno obleko, jo dam na balkon prezračit in se stuširam. Med tuširanjem razmišljam kaj naj skuham za večerjo, v mislih sem tudi že na popoldanskem teku, katerega prakticiram trikrat do štirikrat mesečno. Potem pokličem oba otroka iz dveh preminulih zakonskih zvez, malo poklepetamo in potem sledi športna aktivnost. Med vikendi hodim v gore (2000+ metrov) ker zelo uživam med skalami. Vnovična resna veza mi ne pade več na misel, imam tri prijateljice, ki razmišljajo enako kot jaz in se dobimo za “imeti se lepo, brez obveznosti”, nato pa vsak k sebi domov. Občasno grem v gledališče, kino, pleskavico. Meni nič ne manjka, doma imam lepo pospravljeno, prezračeno, ker sem tako vzgojen in navajen.

;))))))

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Naredil napako, lapsus, tek prakticiram trikrat do štirikrat tedensko, pomotoma napisal mesečno.

Super ti gre tole 🙂
Kaj pa dopust?

New Report

Close