Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam s starimi, rabljenimi knjigami?

Kam s starimi, rabljenimi knjigami?

Kaj je najboljse narediti z rabljenimi knjigami? V antikvariate po Ljubljani sem prodala, kar sem lahko, nekaterih mi zaradi slabšega stanja niso mogli vzet (npr. starih Ivačičevih kuharic in podobnega). Kljub temu mi še vedno ostaja na kupe starih knjig, ki jih ne rabim in jih nimam kam dat. Kaj naredite vi? Se jih da podarii knjižnicam?


A lahko prosim poveš, ali se prodaja sploh izplača? Dobiš kaj za knjige? Jaz sem ih ravno par mesecev nazaj nesla v knjižnico, so jih bili veseli.

Jaz sem pa klicala antikvariat pa so rekli, da me pokličejo, ker bi jih dala zastonj. In ni bilo klica, dolgo časa, in sem jih nesla na otok med papir! Toliko so vredne stare knjige.

Nekateri jih uspejo prodat tudi po FB. Poslikajo jih in jih ponudijo v skupinah. Mogoče probaj še na Bolhi kake knjige ponudit, pa če jih prodaš za evro je boljše kot nič. Obstajajo ljudje, ki iščejo točno določene knjige in bi jih vzeli četudi niso ravno v najlepšem stanju

Svetega Pisma ne dajaj stran, to nikoli ne veš, kdaj boste rabili. Notri je neskončno uporabnih modrosti, jaz ga berem vsak dan.


Jaz bi bila pa zainteresirana za kaksne knjige… Iz kje pa si? Mogoce bi lahko prisla pogledat.


ti kar čitaj, pomaga ti itak ne 🙂

Avtorica, naredi seznam, poslikaj, opiši, obesi na bolho, FB, pa se bodo našli interesenti. Nikomur se ne da iskati skozi kupe knjig naključnih, točno določene pa nekateri iščejo.

V povprečju sem dobila manj kot 1 € za knjigo, tako da se ne splača preveč. Je pa vseeno boljše kot če bi jih vrgla stran.

Na Bolhi sem že poskušala pa ni bilo zanimanja. Poleg tega je teh knjig res veliko. Knjižnica se res zdi dobra ideja, če ne drugega jim bo verjetno prav prišlo predvsem leposlovje.

Imas kaj otroskih knjig?


Jaz bi bila pa zainteresirana za kaksne knjige… Iz kje pa si? Mogoce bi lahko prisla pogledat.
[/quote]

Če mi daš mail, ti lahko pošljem tudi celoten seznam, mogoče se najde kaj uporabnega. Sicer pa sem iz Celja.

Otroških nič, žal.

Jaz sem slišala, da jih zelo radi vzamejo v domovih starejših… preverite.


http://www.podarimo.si/238589-odpeljem-knjige-

V knjižnicah svoje stare izločajo, potem bodo pa še vaše jemali?

Pri nas jih radi vzamejo. Preveri ce tudi pri vas.

pripravljenih cca 7 škatel knjig, zaradi prenove in prostorske stiske, nimam kam z njimi. To so knjige iz leta 1970 naprej,
romani , učbeniki , knjige kot nove. Srce me boli, kam z njimi, ne želim jih kar tako zabrisati v kontejnerje. Mogoče bom
res ponudila romane domovom za ostarele, kuharske knjige, leksikoni , slovarji..

Parkrat sem se že moral znebiti večjih količin knjig. Včasih jih nesem v knjižnico, včasih pa jih popokam v škatlo in ko se dobim s kakšno družbo bolj intelektualno razvitih kolegov, postavim škatlo na sredo sobe, in v minuti ni več nobene knjige 🙂

V antikvariat jih a priori ne nesem, ker njihova ponudba enostavno ni fer. Jih raje dam zastonj v prave roke.

Na bolhi se tud da kej prodat, ampak včasih dolgo traja, da se najde kupec (se pravi treba bit vztrajen in objavljat nove oglase na vsake tolk). Ampak bolha je aktualna bolj za kakšne specifične strokovne knjige, osebnostne priročnike itd.

V Mariboru jih lahko podarimo Bukvarni Ciproš (pri pekarni). Čudovita ustanova za reševanje knjig. Kupiš pa jih lahko po simbolični ceni.

Če ne gre v prodajo ali oddajo zainteresiranim, jih nesem kar v Staro robo.

Yes, priporočam Ciproš +1. Vsa čast jim!

Z veseljem kupim romane ipd, ce bo do avgusta se kaj ostalo. mail?

Vprašaj na negovalni oddelek bolnišnice na Golniku. Oče je bil tam en mesec in je rad bral knjige, ki so jih imeli v manjši knjižnici v prostoru za druženje. Hitreje mu je minil čas…..

Domovi za ostarele vzamejo radi, samo ne nosi tja zelo obrabljenih knjig, ker takih res ni prijetno brati.

Super, piši na [email protected] pa pošljem seznam knjig, ki jih imamo.

New Report

Close