Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Propranol-dojenje

Propranol-dojenje

Spoštovani g. Cibic,

naj Vam najprej na kratko predstavim svojo anamnezo: stara sem 37,7 let; od svojega 18 leta imam diagnozo blagi Prolaps mitralne zaklopke in PSVT. Za omenjene težave mi je predpisan nizek odmerek betablokatorja-Propranolola (glede na zadnji izvid EKG/Holter: povprečna srčna fr. 72/min, 46/min in 166/max ter 310 bradikardij s srčno fr. okoli 41/min). Ščitna žleza od nekdaj v redu.

Pred 4 m sem rodila zdravega fantka s CR (spinalna anestezija), sicer nosečnost b.p. razen nosečniškega diabetesa, vendar z dieto nadzorovan; inzulin ni bil potreben. Propranolol sem v času nosečnosti jemala po potrebi, in sicer samo 10mg ob težavah, pri čemer sem se izogibala stresorjem. Sedaj me pa zanima sledeče; glede na to, da so mi se začele zadnji mesec pojavljati večje težave ( preskakovanje in razbijanje srca, pri čemer se dodatno ustrašim) in mi edino propranolol pomaga, ali lahko nizka doza propranolola 10mg škodi dojenčku ob dojenju? Ter drugo; ali je mogoče da je tahikardija tudi hormonsko pogojena, ker enostavno ne razumem zakaj včasih kljub stresorjem nimam težav?

Sicer sem aktivna, vsak dan hodim od 30min-1h, ponovno sem začela z jogo, ki mi je pred samo nosečnostjo zelo pomagala premagovati težave. Težav z kg nimam (BMI 24).

Ali menite, da bi morala obiskati internista glede na vse pogostejše težave oz. ali lahko nadaljujem terapijo s Propranolom?

Za Vaš odgovor se Vam vnaprej lepo zahvaljujem ter Vas lepo pozdravljam!

Teja

Bodite zadovoljni, da vam “stresorji” ne povzročajo težav. Mislim, da nizki odmerki propranolola niso prepovedani pri dojenju. Vsekakor vam priporočam, da se posvetujete v kardiološki ambulanti na Ginekološki kliniki, kjer se izrecno posvečajo vprašanju zdravljenja v nosečnosti in pri dojenju (tel. 01.522.6115 (ali 6241).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close