Forum.Over.Net

Starševski čvek

ali pelje jutri avtobus iz LJ do bohinja?

Default avatar

klaura11

Se da prit z busom iz lj do bohinja, potem pa še iz Bohinja do Bleda po poti nazaj? Lahko najde kdo kak link prosim?
Default avatar

Ljubljančan20

Vsak dan pelje veliko avtobusov do Bohinja in jezera ter nazaj.
Povezava na spletno stran AP mi trenutno ne deluje.

https://www.ap-ljubljana.si/
Default avatar

Pelje

Res je, vsak dan večkrat. To je ena najdaljših in turistično najbolj obleganih linij za Gorenjsko, tako da težko zgrešiti. Jest vedno gledam na Alpetour avtobusni prevoz in noter odtipkas začetno in končno relacijo in ti vrže ven ceno, uro, čas vožnje....
Default avatar

noway

NE.
Moja izkušnja. Vse poti vodijo v LJ, ko paželiš iz LJ pa nobene povezave. Jaz se obrnem na prevozi.com.
Default avatar

klaura11

A bi se dalo v enem dnevu pogledat bohinj, bled in vintgar? Planiram izlet z prijateljico iz tujine.
Pa mogoče še slap savica? Kako daleč je hoje iz jezera do tja?
Default avatar

bogomilka

pejt pa googlej, matr
Default avatar

aktivno

Če greš z busom iz Lj izstopiš na zadnji postaji Ukanc-Zlatorog. Vožnja traja cca 2h. Od končne postaje nadaljuješ po peš poti do vznožja slapa Savice (približno 30-45 min). Do vrha še kakšnih 15 minut). Če si želiš v Bohinju ogledat cerkvico sv. Janeza (tisto, ki je ponavadi na raglednicah), moraš na drugo stran jezera (na začetek jezera) z busom (vozi vsako uro) ali peš po urejeni peš poti (1h do 1,5 ure hoje).
Bus iz Bohinja ustavi na Bledu, na različnih postajah. Lahko se sprehodiš okoli jezera, si ogledaš grad, otoček, poješ kremšnito...za vsako dejavnost računaj potrebni čas. Izhodišče za Vintgar je izven Bleda, verjetno bo potreben prestop avtobusa, če bi spustila ogled Bleda. Tam pa spet računaj na sprehod približno 1 uro.

Bi bil kar natrpan urnik za en dan.
Default avatar

vlak_

klaura11 je napisal/a:
bohinj, bled in vintgar so blizu - z vlakom
Default avatar

preveč

To je absolutno preveč. Nimaš čisto nič od izleta.

Odloči se za eno, drugo ali tretjo destinacijo. Sploh če si z busom Vintgar kot vzporedna destinacija odpade.

Že samo Bohinj in slap Savica ti vzameta čas, če želiš brez divjanja uživat - in si še kakšno postrv privoščiti ob jezeru. Tako zlahka.