Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Ekstrasistole

Ekstrasistole

Imela bi vprašanje za vas.Jemljem Concor cor 3,75 mg zaradi ekstrasistol że tri leta.Res so se mi pomirile ampak se mi zdi,da odkar sem pričela z zdravljenjem da imam umes občasno res ne pogosto še nekakšne druge teżave kot nekakšno nekajsekundno plapolanje ki pa je iskreno povedano zelo srhljivo.To se zgodi na raznih koncih včasih na sredini včasih bolj levo ,včasih pa sama ekstrasistole kar zleti tudi do zelodca in trebuha kar pomeni da jo zacutim tudi tam in so razlicne jakosti od zelo blagih do mocnejsih zaletavanj in beganj sem ter tja.Pred jemanjem tega zdravila nisem imela taksnih udarcev ekstrasistol ampak sem jih imela tipicno na enem mestu v sredini prsnega kosa.Kardiologi pravijo da imam srce sicer zdravo da pa je to kot nekasna lepotna prirojena napaka.Ampak jaz nisem prepricana da je to ravno lepotna napaka saj imam dodatno se plapolanje ki ga prej ni niki bilo in ekstrasistole ki so sedaj malo drugacne.Brez zdravila sploh ne gre vec,če ga żelim opustiti ali zmanjsati se tezave vrnejo v drugacni obliki.Pozimi mi je lazje jih skoraj ni oziroma jih ni nato se iznenada pojavi plapolanje ki traja nekaj sekund in je neprijetno.Na EKG se opazi levokracni blok zdravniki mu ne polagajo pozornosti in tudi zdravila ni zanj .Zelo me je strah zastoja srca.Zanima me če si človek vsaj malo zaščiten ker jemlješ zdravilo pred infarktom ali zastojem? Stara sem 46 let in ze v rahli menopavzi.

Žal je tisto “plapolanje”tako nejasen izraz da si težko predstavljam, za kaj naj bi šlo. Če bi ta moment ujeli na ekg posnetek, bi bilo hitro jasno za kaj gre, ne bi bil presenečen, če bi šlo tudi tu za ekstrasistole. Srce je pred zastoj dobro zaščiteno in se ne ustavi kar tako, res pa vaše nove težave brez ekg ne bo možnobrazvozlati. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Žal je tisto “plapolanje”tako nejasen izraz da si težko predstavljam, za kaj naj bi šlo. Če bi ta moment ujeli na ekg posnetek, bi bilo hitro jasno za kaj gre, ne bi bil presenečen, če bi šlo tudi tu za ekstrasistole. Srce je pred zastoj dobro zaščiteno in se ne ustavi kar tako, res pa vaše nove težave brez ekg ne bo možnobrazvozlati. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za vas res hiterje odgovor.To plapolanje bi se najbolje opisala kot ekstrasiatole ki jih je vec skupaj ali pa ena sama zacne tako delati,ker jih hkrati cutim na vec mestih na enkrat se zdi kot plapolanje ali migetanje. Ampak kot sem ze omenila to je bolj tu pa tam in niso pogoste posamezne so pa povostejse na Ekg nimam razen levokracnega bloka nic posebnega.Kaj pa zdravilo Concor ? Ali je to eno od dobrih zdravil?

Concor je zdravilo iz skupine blokatorjev beta in je za tisto, zakar je namenjeno, seveda dobro. Sicer pa ekg posnetek ko težave ni, ne pove nič o tem, kaj tisto razbijanje srca je, zato je to lažje razvozlati, če ujamemo na ekg posnetek. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close