Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jedilnik debeluharja

Jedilnik debeluharja

Zajtrk: banana, pest malin in kakav presni zrnca
malica: skuta quark naravni (polovica)
kosilo – goveji zrezek in stročji fižol na solato(kislo)
pop malica – 1 nekatarina
večerja – polovica(od malice) quarka

1 ura hitre hoje, 20 min teka (mix)

ti bajsika ti

Zajtrk: 2 breskvi (ob 7h)
Malica: jogurt, malo puste skute, 4 žlice ajdove kaše
Kosilo: Testenine z bučkami, paradižnikom, česnom + zelena solata
Popoldne: kepica sladoleda
Večerja: npr. kos kruha in zelenjavni namaz (domač, brez maščob)

+20 kg

Normalen in lep jedilnik ima.

ja, to je to. Nekaj takega je ok prehrana.

To je premalo hrane.
Predvsem se pa izogibaj pripravkom brez mascob ali tistim z malo mascobami! To je vse umetno!
Kje so OH?

Glej tako, polovica kroznika=obroka naj bodo B, cetrtina pa OH in zelenjave.
Za kosilo dlan mesa, pest OH priloge in zelenjave kolikor lahko pojes, vecerja pol manj.
Ena nektarina za malico ni nic. Malica je 200g sadja.
Zakaj samo pest malin?

S tem jedilnikom bos shujsala, drzala pa se ga ne bos vse zivljenje in cim bos zacela normalno jest, bodo sle kile nazaj gor.

To je premalo hrane.
Predvsem se pa izogibaj pripravkom brez mascob ali tistim z malo mascobami! To je vse umetno!
Kje so OH?

Glej tako, polovica kroznika=obroka naj bodo B, cetrtina pa OH in zelenjave.
Za kosilo dlan mesa, pest OH priloge in zelenjave kolikor lahko pojes, vecerja pol manj.
Ena nektarina za malico ni nic. Malica je 200g sadja.
Zakaj samo pest malin?

S tem jedilnikom bos shujsala, drzala pa se ga ne bos vse zivljenje in cim bos zacela normalno jest, bodo sle kile nazaj gor.
[/quote]

Tako se prehranjujem več ali manj zadnjih 10 let, prej sem več sadja in zelenjave količinsko pojedla. To ni dieta, se tako prehranjujem. Skrbim da je sadje, zelenjava…
V tem času so šle kg samo gor. :((

Pa ni v jedilniku oz ni vsak dan ne kruha, ne testenin, ne čokolade, ne sladoleda,…ne napolitank.

To je premalo hrane.
Predvsem se pa izogibaj pripravkom brez mascob ali tistim z malo mascobami! To je vse umetno!
Kje so OH?

Glej tako, polovica kroznika=obroka naj bodo B, cetrtina pa OH in zelenjave.
Za kosilo dlan mesa, pest OH priloge in zelenjave kolikor lahko pojes, vecerja pol manj.
Ena nektarina za malico ni nic. Malica je 200g sadja.
Zakaj samo pest malin?

S tem jedilnikom bos shujsala, drzala pa se ga ne bos vse zivljenje in cim bos zacela normalno jest, bodo sle kile nazaj gor.
[/quote]

Tako se prehranjujem več ali manj zadnjih 10 let, prej sem več sadja in zelenjave količinsko pojedla. To ni dieta, se tako prehranjujem. Skrbim da je sadje, zelenjava…
V tem času so šle kg samo gor. :((

Pa ni v jedilniku oz ni vsak dan ne kruha, ne testenin, ne čokolade, ne sladoleda,…ne napolitank.
[/quote]

Rediš se?

To je premalo hrane.
Predvsem se pa izogibaj pripravkom brez mascob ali tistim z malo mascobami! To je vse umetno!
Kje so OH?

Glej tako, polovica kroznika=obroka naj bodo B, cetrtina pa OH in zelenjave.
Za kosilo dlan mesa, pest OH priloge in zelenjave kolikor lahko pojes, vecerja pol manj.
Ena nektarina za malico ni nic. Malica je 200g sadja.
Zakaj samo pest malin?

S tem jedilnikom bos shujsala, drzala pa se ga ne bos vse zivljenje in cim bos zacela normalno jest, bodo sle kile nazaj gor.
[/quote]

Tako se prehranjujem več ali manj zadnjih 10 let, prej sem več sadja in zelenjave količinsko pojedla. To ni dieta, se tako prehranjujem. Skrbim da je sadje, zelenjava…
V tem času so šle kg samo gor. :((

Pa ni v jedilniku oz ni vsak dan ne kruha, ne testenin, ne čokolade, ne sladoleda,…ne napolitank.
[/quote]

Ce nisi ravno meter petdeset in nisi drugace bolna, je to premalo hrane in premalo OH, zato telo kopici zaloge. Lagko pa da si samo domisljas, da tako malo pojes…

Tako se prehranjujem več ali manj zadnjih 10 let, prej sem več sadja in zelenjave količinsko pojedla. To ni dieta, se tako prehranjujem. Skrbim da je sadje, zelenjava…
V tem času so šle kg samo gor. :((

Pa ni v jedilniku oz ni vsak dan ne kruha, ne testenin, ne čokolade, ne sladoleda,…ne napolitank.
[/quote]

Ce nisi ravno meter petdeset in nisi drugace bolna, je to premalo hrane in premalo OH, zato telo kopici zaloge. Lagko pa da si samo domisljas, da tako malo pojes…
[/quote]

Domišljam?
Nič si ne domišljam!

Če pojem eno nektarino je to ena in ne 5.
Je tako kot je, brez olepševanj. Nisem tak človek, ampak zelo realna!

Ce nisi ravno meter petdeset in nisi drugace bolna, je to premalo hrane in premalo OH, zato telo kopici zaloge. Lagko pa da si samo domisljas, da tako malo pojes…
[/quote]

Domišljam?
Nič si ne domišljam!

Če pojem eno nektarino je to ena in ne 5.
Je tako kot je, brez olepševanj. Nisem tak človek, ampak zelo realna!
[/quote]

koliko kg, višine imaš?

Totalno mi ni jasno, od kod ti gredo pri takem jedilniku kile gor.

Jaz pojem veliiiko več kot ti in ne športam vsak dan (ok, razen v službo in domov se vozim s kolesom), pa kile ne gredo gor, so kar iste že par let.

Nimam pojma, me pa to matra, da lahko najdem izvor, rešim ta problem.
Opazila sem po abdominalnih operacijah, bolezni ščitnice, stresu, da je tako… gredo gor.

Ostali člani, sorodniki ob mojem jedilniku, hodijo s kg dol, jaz pa gor.
Mah…

To je premalo hrane.
Moj je recimo takle, včeraj dopoldne jogurt, kosilo rižota s solato, ob treh dve nektarini ob šestih špinačna juha, eno nabodalo in malo krompirja. Po plavanju še kos štrudla.
Danes dopoldne jogurt in nektarina, za kosilo ajdova kaša z zelenjavo in piščanec, solata paradažnik + kumara, za kočerjo juha od včeraj in štrudl. Ob šestih grem na Rašico, ko pridem ob cca devetih bom pojedla še pol melone.
Jutri dopoldne spet jogurt in neko sadje, za kosilo bo sladko zelje in polenta za večerjo sataraš s kruhom. Za četrtek še ne vem točno, v petek itak dopoldne jogurt in sadje, popoldne krompir z blitvo in belim sirom, zraven pečen losos. Za sladek zaključek delovnega tedna pečene banane na medu s smetano.
Jaz kar precej pojem, ampak tudi športam. Vsak dan tečem, čez vikend kolesarim, popoldne hodim. Sedaj hodim še na rekreativno plavanje 1-2x na teden.
Nisem presušena, imam normalno postavo.

Nimam pojma, me pa to matra, da lahko najdem izvor, rešim ta problem.
Opazila sem po abdominalnih operacijah, bolezni ščitnice, stresu, da je tako… gredo gor.

Ostali člani, sorodniki ob mojem jedilniku, hodijo s kg dol, jaz pa gor.
Mah…
[/quote]

No, ce je tako ze 10 let, potem je cas, da nekaj zamenjas in spremenis, se ti ne zdi?

Tole je ze tvoj tretji post v enem mesecu o premalo hrane in preveliki tezi.
Si ze kaj spremenila v tem casu?

Malo več beljakovin, več gibanja. Utrujenost je malenkost manjša, vsaj na določene dneve, ko je vnos B večji (od prej). To je razlika.Drugo še ne vem…

Količinsko ne morem ravno več pojesti hrane..

koliko kg, višine imaš?

Po moje pojes cisto prav, edino meni se ne bi dalo kuhat toliko, zato bi bila vecerja enaka kot kosilo. Tudi tvoji obroki verjetno niso prepoln kroznik.

Zelo simpatična napaka, nekaterina.

Kaj je skuta quark?

Ja, bogica boga, prav smislis se mi. Majckene spremembice, pa majckeno izboljsanje, ti pa kar se ne bi nic spremenila. Resno mi je prav hudo zate.

Poglej si na spletu…

https://www.google.si/search?q=skuta+quark&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjDxaW-3pLVAhVDrRoKHYo5BPIQ_AUICigB&biw=1280&bih=913#imgrc=CP3kL26eG6WY6M:

Kao skuta, ponarejena skuta brez mascob. Sit od sita.

telo se redi od žalosti nad takšno bedno hrano.

Kakšna bolana izjava, čakanje na napad :)))

Kakšna bolana izjava, čakanje na napad :)))
[/quote]

Odlicna izjava. Resnicna!

New Report

Close