Najdi forum

vprašanje

Pred enim mesecem se mi je zaprla manša žila v srcu,v bolnišnici so mi vstavili stent,,poleg tega pa so mi napisali diagnozo-srčno popuščanje z blago oslabljenoEF,PCI na LEX 1x DES,dvožilna konorarna bolezen,art hipertenzija,PaoB ZMERNA (FUNKCIONALNA)MR., zamenjali so mi zdravila za krvni pritisk z prenesso,2mg,z povečevanjem do 8mg,za dosego tarčnega krvnega pritiska 120,zraven še dodali za eno leto brilique 90mg 2x na dan,jaz sem žeprej imel zdravilo prenessa,vendar po njem težko diham in ne boli v prsih,kardiologu sem povedal ,vendar je rekel naj vseeno jemljem,ker 2g nista znižala pritiska sem sam povečal na 4mg,nekaj časa imam pritisk nižji od 120,potem pa začne naraščat do 150-kašno je vaše mnenje-hvala

Dvomim, da so tablete Prenessa krive za težko dihanje. Morda se bo stanje (dihanje) zboljšalo če boste vzeli tableto za odvajanje vode.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da tablete Prenessa ne povzročajo težkega dihanja. Priporočam, da vzamete tablete Edemid, ki pospešujejo izločanje vode in s tem tudi nekoliko znižajo krvni tlak.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close