Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ekstrasistole

Ekstrasistole

Pozdravljeni.imam eno vprašanje.pred leti sem zaradi poporodne depresije dobila cipramil 20 mg.jemala sem ga nekaj mesecev.nobenih težav.razen tega da sm shujšala 17 kg ki pa sem predpisovala stresu in izgubi apetita.novembra lani sem zopet začela s cipramilom.jemala sem 20 mg.shujšala sem 10 kg v 5 mesecih.zmotilo pa me je ker so se mi začeli pojavljati preskoki srca.nekaj dni po angini in zdravljenju z ospenom.ekg je bil ok razen sinusne tahikardije.te preskoki so bili zelo pogosti več kot 20x dnevno.poskusila sem prekiniti cipramil.in teh preskokov nimam vec.zanima me ce je mozno da je prislo do teh preskokov zaradi cipramila?drugace sem stara 28 let in sicer zdrava.cakam na operacijo zolcnih kamnov.med stranskimi ucinki ni bilo navedene aritmije sem pa prebrala naj jih ne bi jemali ljudje s srcnimi boleznimi in aritmijami.zdaj nobenega antidepresiva ne upam vec vzeti.te preskoki so se nehali po nekako 5 dneh od prekinitve.hvala za odg in lp

Strinjam ste, da se opustili jemanje Cipramila, sicer pri zdravljenju funkcionalnih motenj pri srcu (ekstrasistole) damo prednost anksiolitikom (Lexaurin ali podbno).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Strinjam ste, da se opustili jemanje Cipramila, sicer pri zdravljenju funkcionalnih motenj pri srcu (ekstrasistole) damo prednost anksiolitikom (Lexaurin ali podbno).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close