Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Mišična bolečina in tesnoba

Mišična bolečina in tesnoba

Spoštovani,
ali tesnoba, strah… vplivata na hitrost okrevanja pri bolečinah npr. v križu, išjasu, vnetju narastišč mišic?
In še: ali je pri bolečinah bolje mirovati ali po malem migati (hoja… ) oz. delati strečing, čeprav se potem bolj razboli. Cenim vaše mnenje. Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni, tesnoba in strah močno vplivata na občutenje in dojemanje bolečine, na samo vnetje in hitrost zdravljenja tega pa ne. Če je dobro migati ali mirovati pa je odvisno od vzroka za težave. Popolno mirovanje praviloma ni potrebno, tudi strečing večinoma ni prepovedan, pri vnetjih narastišč in podobno pa športanje ni priporočljivo, saj vnetje kvečjemu poslabšs. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
naj se navežem: koliko časa pa lahko trajajo bolečine. Jaz imam dve diagnozi: ali išjas ali pa vnetje gluteusa oz. piriformis. Tako nekako je rekla moja zdravnica. Bolečine imam ze dva meseca. Kak dan je res hudo. Je to normalno, da toliko traja. Še na dopust me je strah iti.
Hvala.
Mišo

Je moč o odvisno od (pravega) vzroka in posameznika, v grobem pa gre za tedne in ne dneve. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close