Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek uvoz električnega vozila iz tujine in dajatve

uvoz električnega vozila iz tujine in dajatve

a kdo ve, če ti kupiš električno vozilo, ki je ta hybrid, ali če je v celoti električno vozilo, ali si oproščen plačila davka in lahko kupiš avto tam tako kot pri nas brez problema ali imaš vseeno kaj malega za plačat.
moje mnenje je da se električno vozilo bolj splača it iskat v tujino, ker v sloveniji so še premalo osveščeni glede tega in imajo nabite cene električnih vozil.
govorim za kakšen opel ampera in chevrolet volt ki sta zelo všečna avta mi in tudi ne pretirane cene.
hvala vam

plačaš

hybrid ima 2 motorja, bencinskega in električnega, ki delujeta ali enkrat eden ali drigi in oba skupaj pri pospeških

če kupuješ el., premisli, kje ga boš polnil, se plača, plača se tudi mesečni najem baterije, ki je v avtu in koliko km narediš z baterijo in če se ti sprazni kaj boš

jaz že več kot 10 let vozim samo hybride


Kako plača mesečni najem baterije ? ne razumem tega, zakaj bi baterijo imel v najemu v avtu.
in ja ko se baterije izprazne se preklopi na bencin ali pa greš polnit avto na električno polnilnico ki jo imamo seveda blizu 3 km od doma.

zanima me tudi koliko km sploh narediš s polno baterijo pri takem avtu i ali se to sploh res splača, ker baje pozimi narediš manj km ker porabljaš še energijo za ogrevanje kabine, tako da lahko narediš z enim polnjenjem baterije slabih 60km

in za konec koliko časa se sploh polni avto na hitri polnilnici, ker seveda so sedaj vse že hitre polnilnice,
hybrid se na nek način splača tudi imeti, če se hitro avto napolni na polnilnici ne da traja ure da se napolni, če je to kar nekaj, se bolj potem splača na plin.
No če se pa seveda to napolni hitro recimo pol urice potem se pa splača imeti na elektriko.

New Report

Close