Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Šumenje v ušeih, vrtoglavica, motnja vida

Šumenje v ušeih, vrtoglavica, motnja vida

Pozdravljeni,

že nekaj časa opažam poslabšanje vida. Ta se predvem kaže kot zamegljen vid, ki se pojavi večkrat na dan. 10dni nazaj se mi je dodatno še pojavila vrtoglavica, sledilo pa je šumenje v ušeih in obačsen glavobol. Vrtoglavico lahko opišem kot občutek na nihajoči ladji.

Bila sem pregledana na ORL, kjer so mi z Frenzlovimi očali ugotovili ustavitveni nistagmus obojestransko v skrajnih legah. Ker drugih ugotovitev na ORL ni bilo so me poslali na nevrološko kliniko, kjer so ugotovili okvaro notranjega ušesa, periferno vesbibulopatijo desno. Predpisan mi je Betaserc 1x12ur.

Ali je možno, da je zamegljen vid povezan z okvaro notranjega ušesa in ali mi priporočate, še kakšno dodatno preiskavo?

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

zamegljen vid zagotovo ne spada k okvari notranjega ušesa. Tudi nistagmus obojestransko v skrajnih legah – t.i.bitemporalni nistagmus je znak okvare možganov in ne okvare ušesa. Prav tako občutek nihanja. Obstaja možnost, da gre za multiplo sklerozo – z vrtoglavico in optičnim nevritisom.
Svetujem:
– MRI glave po protokolu za demielinizacijo
– pregled pri okulistu
– ponoven pregled pri nevrologu – najbolje z MRi slikami.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni
Imam tezavo, ki se je zacela dve leti nazaj. Kar na enkrat se mi je pojavil zamegljen vid, omoticnost in sumenje, piskanje v usesih. Takrat sem sla k optiku in dobila ocala. Vse te tezave sem prepisovala ocem. Potem sem imela leto.in pol povsem mir. Nobenih tezav, se ocal nisem potrebovala. Sedaj pa se je stanje ponovilo in zraven so se.pojavili se blagi glavoboli in bolecine v nogah. Naj povem da imam migrene ze od 15 leta, stara pa sem 30. Sedaj cakam na preiskave, vendar me zanima ali moram biti pripravljena na najhujse stvari ali je mozno tudi kaj drugega kot naprimer scitnica,migrene, okvara ravnoteznega zivca, itd..zanima me kaj bi ti napadi lahko pomenili. Obcasno se mi tudi kdaj zvrti in me.to stanje res ovira pri delu. Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

omenjate več nevroloških težav, zato svetujem čim prej pregled pri nevrologu. Možna diagnoza je multipla skleroza – degenerativna bolezen živčevja, ki se pojavlja pri mladih. Dokaže se jo predvsem z MRI glave (po ustreznem protokolu), potrdi s protitelesi v likvorju.
Seveda pa gre lahko še vedno samo za migreno – tudi s tem se ukvarja nevrolog.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close