Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako jim rata tako živet

Kako jim rata tako živet

Pa kaj ste čist popenl prvo jo pijan nabije, ker ni prišla pravi čas domov, da je cela plava, krvava pa skor brez las, pol pa še super sexsat v posteljo z istim partnerjem.Ne vem al se je vsem zmešal al so to neka druga posebna sorta žensk.?

Žal je kar nekaj takih.
Primer znanke. Pretepal jo je na polno, pijanec. Pretepal otroke. Večkrat policija na obisku. Pa se je kaj spremenilo? Prav nič. Ostala je z njim. Otroci pa trpeli na polno. Tudi, ko je policija prišla, se ni nič spremenilo. Včasih so ga odpeljali za čez noč, ampak potem pa po starem.
Pa poškodbe je imela take, da je pogosto pristala v bolnici z zlomi pa se je kaj spremenilo? Nič. Leta in leta je šlo tako naprej.
Pa še kar nekaj takih primerov poznam, samo v večini primerov je šlo za manj hude udarce in brez zlomov. Pa so ženske še kar s temi tipi.

Žal je kar nekaj takih.
Primer znanke. Pretepal jo je na polno, pijanec. Pretepal otroke. Večkrat policija na obisku. Pa se je kaj spremenilo? Prav nič. Ostala je z njim. Otroci pa trpeli na polno. Tudi, ko je policija prišla, se ni nič spremenilo. Včasih so ga odpeljali za čez noč, ampak potem pa po starem.
Pa poškodbe je imela take, da je pogosto pristala v bolnici z zlomi pa se je kaj spremenilo? Nič. Leta in leta je šlo tako naprej.
Pa še kar nekaj takih primerov poznam, samo v večini primerov je šlo za manj hude udarce in brez zlomov. Pa so ženske še kar s temi tipi.
[/quote]
Če jo ma pa rad!

nova
Uredništvo priporoča

A to kakšna tvoja soseda? Ali vsebina filma?

Žal je kar nekaj takih.
Primer znanke. Pretepal jo je na polno, pijanec. Pretepal otroke. Večkrat policija na obisku. Pa se je kaj spremenilo? Prav nič. Ostala je z njim. Otroci pa trpeli na polno. Tudi, ko je policija prišla, se ni nič spremenilo. Včasih so ga odpeljali za čez noč, ampak potem pa po starem.
Pa poškodbe je imela take, da je pogosto pristala v bolnici z zlomi pa se je kaj spremenilo? Nič. Leta in leta je šlo tako naprej.
Pa še kar nekaj takih primerov poznam, samo v večini primerov je šlo za manj hude udarce in brez zlomov. Pa so ženske še kar s temi tipi.
[/quote]
Če jo ma pa rad!
[/quote]

Ja in tako prijazen je, ko pride iz streznitve iz zapora…
Grozljivo pri vsem tem je to, da otroci trpijo. Da ne omenjam kake so vse posledice na takih otrocih. Tiste brce, udarce, modrice – to se preboli. Ampak čustvene, psihične rane pa trajajo in trajajo in trajajo pogosto do konca. Pogosto tudi do samomora.

A to kakšna tvoja soseda? Ali vsebina filma?
[/quote]

Žalostno pri vsem tem pa je, da se ljudje iz tako resnih zadev delajo še norce. S tem kažeš svoj značaj in primitivnost, kaj drugega pa ne.

Žal je kar nekaj takih.
Primer znanke. Pretepal jo je na polno, pijanec. Pretepal otroke. Večkrat policija na obisku. Pa se je kaj spremenilo? Prav nič. Ostala je z njim. Otroci pa trpeli na polno. Tudi, ko je policija prišla, se ni nič spremenilo. Včasih so ga odpeljali za čez noč, ampak potem pa po starem.
Pa poškodbe je imela take, da je pogosto pristala v bolnici z zlomi pa se je kaj spremenilo? Nič. Leta in leta je šlo tako naprej.
Pa še kar nekaj takih primerov poznam, samo v večini primerov je šlo za manj hude udarce in brez zlomov. Pa so ženske še kar s temi tipi.
[/quote]
Če jo ma pa rad!
[/quote]
In drugače je tako super oče …

Žalostno pri vsem tem pa je, da se ljudje iz tako resnih zadev delajo še norce. S tem kažeš svoj značaj in primitivnost, kaj drugega pa ne.
[/quote]

? Primitivna si ti – če to razbereš iz moje vsebine. sem lepo vprašala o čem pišeš? Znaš kulturno odgovoriti?
[/quote]

Z ljudmi, ki se resni temi posmehujejo v stilu, če je to iz filma, se je težko kulturno pogovarjati.

Žal je kar nekaj takih.
Primer znanke. Pretepal jo je na polno, pijanec. Pretepal otroke. Večkrat policija na obisku. Pa se je kaj spremenilo? Prav nič. Ostala je z njim. Otroci pa trpeli na polno. Tudi, ko je policija prišla, se ni nič spremenilo. Včasih so ga odpeljali za čez noč, ampak potem pa po starem.
Pa poškodbe je imela take, da je pogosto pristala v bolnici z zlomi pa se je kaj spremenilo? Nič. Leta in leta je šlo tako naprej.
Pa še kar nekaj takih primerov poznam, samo v večini primerov je šlo za manj hude udarce in brez zlomov. Pa so ženske še kar s temi tipi.
[/quote]
Očitno ji je delal veselje. Je bila vsakič znova vesela, ko jo je nehal mlatit.
[/quote]

Kaj vem. Sem študirala malce kaj imajo skupnega te ženske, ki take stvari dopuščajo (razlog: tudi v naši družini je kar nekaj žensk, ki je prenašalo nasilje in kar nekaj pretepenih otrok in zato me ta tematika zelo zanima).
Pa sem ugotovila, da je pri vseh ženskah, za katere vem, da so bile tepene od moža, značilno to, da izvirajo iz take primarne družine. Da je bilo tako, da je bil oče pijanec, nasilnež, ki je pretepal ženo in otroke. In potem hči najde spet pijanca in zgodba se spet ponovi. Tudi v današnjem času.


Če jo ma pa rad!
[/quote]

Ja in tako prijazen je, ko pride iz streznitve iz zapora…
Grozljivo pri vsem tem je to, da otroci trpijo. Da ne omenjam kake so vse posledice na takih otrocih. Tiste brce, udarce, modrice – to se preboli. Ampak čustvene, psihične rane pa trajajo in trajajo in trajajo pogosto do konca. Pogosto tudi do samomora.
[/quote]
Ja. Jaz poskušam teh žensk ne obsojat, ker tudi če so same rinile v te zveze, so iz neke poškodovane psihe, za kar ne morejo biti ravno odgovorne. Zato mi gre tako na živce, ko v vsako temo o samohranilkah in nesrečnih mamicah pride par ljudi masturbirat in jo zmerjat, da je sama kriva, zakaj pa ima s tem tipom otroka. Zakaj? Ker drugače ni znala, drugačnih odnosov ni poznala, nikoli je nihče ni imel dovolj rad, da bi vedela, kako to sploh izgleda. Srečna je bila, ko ji je tip naklonil nekaj lepega, kot pač na začetku zna vsak. In tip je našel točno njo, ker je nekaj v njem začutilo njeno šibkost in obupno željo, da bi ugajala in da bi jo nekdo imel rad. Naši forumski šovinisti takim rečejo “prava ženska”. In ona zdaj vidi samo to, kako je on “v resnici” dober človek, čudovit partner, ki jo ima rad, samo včasih malo … no, spodrsne. Ampak ne zato, ker bi bil slab človek. Krivo je to, da ima težave z obvladovanjem jeze, ampak to je pač podedoval, pa da ima hudo slabo samopodobo in je bil ranjen kot otrok, zato toliko bolj potrebuje ob sebi nekoga, na katerega lahko računa, da ga ne bo zapustil, tudi če naredi kakšno napakico. Pa njegovi kolegi so krivi, ker ga prepričajo, da mora piti, pa mama ga šunta proti njej in potem on kloni pod pritiskom in postane agresivnost, ker drugače ne zna izraziti svoje stske, za to so pa spet krivi njegovi starši. Ker on je v resnici res dober človek, ki si bolj od vsega na svetu želi, da bi ga imel nekdo rad. Pa vedno mu je grozno žal po teh izpadih. Potem je nekaj časa kot v nebesih, kot na začetku. To je resnični on, njegov pravi, ljubeči obraz. Ona ga pozna najbolje od vseh ljudi. Drugi ga ne razumejo. Samo ona. Čuti dolžnost, da ga ne zapusti in prizadene še ona, kot so ga starši – ali že kdo -, ko je bil še majhen in ranljiv. Ker tak je noter v sebi še vedno. Ni slab, res ne, samo utrujen je bil. Pa sama je kriva, saj bi morala že vedet, da mu nima kaj sikat, kadar je takšen. Pa tako nekako, no.

Res poskušam ne obsojati teh žensk. Če bi lahko, bi šle, ampak ne zmorejo, ne znajo. Ko gre za otroke, se pa razumevanje počasi neha. Kdo ga bo zaščitil, če ne ti, mama?

Te ki ostajojo s takim, že vejo zakaj. Samo povedale ne bojo za nič na svetu ne. Če pa pjanc njih zapusti je pa prasc.

ja, a lahko poveš, o kom govoriš? Mislim, človek resno vpraša … ne dobi pa normalnega odgovora.

tukaj sta pshična bolnika tako on, kot ona.
verjetno vse to izvira iz otroštva, primarne družine. Tam pač dobiš vzorec, ki ga sprejmeš ali spremeniš.
oba rabita strokovno pomoč, ker sama iz tega labirinta ne bosta pripla nikoli.

Ja in tako prijazen je, ko pride iz streznitve iz zapora…
Grozljivo pri vsem tem je to, da otroci trpijo. Da ne omenjam kake so vse posledice na takih otrocih. Tiste brce, udarce, modrice – to se preboli. Ampak čustvene, psihične rane pa trajajo in trajajo in trajajo pogosto do konca. Pogosto tudi do samomora.
[/quote]
Ja. Jaz poskušam teh žensk ne obsojat, ker tudi če so same rinile v te zveze, so iz neke poškodovane psihe, za kar ne morejo biti ravno odgovorne. Zato mi gre tako na živce, ko v vsako temo o samohranilkah in nesrečnih mamicah pride par ljudi masturbirat in jo zmerjat, da je sama kriva, zakaj pa ima s tem tipom otroka. Zakaj? Ker drugače ni znala, drugačnih odnosov ni poznala, nikoli je nihče ni imel dovolj rad, da bi vedela, kako to sploh izgleda. Srečna je bila, ko ji je tip naklonil nekaj lepega, kot pač na začetku zna vsak. In tip je našel točno njo, ker je nekaj v njem začutilo njeno šibkost in obupno željo, da bi ugajala in da bi jo nekdo imel rad. Naši forumski šovinisti takim rečejo “prava ženska”. In ona zdaj vidi samo to, kako je on “v resnici” dober človek, čudovit partner, ki jo ima rad, samo včasih malo … no, spodrsne. Ampak ne zato, ker bi bil slab človek. Krivo je to, da ima težave z obvladovanjem jeze, ampak to je pač podedoval, pa da ima hudo slabo samopodobo in je bil ranjen kot otrok, zato toliko bolj potrebuje ob sebi nekoga, na katerega lahko računa, da ga ne bo zapustil, tudi če naredi kakšno napakico. Pa njegovi kolegi so krivi, ker ga prepričajo, da mora piti, pa mama ga šunta proti njej in potem on kloni pod pritiskom in postane agresivnost, ker drugače ne zna izraziti svoje stske, za to so pa spet krivi njegovi starši. Ker on je v resnici res dober človek, ki si bolj od vsega na svetu želi, da bi ga imel nekdo rad. Pa vedno mu je grozno žal po teh izpadih. Potem je nekaj časa kot v nebesih, kot na začetku. To je resnični on, njegov pravi, ljubeči obraz. Ona ga pozna najbolje od vseh ljudi. Drugi ga ne razumejo. Samo ona. Čuti dolžnost, da ga ne zapusti in prizadene še ona, kot so ga starši – ali že kdo -, ko je bil še majhen in ranljiv. Ker tak je noter v sebi še vedno. Ni slab, res ne, samo utrujen je bil. Pa sama je kriva, saj bi morala že vedet, da mu nima kaj sikat, kadar je takšen. Pa tako nekako, no.

Res poskušam ne obsojati teh žensk. Če bi lahko, bi šle, ampak ne zmorejo, ne znajo. Ko gre za otroke, se pa razumevanje počasi neha. Kdo ga bo zaščitil, če ne ti, mama?
[/quote]

Točno tako.
Za vse te, ki jih osebno poznam in da vem tudi za njihovo življenje v primarni družini, velja točno to, kar pišeš. Nobena od teh, ki jih poznam, ni imela normalnih odnosov v primarni družini. Večina jih pa niti pod razno nima denarja za kakega psihologa, tudi, če že ugotovi, da bi to rabila.
Čeprav k sreči je, da v mlajših generacijah, je tega bistveno manj. Ženske imajo sedaj skoraj vse službe in nekako se bolj zavedajo, da ni potrebno prenašati nasilja. Namreč za veliko večino žensk, ki prenašajo nasilje, velja, da so brez službe. Da so doma, ponavadi na kmetiji, garale oz. še garajo na polno, vredne pa niso nič (po mnenju moža).
Vzorce iz otroštva je težko spremeniti, sploh, če nimaš strokovne pomoči (ki pa ponavadi stane, ker so psihologi okrog 40 in več evrov na uro. 10ur psihoterapaije pa ponavadi ne pomeni veliko.).

Tole je pa tako top resnično napisano, da kr boli.Takole so narejene vse zgodbe ja.Me pa zanima če se takšen človek, sploh kdaj spremeni tudi, ko zamenja partnerko, ko ga ena zapusti.?

Ja, so tudi dobri primeri. Ampak ponavadi to terja veliko vlaganja vase, strokovno pomoč.
Tako, da ja, so tudi dobri primeri.

Znaimivo bi bilo vedet koliko je takih bolnikov, ki si take zgodbe izmišljajo in kaj je narobe z njimi, ker avtorica te teme ni edina, ki to nenehno počne in jih je zagotovo neprimerno več, kot pa je morda kje kakšen dejanski tak primer, ki je je izjema.

Jaz mislim da ni težava v tem, da je našla pijanca, ker ima tak vzorec iz otroštva. Najti pijanca, psihopata in kretena namreč ni težko, jih mrgoli vsepovsod. Prav tako nihče ni odraščal v popolni družini. Prav nihče. Absolutno vsi smo odraščali v neke vrste disfunkcionlanosti, ker je človek kot tak z napakami. Problem pa je, da žene pijancev nimajo rdeče črte, ne vidijo, kdaj je dovolj, kdaj je odnos tako nezdrav, da ga je treba prekiniti. Torej ne, da je našla pijanca, temveč da ostaja s pijancem. Pa še nekaj je: veliko teh žensk se svojih možev boji. Veliko jih ne najde takih opravičil, kot jih navaja Tvoja_teta , pa si ne upajo nasilnežu zoperstaviti, ali pa nimajo sredstev, da bi se osamosvojile.

Zato jaz svojo hčer učim, da ima odprte oči in svojo službo, svojo izobrazbo, naj ne bo neumna in nikdar od moža odvisna finančno.


O, valček, dobro jutro. Zdaj bo forum oživel.

Žal je kar nekaj takih.
Primer znanke. Pretepal jo je na polno, pijanec. Pretepal otroke. Večkrat policija na obisku. Pa se je kaj spremenilo? Prav nič. Ostala je z njim. Otroci pa trpeli na polno. Tudi, ko je policija prišla, se ni nič spremenilo. Včasih so ga odpeljali za čez noč, ampak potem pa po starem.
Pa poškodbe je imela take, da je pogosto pristala v bolnici z zlomi pa se je kaj spremenilo? Nič. Leta in leta je šlo tako naprej.
Pa še kar nekaj takih primerov poznam, samo v večini primerov je šlo za manj hude udarce in brez zlomov. Pa so ženske še kar s temi tipi.
[/quote]
Če jo ma pa rad!
[/quote]

Ko te bije, taj te voli.
Gre modrost na jugu… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


O, valček, dobro jutro. Zdaj bo forum oživel.
[/quote]
Ne bo ker že odhajam. Pa ni dobro jutro, sem že bil v zvezi s pouhloglavkami na okrožnem sodišču, veš to so čudovite stari. 🙂

Res je.
Že je ženska finančno samostojna, in če vseeno naleti na psihota, ga lahko vsaj skensla.


Če jo ma pa rad!
[/quote]

Ko te bije, taj te voli.
Gre modrost na jugu… 😉
[/quote]
Ja ja, to mi je že tršica rekla v četrtem razredu.

Ko sem ga jaz stolkla nazaj, me je pa kregala, da se to pa res ne spodobi za punce. Naključje?

Aja, teta, ni lepšega kot to kar počno in povsod nasrkajo otroci in samo čudenje se sliši od zaposlenih in odvetnikov kaj je to danes ratalo, da je toliko tega zlorabljanja otrok s strani mater skrbnic in preprečevanja stikov. Vse za dobro otrok in pristna materinska ljubezen.


O, valček, dobro jutro. Zdaj bo forum oživel.
[/quote]
Ne bo ker že odhajam. Pa ni dobro jutro, sem že bil v zvezi s pouhloglavkami na okrožnem sodišču, veš to so čudovite stari. 🙂
[/quote]
Hja, jaz sem prišla nazadnje s sodišča ful dobre volje. Pa tudi bivši je zdaj ko bubica, ti povem.

New Report

Close