Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Ali dobiš tumor v glavi, če si na mrzlem vetru zunaj brez ustreznega pokrivala (kape) ali pa na prepihu?

Ali dobiš tumor v glavi, če si na mrzlem vetru zunaj brez ustreznega pokrivala (kape) ali pa na prepihu?

Spoštovani,

mati me je večkrat zastraševala, da če bom na mrzlem vetru zunaj (brez ustreznega pokrivala) ali pa na prepihu, bom dobil tumor v glavi.

Vljudno prosim za informacijo, ali drži navedeno, da dobiš tumor v glavi, če si na mrzlem vetru zunaj brez ustreznega pokrivala (kape) ali pa na prepihu?

Zanima me še, ali je res, kot me je večkrat zastraševala moja mati, da lahko zaradi tega, ker te “napiha”, dobiš glavobol, ki pa je znak, da je bilo nekaj hudo narobe? Že en glavobol problem???

Zaradi tovrstnega zastraševanja se zdaj že prav bojim vetra, kar pa ni čisto nič prijetna stvar.

Pozdravljeni,
ne, to ne drži. Tako preprosto to ne gre.
Zastraševanje in take trditve vnesejo frustracije, zaradi česar v odraslosti ljudje potrebujemo psihoterapijo. V vašem primeru je stvar zelo preprosto prepoznavna, lahko pa je mnogo bolj kompleksna.
Vetra in mraza se ni treba bati, saj se znamo ustrezno obleči in zaščititi, a ne pred tumorjem, pač pa pred prezeblostjo.
A kako vas v teh vročih dneh te misli preganjajo? Nenavadno, mar ne?
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close