Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Bernardinec ter podobne pasme

Bernardinec ter podobne pasme

Pozdravljeni,
zelo rada bi imela velikega psa kot je bernardinec, a starše moti vonj teh lepih velikanov ampak mislim, da ni tako močen. Kaj vi pravite, ali velik pes res zelo “smrdi” kljub rednemu umivanju? Ter, če je res kako se vonja znebiti, če je mogoče (mene osebno sicer ne moti)?
Prosim lastnike teh velikanov, da mi svetujete kakšno je življenje z njimi 🙂
………………
Tigerček, lp!

Bernardinci-obrni se na Jano Krek- Tyronica ali Rios Saints.

Vonj imajo, meni osebno ne močan, res pa ne živim z njim. Če primerjam s kakim šnavcerjem in večino terierjev. Tisti pa imajo res tak močan vonj, ki sem se ga jaz osebno malo odvadila, ampak ne “smrdi” hiša, razen, kadar je pes moker. Imajo pa tak tip dlake da neko pogosto kopanje ni potrebno. 1x-2x na leto zadostuje. Vmes ga z gumasto krtačo prezračiš in po potrebi z vlažno krpo. tedensko menjavaš pregrinjala-posteljnino na pasji postelji.

Torej odvisno je tudi od pogostoti umivanja, ampak ima pa svoj vonj …
So pa res čudiviti ti psi. Hvala za pomoč.

nova
Uredništvo priporoča

Sem v dilemi – oglasiti se ali ne….
Moje osebno mnenje je, da ima čisto vsaka žival (torej tudi psi – brez izjeme) svoj vonj. Bolj ali manj močen. In ja: določene pasme zares grozovito smrdijo. Predvsem, ko je dlaka mokra. In sorry – bernardinec s kilažo odraslega človeka nedvomno smrdi!
Sama se imam za ljubiteljico živali. Imam psa. 3 kg težkega. Pa priznam, da tudi smrdi, ko je mokra. In si enostavno ne predstavljam, da bi mokrega, 60+ kg psa imela notri, ker mora biti vonj…. no, obupen. 🙁
Zagotovo z nego (predvsem krtačenje, ker pse (razen razstavnih) se kopa čim manj) bistveno omiliš smrad. Vseeno pa ta “malenkost” ni zanemarljiva pri odločanju o nakupu psa.
Vseeno pa se strinjam s starši… Zavedaj se tudi izpadanja dlake. Posledično dlake povsod po stanovanju!
PS: Menda bi psa imeli v hiši/stanovanju in ne zunaj?

Imam bernardinko.. nwm o čem govoriš.. nimajo dobrega vonja.. isto ko vsi psi.. tudi ne slinijo se tak kot pravijo. Super psi, super karakter res!! Ljubeči, zaščitniški, otroci niso problem.. ful super pasma res.. priporocam

 

 

Kar pa se tiče izpadanja dlak.. hehe , pred tednom dni sem jo česal.. lahko bi si vzglavnik  naredo 🤣

New Report

Close