Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj kupiti nekomu, ki ima vsega dovolj?

Kaj kupiti nekomu, ki ima vsega dovolj?

Pozdravljeni.

Na Vas se obračam s prošnjo za nasvete.

Povabljena sva na Abraham. Smo na nek način v daljni sorodstveni vezi… Nastane pa dilema, kaj kupiti takšni osebi, ki ima res vsega dovolj (podjetje, nepremičnine…)?
Torej privošči si lahko res vse, zato sva razmišljala v smeri, da mu kupiva nekaj simboličnega, nekaj pomenskega, neka malenkost s katero bi se mu “malo približala”… Za darilo bi odštela nekje 50 – 100€.
Je preprost človek, ki ceni stvari, se ne nosi, malenkosti mu pomenijo veliko, rad potuje…. (Če kaj pomaga) 🙂

Zelo bom hvaležna za nasvete.. Lp.

To vrednost podari v dobrodelne namene in izdelaj bon, na katerem bo pisalo, da je bilo darovano v njegovem imenu.
Sama presodi, kaj mu je najbližje: kjer so vključeni telesno ali duševno prizadeti otroci, darovanje tistim, ki skrbijo za zapuščene živali, gasilcem, botrstvo …

Res dobro buteljko vina. Za 100€ se že dobi nekaj, kar ni vsakdanje. Sicer le, če zna to cenit.

Nekaj, kar se ne da pojest in popit.
Čipko.


Človeku se približaš tako, da mu pokažeš, da ga dobro poznaš in veš, kaj je njemu pri srcu in kaj bi njega razveselilo. No, je kdaj rekel, da bi rad šel letat z balonom, da bi šel na rafting na Kolpi, da ga mika enkrat pogledat Zadnjo večerjo v živo, da bi šel na določeno fuzbal tekmo …? Ne moreš kar nekaj na pamet. Se spomnim, ko so v vrtcu kupili vzgojiteljici bon za let z balonom, pa ga ni nikoli izkoristila, ker to res ni bilo zanjo.

Buteljko vina? To je najbolj generično darilo, ki kriči “nisem imel pojma, kaj ti naj kupim”. Jaz recimo ne pijem belega vina in se mi kar malo za malo zdi, ko mi ljudje, ki me poznajo 20 let, prinesejo buteljko šampanjca. Pa točno vem, da sem pred njimi rekla, že večkrat, da belega ne pijem.

Čipko? Moškemu?? Ne se hecat.

Ja, čipko. Klekljarsko.
Moškemu. Je dragocena in draga povrhu.
Itak mu nič novega ne moreš nuditi.

Lastno oljno slikarijo, akvarel?

Torej mu vsak lahko prinese medico.


A odpreva anketo za moške, če bi bili veseli čipke za abrahama?

Jaz bi poklicala njegovo ženo in jo vprašala. Drugače pa se obnese en majhen trik: ljudje sami povemo, kaj si želimo, če nas drugi poslušajo. Na telefonu imam en dokument, kamor vpišem takšne zadeve tisti hip, ko kdo mimogrede omeni, da bi nekaj imel. Saj itak ne vejo, kaj pišem. Lej, kaj imam recimo:

– ata bi rad cd od določenega zbora
– eden od stricev se je navduševal, da bi imel kozlička
– nečakinja je omenjala leseno skledo za solato
– soseda je rekla, da imam ful lepe kozarce in kje sem jih dobila
– en stric pravi, da si bo enkrat kupil električni mlinček za žita
– teta je omenjala lončarsko kolo
– sodelavka bi šla v escape room
– botra je povedala, kam hodi kupovat sladoled, ker imajo ful najboljšega
– en stric bi imel dnk analizo od national geographic; tole: https://genographic.nationalgeographic.com/

Kako smo plehki. Ko nekdo napise, kaj podariti nekomu, ki ima vsega, dajate vedno tako plehke odgove, da glava boli.

Mi je zadnjic povedala kolegica, so tudi mega bogati in imajo vsega. Za rojstni dan ji je mama, ki ima zdaj ze 82 let, sla na polje jagod nabrat jagode, da je obdarovanka naredila marmelado, ker je vedno dela in je bila cisto vzhicena nad idejo. Ker je imel kmalu rojstni dan njen moz, smo ju mi povabili, da gremo en vikend na kosilo/vecerjo, da bomo skupaj preziveli par uric in midva sva izvedela za eno super gostilno, obdarovanca pa rada gresta kam dobro pojesti.
V nasi druzini smo dobili darilo za obletnico od prijateljev, so nas povabili teden dni k njim na dopust, pa ne kar en dopust, izjemno zanimivo in prirejeno za naso druzino in tu vidis, da jim nekaj pomenimo. Eno darilo je bilo na roko napisano, da se enkrat dobimo in gremo skupaj na vecerjo, lokal po izbiri, je bil tudi lep vecer. Nekoc sem svaku podaila bon v trgovini kjer kupuje jeans in ko ga je zagledal, se je zacel smejat kako jaz vem kje on hlace kupuje in je bil cisto navdusen. Ali pa recimo 300 kapsln Nespresso kave v tistih okusih, ki jih obdarovanec pije. Ampak mores vedet kaj pije. Ljubitelju dobre kapljice sem kupila termometer za vino, veliko boljsa ideja kot ena steklneica vina.
Iz tvojega zapisa se bere, da ste daljni sorodniki, ki nimate nekaj hudo veliko skupnega, ja bo tezka izbira.

Darovat v dobrodelne namene? Se hecas, tip bo ze daroval sam, ce je njemu to kul.
Drago vino, jah, samo ce oni pijejo eno tocno dolovceno vino, ki ga nekje kupijo za 8 eur in je to njim kul, mu tisto staro vino ne bo ravno teklo po grlu, pa naj bo drago kot zelis. Steklenica vina za 100 eur se mi bo kvecjemu zdelo zapravljanje denarja.
Nekaj kar se ne poje in popije, torej praholovec, ker ta, ki obdaruje itak nima neke ideje kaj kupiti.

Karikaturo.
Mi smo večkrat podarili za okrogle obletnice in so bili obdarovaci ful navdušeni.
Format A6 pride cca 60€.
Narisal nam je Jaka Bevk.


Lej lej, kaj pravijo fantje: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11075423

Čipka ni darilo za moškega, no.

Kupi bon za neko doživetje. Za gurmansko razvajanje, adrenalinsko doživetje, razvajanje v welnesih…odvisno od tipa človeka, kaj mu ustreza.

super ideja!

Štumfe. To zmeraj prav pride.-)


Lej lej, kaj pravijo fantje: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11075423

Čipka ni darilo za moškega, no.
[/quote]

Človek je poslovnež, zadevo že pozna, zato.
Zraven paše pa še medica.

Verjetno se ne bi razveselil lepe slačipunce, ki bi skočila iz velikega hrastovega, torej dragega soda. Ali pa.
Če človeka ne poznaš, z njim nisi na ti, mu takih zadev ne moreš podarjati.
Niti dovoljenja za odstrel kapitalca…

Nič, si bo najbolj zapomnil, lahko pa ta nič zaviješ v škatlo. 😉


Lej lej, kaj pravijo fantje: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11075423

Čipka ni darilo za moškega, no.
[/quote]

5 ljudi še ni reprezentativni vzorec ;). Ob neki priložnosti sem dobila posteljnino z idrijsko čipko v čedni skrinjici, ob uporabi le te se moj nič ne pritožuje ;).

Mama ji je podarila, ne tujec.
Avtorica človeka skoraj ne pozna!
Kapiš?


A odpreva anketo za moške, če bi bili veseli čipke za abrahama?

Jaz bi poklicala njegovo ženo in jo vprašala. Drugače pa se obnese en majhen trik: ljudje sami povemo, kaj si želimo, če nas drugi poslušajo. Na telefonu imam en dokument, kamor vpišem takšne zadeve tisti hip, ko kdo mimogrede omeni, da bi nekaj imel. Saj itak ne vejo, kaj pišem. Lej, kaj imam recimo:

– ata bi rad cd od določenega zbora
– eden od stricev se je navduševal, da bi imel kozlička
– nečakinja je omenjala leseno skledo za solato
– soseda je rekla, da imam ful lepe kozarce in kje sem jih dobila
– en stric pravi, da si bo enkrat kupil električni mlinček za žita
– teta je omenjala lončarsko kolo
– sodelavka bi šla v escape room
– botra je povedala, kam hodi kupovat sladoled, ker imajo ful najboljšega
– en stric bi imel dnk analizo od national geographic; tole: https://genographic.nationalgeographic.com/
[/quote]

Mi je že všeč tvoj stric ;).

Dober viski. Prav v razponu 50-100EUR dobiš največ za svojo ceno!

hahaha….copata

Nazadnje sem opravila nakup za 40ko tukaj: http://www.galerijaoskarkogoj-sp.si/

hahaha….copata
[/quote]

😉

Saj danes nas ima večina že vsega dovolj, še posebno, ko se ti leta naberejo.
Za takega, ki je že itak bogat, pa vse skupaj kaj dobi, predstavlja nebodigatreba šara, ki jo je potrebno nekam stlačiti.
Jaz bi tudi predlagala nakazilo v dobrodelne namene.
Ali pa morda imaš kakšno staro fotografijo iz mladosti – povečaj jo in jo daj uokviriti, to ponavadi ljudi razveseli, zraven pa napiši še kakšno posvetilo.

Vibrator ?

Dober viski, razen če ne pije.
http://mabat-int.si/izdelek-kategorija/zgane-pijace/whisky/whisky-japonski/?age-verified=73fe6fd165

New Report

Close