Najdi forum

Pokoj

Kdaj bom sla v pokoj. Imam 50 let in 35 let delovne dobe. Zacela sem s 15 leti delat. Glede na to, tudi ce imas dovolj delovne dobe 40 ler si pa premlad za v pokoj. Ja koliko let bomo delali 45, 50 tisti, ki smo zaceli pred 18 letom.

Pojdi na ZPIZ, oddaj vlogo za izračun, pa boš dobila še najboljši približek datuma.
Celo na zpizu se pravilo vedo malo zmotijo, kaj šele mi, ki ne vemo nič o tvojih podatkih.

______________________

Mene pa zanima kaj se je zgodilo s tistim, ki so placevali delovno dobo v casu brezposelnosti? Enim v preteklosti je pomagalo, da so sli tista leta prej v pokoj. Najprej pa naj to nebi vec upostevali, niti delo pred 18.letom un tudi otroke vec ne.


Nič se ni zgodilo. Zavrnjeno s strani ustavnega sodišča.Sedaj na evropskem sodišču za človekove pravice. Kdor si je plačeval (tudi jaz 2 leti) se mi šteje kot višja penzija. Ne pa delovna doba. Proč vržen denar, nazaj ga ne moreš dobiti. Ni variante, ni zakonske podlage za to. Kako so nas grdo prinesli okoli. Jaz bi bila že v penziji,če bi se mi štela ta delovna doba.

Kakor koli obrneš, kakor jst razumem, ne moreš v penzijo pred 60 tim letom starosti. Po tej logiki boš moglaše kar 10 let še delat. Navsezadnje, če boš delala še 5 let in imela 40 let delavne dobe, ti bi mogla pripadat penzija 500€, kot se rekli, da bo pripadala za to delovno dobo, kar je več, kot, da bi dobila od firme, ki ti je minimalca izplačevala recimo in bi bila na 400 evričev penzije, če si bila pa na večji plači pol pa itak od 600 evričev na gor..


Nič se ni zgodilo. Zavrnjeno s strani ustavnega sodišča.Sedaj na evropskem sodišču za človekove pravice. Kdor si je plačeval (tudi jaz 2 leti) se mi šteje kot višja penzija. Ne pa delovna doba. Proč vržen denar, nazaj ga ne moreš dobiti. Ni variante, ni zakonske podlage za to. Kako so nas grdo prinesli okoli. Jaz bi bila že v penziji,če bi se mi štela ta delovna doba.
[/quote]

Ce bo pritozba na ESCP uspela, se bo taka doba upostevala.
Uposteva se ze tudi zdaj, le da vpliva samo na visino pokojnine, ne pa tudi za pogoje.


Nič se ni zgodilo. Zavrnjeno s strani ustavnega sodišča.Sedaj na evropskem sodišču za človekove pravice. Kdor si je plačeval (tudi jaz 2 leti) se mi šteje kot višja penzija. Ne pa delovna doba. Proč vržen denar, nazaj ga ne moreš dobiti. Ni variante, ni zakonske podlage za to. Kako so nas grdo prinesli okoli. Jaz bi bila že v penziji,če bi se mi štela ta delovna doba.
[/quote]

Ce bo pritozba na ESCP uspela, se bo taka doba upostevala.
Uposteva se ze tudi zdaj, le da vpliva samo na visino pokojnine, ne pa tudi za pogoje.
[/quote]
Ja saj sem tako napisala. Šteje višja penzija. Meni pa prav nič ne koristi čez 4 leta (prej pa tako in tako ne bo). Zajebali pa so me za 11 mesecev penzije.

Jaz sem tudi tisto placevala noter in to kar 4 leta. Res denar smo vrgli stran. In to ni bilo malo denarja. Ce ne upostevajo bi morali denar vrniti. Ukinili so pa zato, da ne gres prej v pokoj.

Vse bodo ukinili. Znajo tudi tisto, ko si bil prijavljen na zavodu po izgubi sluzbe. Ukinili bodo za otroke. Enako, ce si delal mladoleten. 40 let bos moral trenutno delat…s casom zna biti se vec in sigurno bo. Starost se bo dvigala. Ce si zacel mlad delat, kot avtorica se bo delalo vec, 45, 50 lel. Tako, da pokojnine se ne bo nikoli uzivalo. Starejsi bodo delali, zasedli delovna mesta in hodili v sluzbo s palcko. Mladina pa ne bo najdla dela, ker bo vse zasedeno 40-50 let.


Nič se ni zgodilo. Zavrnjeno s strani ustavnega sodišča.Sedaj na evropskem sodišču za človekove pravice. Kdor si je plačeval (tudi jaz 2 leti) se mi šteje kot višja penzija. Ne pa delovna doba. Proč vržen denar, nazaj ga ne moreš dobiti. Ni variante, ni zakonske podlage za to. Kako so nas grdo prinesli okoli. Jaz bi bila že v penziji,če bi se mi štela ta delovna doba.
[/quote]
… bi bila že v penziji, če bi se ti štela “ta delovna” doba. Katera delovna doba – saj si sama napisala, da tisto obdobje sploh nisi delala – si sicer vplačevala nek znesek, vendar delala dejansko nisi in nebi bilo fer, če bi se priznalo. Če bi sledil tvojo logiko, bi lahko npr. jaz, ki mi manjka še 20 let prodal hišo, vplačal nek znesek in šel v penzijo…, Delovna doba je delovna doba in edino prav je, da se kot delovno dobo šteje dejansko delo, saj morajo sicer ostali davkoplačevalci doplačati razliko, kar pa ni fer. To je pač moje mišljenje.
LP

Ce ti placas nekaj, kar je bilo takrat ponujeno bi moralo veljati. Mi smo placevali delovno dobo. Drzava nas je nategnila in pobrala oz pakradla svinjsko denar. Zakaj je bilo moznost placevanja, ce zate ni fer. Saj se je drzava oz vodstvo to spomnilo. In bi bilo fer, da bi vsem to priznalo, ali vsaj vrnili denar. Najlazje je nategnit ljudi in pokrast denar.


Nič se ni zgodilo. Zavrnjeno s strani ustavnega sodišča.Sedaj na evropskem sodišču za človekove pravice. Kdor si je plačeval (tudi jaz 2 leti) se mi šteje kot višja penzija. Ne pa delovna doba. Proč vržen denar, nazaj ga ne moreš dobiti. Ni variante, ni zakonske podlage za to. Kako so nas grdo prinesli okoli. Jaz bi bila že v penziji,če bi se mi štela ta delovna doba.
[/quote]
… bi bila že v penziji, če bi se ti štela “ta delovna” doba. Katera delovna doba – saj si sama napisala, da tisto obdobje sploh nisi delala – si sicer vplačevala nek znesek, vendar delala dejansko nisi in nebi bilo fer, če bi se priznalo. Če bi sledil tvojo logiko, bi lahko npr. jaz, ki mi manjka še 20 let prodal hišo, vplačal nek znesek in šel v penzijo…, Delovna doba je delovna doba in edino prav je, da se kot delovno dobo šteje dejansko delo, saj morajo sicer ostali davkoplačevalci doplačati razliko, kar pa ni fer. To je pač moje mišljenje.
LP
[/quote]

Glede na to, da je v zakonu izrecno pisalo v casu placevanja, da se taka doba steje kot pokojninska (ne delovna!) doba in ce je take dobe manj kot 1/3 skupne dobe, prinasa vse pravice pri upokojevanju, bi bilo edino pravilno, da bi se kot taka tudi upostevala se sedaj.
Po sprejemu novega zakona, kjer pose, da se uposteva drugace, bi se lahko od takrat naprej placana stela drugace.

In kot sem ze parkrat napisala – peljes skozi nek kraj, stoji radar, tebi namerijo 48km/uro. Vse OK, ker se drzis omejitve. Cez 5 let tam uvedejo cono 30 in ti posljejo poloznico, ker si pred leti tam peljal 48.
Ne gre?
A ravno to so glede te dobe naredili….

Barca, a še velja, ti boš vedela, pogoj 40 let delovne dobe in starost 60 let? Imam 36 let in 2 meseca neprekinjene delovne dobe, čez 3 mesece bom star 57 let. Torej lahko grem v penzijon čez 3 leta in 10 mesecev, ko bom imel 40 let delovne dobe in bil star 60 let in pol? Seveda če bom dočakal.

Barca je šla na morje verjetno.

Da. 60/40
In min 500 Eur


Nič se ni zgodilo. Zavrnjeno s strani ustavnega sodišča.Sedaj na evropskem sodišču za človekove pravice. Kdor si je plačeval (tudi jaz 2 leti) se mi šteje kot višja penzija. Ne pa delovna doba. Proč vržen denar, nazaj ga ne moreš dobiti. Ni variante, ni zakonske podlage za to. Kako so nas grdo prinesli okoli. Jaz bi bila že v penziji,če bi se mi štela ta delovna doba.
[/quote]
… bi bila že v penziji, če bi se ti štela “ta delovna” doba. Katera delovna doba – saj si sama napisala, da tisto obdobje sploh nisi delala – si sicer vplačevala nek znesek, vendar delala dejansko nisi in nebi bilo fer, če bi se priznalo. Če bi sledil tvojo logiko, bi lahko npr. jaz, ki mi manjka še 20 let prodal hišo, vplačal nek znesek in šel v penzijo…, Delovna doba je delovna doba in edino prav je, da se kot delovno dobo šteje dejansko delo, saj morajo sicer ostali davkoplačevalci doplačati razliko, kar pa ni fer. To je pač moje mišljenje.
LP
[/quote]
To kar si napisala je sicer res. Res pa je tudi, da je takratni zakon (ZPIZ1) to dopuščal. In svetovali so mi na Zavodu za zaposlovanje. Zakaj pa nočejo vrniti denarja, če je tako nepomembno vse skupaj.Saj naj je takih veliko. Jaz sem k sreči plačevala samo dve leti,potem sem končno dobila službo.


Zakaj bi morali denar vrniti?
Takrat si takrat 4 leta plačevala pokojninsko dobo, in ta doba (pokojninska doba z dokupom) se ti upošteva tudi sedaj. Vplačevanje ne vpliva na datum upokojitve ampak le na višino penzije.

Ti boš šla v penzijo tam pri 56-57tih letih, ko boš dopolnila 40 let delovne dobe, ni pa ti treba da si stara 60 let. tebi se bo upoštevalo znižanje starostne meje za 3 leta, ker si delala pred 18-tim letom, plus 6 mes, če imaš 1 ali 16 mes če imaš 2 otroka… max pa do 56-tega leta
Tako da ti ne bo treba vlečt do 60-tega leta.


Zakaj bi morali denar vrniti?
Takrat si takrat 4 leta plačevala pokojninsko dobo, in ta doba (pokojninska doba z dokupom) se ti upošteva tudi sedaj. Vplačevanje ne vpliva na datum upokojitve ampak le na višino penzije.
[/quote]

Ne govori če ne veš. Penzija se ti odmika, ker to ni delovna doba.


Zakaj bi morali denar vrniti?
Takrat si takrat 4 leta plačevala pokojninsko dobo, in ta doba (pokojninska doba z dokupom) se ti upošteva tudi sedaj. Vplačevanje ne vpliva na datum upokojitve ampak le na višino penzije.
[/quote]

Ne govori če ne veš. Penzija se ti odmika, ker to ni delovna doba.
[/quote]
Ne veš ti.
Ne upokojujemo se na podlagi delovne dobe, ampak na podlagi pokojninske dobe.

Da. 60/40
In min 500 Eur
[/quote]

Ta varianta 60/40
In min 500 Eur je veljala samo za tiste,ki so šli v pokoj leta 2016. Zdaj ne velja več,zdaj je veljavna zadnja pokojninska reforma.

Da. 60/40
In min 500 Eur
[/quote]

Ta varianta 60/40
In min 500 Eur je veljala samo za tiste,ki so šli v pokoj leta 2016. Zdaj ne velja več,zdaj je veljavna zadnja pokojninska reforma.
[/quote]
Varianta 60/40 je veljavna tudi po sedanjem zakonu, veljavnem od 2013. Pravzaprav je možna celo 56/40, če imaš delovno dobo pred 18-tim ali kopico otrok.

Ta varianta 60/40
In min 500 Eur je veljala samo za tiste,ki so šli v pokoj leta 2016. Zdaj ne velja več,zdaj je veljavna zadnja pokojninska reforma.
[/quote]
Varianta 60/40 je veljavna tudi po sedanjem zakonu, veljavnem od 2013. Pravzaprav je možna celo 56/40, če imaš delovno dobo pred 18-tim ali kopico otrok.
[/quote]
Varianta 60/40 in znizanja zaradi otrok, dela pred 18.letom je mogoca samo pri upokojitvi pri redni pokojninski dobi, brez dokupa.
Brez znizanj je sicer mogoca tudi z dobo pri odkupu, a so trajni odbitki za manjkajoco starost do 65.leta, za vsak mesec po 0,3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.


Varianta 60/40 je veljavna tudi po sedanjem zakonu, veljavnem od 2013. Pravzaprav je možna celo 56/40, če imaš delovno dobo pred 18-tim ali kopico otrok.
[/quote]
Varianta 60/40 in znizanja zaradi otrok, dela pred 18.letom je mogoca samo pri upokojitvi pri redni pokojninski dobi, brez dokupa.
Brez znizanj je sicer mogoca tudi z dobo pri odkupu, a so trajni odbitki za manjkajoco starost do 65.leta, za vsak mesec po 0,3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]
Točno tako.
Torej bo avtorica te teme, ki kot piše ima danes 50 let in 35 let DELOVNE dobe, (nič ne piše o dokupu let – kar tudi ni delovna doba), šla v penzijo po sedanji zakonodaji ko bo stara 56 ali 57 let, odvisno koliko ima otrok. torej sistem 56/40.


Varianta 60/40 in znizanja zaradi otrok, dela pred 18.letom je mogoca samo pri upokojitvi pri redni pokojninski dobi, brez dokupa.
Brez znizanj je sicer mogoca tudi z dobo pri odkupu, a so trajni odbitki za manjkajoco starost do 65.leta, za vsak mesec po 0,3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]
Točno tako.
Torej bo avtorica te teme, ki kot piše ima danes 50 let in 35 let DELOVNE dobe, (nič ne piše o dokupu let – kar tudi ni delovna doba), šla v penzijo po sedanji zakonodaji ko bo stara 56 ali 57 let, odvisno koliko ima otrok. torej sistem 56/40.
[/quote]

Imam pa tri otroke.
Torej bom lahko sla pri 56 letih v pokoj s polno 40 let delovne dobe?

New Report

Close