Najdi forum

Prosim za razlago in možen potek zdravljanja.
Imam diagnozo Impingment sindrom omae sin,
St.post bursitidem subacromialis omae sin,
St.post tendinitidem kalcificans omae sin.
Hvala za odgovor.

Spošotvani,

Impingment sindrom omae sin. = utesnitveni sindrom leve rame
St.post bursitidem subacromialis omae sin. = stanje po vnetju podakromialne sluzne vrečke
St.post tendinitidem kalcificans omae sin. = stanje po vnetju kit mišic levega ramena z odlaganjem kalcija

Kakšno zdravljenje ste imeli do sedaj?

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Mirovanje,nato fizioterapija z magnetki in vali .Po tej fizioterapiji in mirovanju se mi je
bolečina umerila in bib roke izboljšal.Sedaj so me dali za 14 dni delat po 4 ure in že po prvem tednu me rama peče in prisotna je bolečina .Po teh 14 dneh pa naj bi pričela delat po 8 ur
seveda če osebni zdravnik ne zaprosi za podalšanje bolniške. Skrbi me moja rama,mislila
sem,da sem jo že pozdravila.Res pa je da sem ves čas roko ne obremenovala.
Kaj naj sedaj ?
Ali delam in jem tablete proti bolečinam in upam da bo bolje,ali grem nazaj k zdravniku,kajti bijim se operacije.
Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Mirovanje,nato fizioterapija z magnetki in vali .Po tej fizioterapiji in mirovanju se mi je
bolečina umerila in bib roke izboljšal.Sedaj so me dali za 14 dni delat po 4 ure in že po prvem tednu me rama peče in prisotna je bolečina .Po teh 14 dneh pa naj bi pričela delat po 8 ur
seveda če osebni zdravnik ne zaprosi za podalšanje bolniške. Skrbi me moja rama,mislila
sem,da sem jo že pozdravila.Res pa je da sem ves čas roko ne obremenovala.
Kaj naj sedaj ?
Ali delam in jem tablete proti bolečinam in upam da bo bolje,ali grem nazaj k zdravniku,kajti bijim se operacije.
Hvala za odgovor.

Mirovanje,nato fizioterapija z magnetki in vali .Po tej fizioterapiji in mirovanju se mi je
bolečina umerila in bib roke izboljšal.Sedaj so me dali za 14 dni delat po 4 ure in že po prvem tednu me rama peče in prisotna je bolečina .Po teh 14 dneh pa naj bi pričela delat po 8 ur
seveda če osebni zdravnik ne zaprosi za podalšanje bolniške. Skrbi me moja rama,mislila
sem,da sem jo že pozdravila.Res pa je da sem ves čas roko ne obremenovala.
Kaj naj sedaj ?
Ali delam in jem tablete proti bolečinam in upam da bo bolje,ali grem nazaj k zdravniku,kajti bijim se operacije.
Hvala za odgovor.

Spoštovani,

priporočam, da ponovno obiščete zdravnika in mu poveste za naraščajoče težave. Zelo verjetno bi bilo dobro ponoviti fizioterapijo, v okviru katere bi bilo dobro tudi naučiti se vaj za krepitev mišic rotatorne manšete z elastičnimi trakovi in jih nato redno, vsakodnevno izvajati.

Če težave tako ne bodo minile, pride v poštev ultrazvočno vbrizganje plazme bogate s trombociti, lokalnega anestetika s hormonskim protivnetnim zdravilom ali pa artroskopska operacija. Če slikanja ramena z magnetno resonanco še niste opravila, priporočam da ga opravite in da pridete na pregled s posnetki. Le tako Vam lahko priporočim najbolj učinkovito zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close