Forum.Over.Net

Starševski čvek

Sin noče delati

Default avatar

je kruto

Sin 25, s končano srednjo šolo noče delati.
Pa sem seštel mesečne položnice skupaj s hrano, delil s številom družinskih članov, dobil mesečni znesek na družinskega člana in mu postavil pogoj:
Dnevni znesek stroškov na dan preračunan na družinskega člana poravna za vsak dan ko je brez dela. Za dneve ko bo v delovnem razmerju, ne plača nič.
Dovolj fer in realno ali preveč kruto? Taka odločitev, ker ne zaleže noben pogovor z njim. Prepričan je namreč da mu hotel mama pripada zastonj...
Default avatar

čisto nelogično

ko nima denarja bi plačeval, ko bi ga imel pa mu ne bi bilo treba? wtf??????
Default avatar

Misli no

Ne vem ce to ok(ce bo to sprejel oziroma kako bo placal ce ne zasluzi? ) kaj pa da bi sel naprej studirat? Tezko reci ker sina ne poznam.
Default avatar

preveč kruto

razlog v taki odločitvi je, da se ga na nek način prisili, da si začne iskati delo... zgolj in samo to...ko pride do službe se v njej ne trudi, ker se mu ne ljubi ali pa pravi da ni dela zanj.
Default avatar

KrEdn

Se dobro sliši ampak se bojim da ne bo dojel problema... Tukaj moreta skupaj z materjo ukiniti hotel mama. Šele resni življenski problemi ti dajo material za odraščanje...
Default avatar

čisto nelogično

še vedno ne razumem kako bo plačeval, ko je brez denarja, če bo pa denar imel mu ne bo treba plačevati?
Default avatar

bo varčeval

preprosto - ko denar ima, bo mislil tudi na to, kam ga bo dal, ko se mu ne bo ljubilo delati
Default avatar

čisto nelogično

butasti starši v glavnem. določi mu, koliko mora prispevat na mesec, kje pa denar dobi, je pa njegov problem.
Default avatar

Ehnok

Eh no. Prelepo je in ve da ne bosta ukrepala ampak samo še naprej govorila.
Najdi mu šiht in sobo, ki jo plačaš za tri mesece. Za naprej je pa od njega odvisno.
Pri policiji iščejo !
Default avatar

Cona udobja

Največjo uslugo mu bosta naredila, ko ga bosta postavila pred vrata. Ne boste verjeli kako v hipu kreativni in iznajdljivi lahko postanejo pri iskanju strehe nad glavo in dela.
Default avatar

Ojdip

Kaj ko bi še sin seštel dneve, ko si ga zmerjal, tepel, zanemarjal, se nisi ukvarjal z njim, ga nisi s sabo vzel, ga nisi učil, mu nisi prisluhnil, ko bi bilo treba, mu nisi stal ob strani?
Default avatar

jaz tako

vse okej, vendar bi vseeno ko bo zaposlen mu zaračunala stroške na osebo, hrano bi pa imel zastonj.
Default avatar

brez skrbi

je kruto je napisal/a:

Mislim,da tvoj sin si bo že našel delo in te bo tudi veselo odpikal. Potem se bo tudi odprla tema ,zakaj moj otrok noče imeti stika z mano.
Default avatar

Brina5

Res je tole brez veze..
Ze jutr ti mora pol placat...ja od kje...in spet izpades neresen...
Si zihr da noce delat al samo ne najde...
Oz.a ima soc.pomoc pa se mu zato ne da...ce ja pol pa naj frajer prispeva...
Default avatar

HecNo

Hecno kako so si otroci razlicni. Moja hci je 17 letnica in ze 2 leti vsako poletje dela pocitnisko delo. Ima jasno zastavljene cilje, kaj bo v zivljenju pocela. Vsekakor pa ze nekaj casa vztraja pri odlocitvi, da se cim prej osamosvoji. Niti slisati noce, da bi pri 25 se doma cuzala. Je zelo samostojna in pridna. In sem zelo ponosna nanjo. Tudi mlajsa hci gre po sestrinih stopinjah.
Imam pa svakinjo, ki ima 25 let staro hci in se kar studira in zavlacuje. Zivi doma in ima izkorisca vse ugodnosti hotela mama
Default avatar

ni tako hudo

Ojdip je napisal/a:

Zakaj se mi zdi,da z sinom ni tako hudo kot avtor opisuje? Zakaj se mi zdi, da avtor napihuje zadevo kot nekateri starši?
Potem se bo čez nekaj časa čudil ,ja kje njegov sin in zakaj ga ne obiskuje?
Default avatar

takih je ogromno

Takih sinov je ogromno. Hčere so bolj pametne.

Iz svojih izkušenj ti povem, da ukrepaj ostro! Zdaj! Ker en dva tri minejo leta, bo star čez 30 let in potem je gotov. Itak ga redki starš vrže na cesto. (lahko je lapat tukaj...)

Takoj mu pomagat pri iskanju zaposlitve. Ko se bo relaksiral, mu postavit pogoj, da gre od hiše.
V najem garsonjere, da sam skrbi zase. S tem, da mu v začetku malo pomagate - kšn nakup pralnega stroja, jogija in TV :-))).......

To. In nobenih 'solza', nobene potuhe več. Nobenih obiskov in podpiranje lenobe (kakšno pranje cunj, futer ipd.).

Dokler ne najde zaposlitve, naj bo polno zaposlen doma. Čiščenje, kuhanje, urejanje okolice če imate, pranje avta.... Za vsak obrok naj prispeva z delom. Pa tudi če je samo kos kruha in rezina salame.
Nobenih računalnikov, telefona, niti kolesa, če si ga ni kupil sam.
Vzporedno probajte vzdrževat komunikacijo na nivoju. Ni treba bit skregan, kričat, žalit. Samo stogo določite meje.

Trgalo se vam bo srce, živci bodo trpeli. Ampak vztrajate njemu v korist. To je zadnji vlak in ne ga pustit mimo!
Default avatar

na stara leta

Potem bo ta oče na stara leta godrnjal sinu,kaj mora postoriti vse.
Default avatar

jjjkkkkkkjhhh

takih je ogromno je napisal/a:

Brez skrbi. Jaz sem z veseljem si dobila službo in odpikala svoja starša.
Ona naj uživata sama . Prej nikoli nista bila za mene na razpolago,me žalila kljub vsem opravljenim hišnim opravilom, kljub dajanju denarja za stroške.
Default avatar

Smešno

HecNo je napisal/a:
Lastna hvala se pod mizo valja.