Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 1. ali 2. starostna skupina

1. ali 2. starostna skupina

Kdaj v 2. starostno obdobje? Moja punca bo konec decembra stara 3. leta. V vrtcu je bila dodeljena v skupino 2. starostnega obdobja. Problem vidim v tem, da gre samo še eden vrstnik z njo naprej. Omenit moram, da smo še vedno na plenicah. Kaj naj naredim? Glede na to, da imam možnost izbire ali prvo ali drugo star. V vrtcu so prosta mesta povsod na voljo. V katero skupino. Kaj je boljše?

Hvala

In še to. Gre se mi za dobro otroka. Cena plačila vrtca je drugotnega pomena.

Jaz bi svojo dala k svojim vrstnikom se pravi isti letnik ali pa k starejšim.

nova
Uredništvo priporoča

Moja hcerka bo novembra dopolnila 3 leta. Ker obiskuje vaski vrtec kjer sta samo 2 skupini 1-3 in 3-6, je ze tako ali tako v mesani skupini. Zaenkrat je se pri tamalckih. Za jeseni pa upam da bo sla v ta vecjo skupino. Res je da bo s tem najbrz izgubila vecino prijateljckov, ampak veliko vec pridobi ce je v skupini s starejsimi. Jaz bi jo na tvojem mestu pustila v 2. Starostni skupini. Pa plenica ni merilo. Nasa je sicer ze od decembra cez dan suha (ponoci je suha od maja). Sicer pa … zdaj je poletje. Izkoristite tople dneve za “brezplenicenje”. Bos videla da bo otrok hitro skapiral kako to gre.

bi predlagala starejšo skupino.. moj sin je rojen januarja in so ga dali v skupino njegovega letnika – v skupini je razlika tudi 11 mesecev, kar je pri tej starosti veliko… in doma opažamo, da otrok ne napreduje glede govora.. je pa res, da v vrtcu sina niso želeli dati v starejšo skupino.. tako, da če imaš možnost, predlagam starejšo skupino, bo otrok malce več pridobil.. verjetno pa tudi že pozna vsaj nekaj otrok in tudi vzgojiteljic iz starejše skupine, saj so otroci različnih skupin skupaj – vsaj zjutraj in popoldne, ko skupine združujejo; tako, da verjetno ne bo prišla v popolnoma novo skupino..

Moja hči je stara skoraj tri leta in pol in gre septembra v drugo skupino, pa ji je bilo super, rada hodi v vrtec in lepo napreduje. V istem vrtcu je pa skoraj enako stara punčka že eno leto v skupini z večjimi otroci, ima pa starejšega bratca v isti skupini.
Po moje je precej odvisno od otroka, od načina dela v vrtcu, razmer v skupinah … Tvoja hči gre šele prvo leto v vrtec, ali je hodila že prej? Kaj ko bi se pogovorila z vzgojiteljicami?

New Report

Close