Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če delodajalec ne plačuje pokojninskega prispevka, nov zakon?

če delodajalec ne plačuje pokojninskega prispevka, nov zakon?

Zdajle sem poslušala pri poročilih, da se pripravlja nov zakon, po katerem delavcu ne bodo več priznana pokojninska leta za čas, ko delodajalec ni vplačeval prispevkov za pokojnino! A se ta država zajebava al kaj? Meni je bivši delodajalec dolžan 3 plače, odpravnino in za 1 leto pokojninskih prispevkov. Že tako sem popušila dve leti, ker sem si, po navodilu države, v 80-letih sama plačevala pokojninsko dobo, zdaj pa mi jo država ne prizna. Retrogradno, za nazaj so spremenili zakon!
Zakaj že imamo državo????? Piz.a sem besna, da bi kar koga ustrelila.

https://www.sta.si/2405349/svobodni-sindikati-za-red-na-podrocju-placevanja-prispevkov

Teme, ki govorijo o usodnih stvareh za naša življenja, na monu nikogar ne zanimajo. Rajši kaj o taščah, joškah, sosedovi mulariji in vokswagnih proti renaultom.

nova
Uredništvo priporoča

Namesto da bi privili delodajalce …….da bi bili prispevki striktno in pravočasno plačani, bodo sedaj zakonsko zajebali delavce????


Malce narobe navajaš. V članku namreč piše takole: “Obdobje v zavarovanju, za katero prispevki niso bili niti obračunani, ne bo več priznano kot pokojninska doba”.
Menda ni toliko problemov v obračunavanju prispevkov kot to, da ti sicer obračunani prispevki niso bili plačani.

Za tisto placevanje prispevkov je vlozena tozba pri Evropskem sodiscu za clovekove pravice…

Glede neplacevanja prispevkov pa se pripravlja tudi sprememba in naj bi bilo to kaznivo dejanje,’tudi zamude pri placevanju, razen ce delodajalec dokaze, da res ni mogel placati, ker so njegovi kupci mocno zamujali s placili, sli v stecaj….in je ne po svoji krivdi bil brez sredstev.

Predlog je tudi bil, da se enostavno prepove delodajalcu delati naprej, ce ne izplacuje plac in prispevkov,’pa so zdruzenja delodajalcev dobesedno “znorela” 🙁

kaj, ko bi še mi MALO ZNORELI


Vaš link
kaj, ko bi še mi MALO ZNORELI
[/quote]

Ceprav sem bila ze kar nekajkrat popljuvana tule zaradi tega, sem se vedno prepricana,’da bi morali pri delodajalcu, ki dva mesece ne izplaca plac, takoj VSI zaposleni dati nepreklicno odpoved z obvestilom inspekciji, se prijaviti z vsemi pravicami na zavod in toziti delodajalca za vse, kar jim dolguje.
Sem prepricana, da bi bilo dovolj manj kot 10 delodajalcev, pa bi vsi ugotovili, da so zaposleni ljudje, ki jih je potrebno placati in da od danes na jutri tudi ne nadomestis ljudi ne gre,’tudi za nezahtevna dela ne.

Delavcu dejstvo, da je neplačevanje kaznivo dejanje nič ne pomaga, če ne bo to obdobje šteto v penzijo. Pa kateri delavec bo šel kazensko prijavit delodajalca in se najmanj 10 let bodel s sodiščem?


Malce narobe navajaš. V članku namreč piše takole: “Obdobje v zavarovanju, za katero prispevki niso bili niti obračunani, ne bo več priznano kot pokojninska doba”.
Menda ni toliko problemov v obračunavanju prispevkov kot to, da ti sicer obračunani prispevki niso bili plačani.
[/quote]

A mi poveš, kaj se danes zgodi delodajalcu, če ne obračuna prispevka? Nič! In povrhu vsega, a bo zdaj delavec vsak mesec hodil na pokojninsko preverjat, če ima plačan prispevek? Predvidevam, da je nekdo plačan za to!

Delavcu dejstvo, da je neplačevanje kaznivo dejanje nič ne pomaga, če ne bo to obdobje šteto v penzijo. Pa kateri delavec bo šel kazensko prijavit delodajalca in se najmanj 10 let bodel s sodiščem?
[/quote]

Saj se ne boš vsak dan naslednjih deset let bodel s sodiščem. V desetih letih boš šel na pet razprav.


Vaš link
kaj, ko bi še mi MALO ZNORELI
[/quote]

Ceprav sem bila ze kar nekajkrat popljuvana tule zaradi tega, sem se vedno prepricana,’da bi morali pri delodajalcu, ki dva mesece ne izplaca plac, takoj VSI zaposleni dati nepreklicno odpoved z obvestilom inspekciji, se prijaviti z vsemi pravicami na zavod in toziti delodajalca za vse, kar jim dolguje.
Sem prepricana, da bi bilo dovolj manj kot 10 delodajalcev, pa bi vsi ugotovili, da so zaposleni ljudje, ki jih je potrebno placati in da od danes na jutri tudi ne nadomestis ljudi ne gre,’tudi za nezahtevna dela ne.
[/quote]

Ni vse videt tako preprosto. Gredo delavci na inšpektorat, vložijo tožbe in obubožajo. Pa veš zakaj???
Ker, ko pride čas poravnat delavcu, ta gospod delodajalec gre v stečaj in še v osebni stečaj!

Odkrito povedano – raje sem doma, spim do desetih, malo pospravim, grem na vrt … kot pa hodim v sluzbo brez placila par mesecev.

In zase vem, da sem, ko je kazalo, da bo regres zamujal, da ne bo izplacal jubilejne (pa ne zame!) Sla do direktorja (in hkrati lastnika) ter mu povedala, da to MORA izplacati. Sem prinesla zraven se izpis iz zakona, koliksna je kazen… rezultat: izplacilo:)

Za zgoraj napisano pa – cetudi gre firma v stecaj, lastnik v osebni stecaj, jaz bom imela vec, ce bom doma kot pa si sposojala denar, da bom sploh lahko prisla v sluzbo. In vseeno bi mi bilo v zadovoljstvo, da je moral tudi zaradi mene tako koncati, tudi ce sama ostanem brez denarja, ki mi ga dolguje. Itak pa ne bi cakala pol leta, leto…

Kaj ti bi in kaj ne bi, ni pomembno.
Samo ti povem, da v večini primerov- kamor jih ti pošiljaš – inšpektorat-obubožajo, ker delodajalca država ščiti. Dovoli lopovom še osebni stečaj!

Ne morte tko razmisljat no…
Takoj ko grejo stvari narobe jih je treba v kali zatret…ne pa poslusat besede…dejanja so vazna,…zakaj smo ljudje tok cudni pa se kr na besede, obljube.. padamo…

To, da pozoves delodajalca na izplacilo dolgovanega in se hkrato obrnes na inspektorat, ne stane nic.
Lahko das odpoved IN obsrzis vse pravice do nadomestil na zavodu. Stroske si imel za kuvero, dva lista papirja in eno znamko.
Se vedno si v plusu, saj nimas stroskov za voznje na delo…

In vsi bi morali narediti tako,’potem bi tudi delodajalci zaceli spostovati svoje zaposlene (ne trdim pa, da so vsi delodajalci taki, seveda).

Kaj ti bi in kaj ne bi, ni pomembno.
Samo ti povem, da v večini primerov- kamor jih ti pošiljaš – inšpektorat-obubožajo, ker delodajalca država ščiti. Dovoli lopovom še osebni stečaj!
[/quote]

Kaj ti bi in kaj ne bi, ni pomembno.
Samo ti povem, da v večini primerov- kamor jih ti pošiljaš – inšpektorat-obubožajo, ker delodajalca država ščiti. Dovoli lopovom še osebni stečaj!
[/quote]
[/quote]

Zaposleni ogoljufani , se obračajo na inšpektorat in to v velikih primerih, toda ni vse tako kristalno kot ti pišeš, ker država zakonsko dovoli, da delavec po petih letih pravdanja ne dobi NIČ.

Pa ti sploh locis odpoved delavca zaradi krivde delodajalca in obdzanje vseh pravic zaradi prekinitve delovnega razmerja in tozbo delavca zaradi neizplacil?

Veliko veš, toda tokrat si na strani države. Točno veš, kdo ščiti delodajalca.
Ali delavec, ki ni izplačan, ni ogoljufan za svoje plačilo?
Ne mešaj jabolk in hrušk in ne poneumljaj ljudi.

Ceprav sem bila ze kar nekajkrat popljuvana tule zaradi tega, sem se vedno prepricana,’da bi morali pri delodajalcu, ki dva mesece ne izplaca plac, takoj VSI zaposleni dati nepreklicno odpoved z obvestilom inspekciji, se prijaviti z vsemi pravicami na zavod in toziti delodajalca za vse, kar jim dolguje.
Sem prepricana, da bi bilo dovolj manj kot 10 delodajalcev, pa bi vsi ugotovili, da so zaposleni ljudje, ki jih je potrebno placati in da od danes na jutri tudi ne nadomestis ljudi ne gre,’tudi za nezahtevna dela ne.
[/quote]

Ni vse videt tako preprosto. Gredo delavci na inšpektorat, vložijo tožbe in obubožajo. Pa veš zakaj???
Ker, ko pride čas poravnat delavcu, ta gospod delodajalec gre v stečaj in še v osebni stečaj!
[/quote]

pa zaključiva s tem, da dokler bo delodajalec imel možnost osebnih stečajev in do takrat, ko bo lahko na novo ustanavljal podjetja, kot prokurist, do takrat bo delavec samo gledal kako mu pravice polzijo iz rok po petletnih pravdanjih. Bivši delodajalec je pa v osebnem stečaju, a hkrati lastnik nove firme, ki jo vodi kot prokurist.

Ni vse videt tako preprosto. Gredo delavci na inšpektorat, vložijo tožbe in obubožajo. Pa veš zakaj???
Ker, ko pride čas poravnat delavcu, ta gospod delodajalec gre v stečaj in še v osebni stečaj!
[/quote]

pa zaključiva s tem, da dokler bo delodajalec imel možnost osebnih stečajev in do takrat, ko bo lahko na novo ustanavljal podjetja, kot prokurist, do takrat bo delavec samo gledal kako mu pravice polzijo iz rok po petletnih pravdanjih. Bivši delodajalec je pa v osebnem stečaju, a hkrati lastnik nove firme, ki jo vodi kot prokurist.
[/quote]
Ja, dokler boste po pol leta ali še več hodili na šiht brez plače, bodo res to počeli. In potem boste šli še k istemu voluharju delat v novo firmo po stečaju.

pa zaključiva s tem, da dokler bo delodajalec imel možnost osebnih stečajev in do takrat, ko bo lahko na novo ustanavljal podjetja, kot prokurist, do takrat bo delavec samo gledal kako mu pravice polzijo iz rok po petletnih pravdanjih. Bivši delodajalec je pa v osebnem stečaju, a hkrati lastnik nove firme, ki jo vodi kot prokurist.
[/quote]
Ja, dokler boste po pol leta ali še več hodili na šiht brez plače, bodo res to počeli. In potem boste šli še k istemu voluharju delat v novo firmo po stečaju.
[/quote]

Ne, jaz delam v dobrostoječem podjetju.
Ne prenesem pa sprenevedanja takih, ki so podkovani v zakonih in pišejo ozaljšane pravljice, kaj storiti delavcu. O tem, da apelirajo na državo, pa tiho kot sive miške.

Povprašajte Jeleno Aščič koliko delavcev je bilo poplačanih do sedaj od neizplačanih plača in prispevkih.

Ne, ni delavec kriv…delavec dela, vse ostalo je zadeva države, da delavec od delodajalca prejme plačilo.

Jaz se lahko borim z polno ritjo, kako se bo boril delavec psihično izčrpan. Vi pa ste tiho in se raje obrnete stran.


Ja, dokler boste po pol leta ali še več hodili na šiht brez plače, bodo res to počeli. In potem boste šli še k istemu voluharju delat v novo firmo po stečaju.
[/quote]

Ne, jaz delam v dobrostoječem podjetju.
Ne prenesem pa sprenevedanja takih, ki so podkovani v zakonih in pišejo ozaljšane pravljice, kaj storiti delavcu. O tem, da apelirajo na državo, pa tiho kot sive miške.

Povprašajte Jeleno Aščič koliko delavcev je bilo poplačanih do sedaj od neizplačanih plača in prispevkih.

Ne, ni delavec kriv…delavec dela, vse ostalo je zadeva države, da delavec od delodajalca prejme plačilo.

Jaz se lahko borim z polno ritjo, kako se bo boril delavec psihično izčrpan. Vi pa ste tiho in se raje obrnete stran.
[/quote]

Aha, s polno ritjo kenjaš. Se slišimo, ko bo firma v slabi finančni kondiciji. Kaj boš takrat. Jaz sem bil že v dveh takih firmah in dal ODPOVED, ko so me sodelavci prepričevali, kakšen bedak sem, ker naj bi uprava “jamčila”, da bodo drugo leto izplavali. Pufa pa več, kot je bil letni dohodek podjetja. Lahko si misliš, kakšen je bil rezultat naslednje leto in kdo je bil na koncu bedak.

In tocno to je problem – gres po dveh meseih in izgubis placo dveh mesecev. Cakas na denar in se pustis vleci za nos pol leta, eno leto … izgubis bistveno vec + se denar, ki si si ga izposodil, da si sploh hodil v neplacano sluzbo.
Raje izgubim dve kot pa deset, dvanajst plac … imam vec, ce lezim doma in se brcam v zadnjico…


Ja, dokler boste po pol leta ali še več hodili na šiht brez plače, bodo res to počeli. In potem boste šli še k istemu voluharju delat v novo firmo po stečaju.
[/quote]

Ne, jaz delam v dobrostoječem podjetju.
Ne prenesem pa sprenevedanja takih, ki so podkovani v zakonih in pišejo ozaljšane pravljice, kaj storiti delavcu. O tem, da apelirajo na državo, pa tiho kot sive miške.

Povprašajte Jeleno Aščič koliko delavcev je bilo poplačanih do sedaj od neizplačanih plača in prispevkih.

Ne, ni delavec kriv…delavec dela, vse ostalo je zadeva države, da delavec od delodajalca prejme plačilo.

Jaz se lahko borim z polno ritjo, kako se bo boril delavec psihično izčrpan. Vi pa ste tiho in se raje obrnete stran.
[/quote]

Tudi jaz ne bi delala nekomu zastonj. Počakala bi mesec, dva, potem pa konec. V službo hodim zaradi denarja in če plačila ni, potem sem raje doma.

New Report

Close