Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnici

Bolečina v prsnici

Spoštovani,

Približno mesec dni opažam ponavljajoče bolečine v prsnici. Gre za topo bolečino, ki se pojavi nenadoma in vztraja nekaj minut. Najslabše je ob večerih in ko sem v sključeni drži. Ko čutim bolečino, me boli tudi pritisk na prsni koš. Bolečino bi po jakosti ocenila s 5 (na lestvici od 1 do 10). Včasih se bolečina prenese na predel hrbta oziroma po lopatice. Stara sem 32 let, moja telovadba je moj otrok, in imam 10 kg več od priporočene telwsne teže. Ko sem brskala po internetu, sem zasledila angino pektoris. Ali menite, da moji znaki kazejo na le to? Bi lahko slo za tezave s srcem?

Sladkor na tesce imam 5,4, krvna slika normalna, holesterola pa ze nekaj casa nisem merila.

Hvala vnaprej in lep pozdrav.

Spoštovani, videla sem svoje objavljeno vprašanje brez odgovora. Upam, da gre za napako? Hvala lepa.

Dopis “Novanosecka”.
Zelo me je presenetila vaša ugotovitev, da še niste dobili mojega odgovora, ki sem ga napisal in poslal naprej isti dan, ko sem prejel vaš dopis. Tudi ne vem kako bi ga našel.
Vsebina vašega dopisa dopušča sumiti, da je bolečina posledica trenutne nezadostne prekrvitve srčne mišice zaradi krča ene ali več žil v srcu. Priporočam posvet pri osebnem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Dopis že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za odgovor. Vljudno prosim za več informacij, kaj to pomeni. Kakšne preiskave lahko pričakujem oziroma zdravljenje, v kolikor se izkaže, da je res to. Pri osebnem zdravniku sem naročena. Hvala lepa.

“Najslabše je ob večerih in ko sem v sključeni drži. Ko čutim bolečino, me boli tudi pritisk na prsni koš. “

Spoštovana,
noben nasvet na netu ne pomaga, treba je pač zdravniku na pregled. Osebno močno dvomim, da gre za srčno bolečino tj angino pectoris, kajti ta bolečina je v večini primerov pogojena s telesno obremenitvijo, nikakor pa ni odvisna od položaja telesa ali na pritisk na prsni koš, kot navajate.

Pozdrav!

Drago mi bo če mi boste sporočili dejansko ugotovitev. S spoštovanjem.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close