Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 4 in 7 razred

4 in 7 razred

Hči gre letos v 7. razred. Za izbirni predmet je izbrala nemščino. Prej k nemščini ni hodila. Ob koncu leta smo izvedeli, da se bodo ta predmet skupaj učilitko tisti, ki so z nemščino začeli v 4. ali v 7. razredu in da bodo novi morali z učenjem malo pohiteti, ker ne bi bilo pišteno, da bi z znanjem stagnirali tisti, ki se jezika učijo že 3 leta. Zanima me ali je možno, da bodo zelo podobni ali enaki kriteriji ocenjevanja. Ne želi pokvariti povprečja.

Nič ne skrbi, nič si ne bo pokvarila povprečja,ocena se namreč ne šteje k točkam na koncu sedmega razreda.

Solo to hodi, da bodo izvajali vse te skupaj. Napisi.

nova
Uredništvo priporoča

Moje mnenje je, da tisti, ki hodijo že od 4.r, očitno ta tri leta niso ne vem kaj delali in se naučili, če smatrajo, da bodo novi tako hitro nadoknadili znanje od nule.

Kaj te zdaj skrbi boste ji pa pomagali… saj gre njen polbratec na tej isti soli v cetrti razred pa naj se on vpise nenscino se bosta pa skupsj ucila, ce ne pa naj mamica da ze instruktirja, sej bo ala ex novi sedanji prihodnji mozek za okolico pkacal, ki jebpoln denarja… pa laznjiv je tud toliko, pa vezebin poznanstva ma se bo ze zmenil s korupcijo, ki je njemu v krvi, da bo hci imela pravo povprecje, tako kot vse ostalo pod mizo uredi…

Sej mas kolega emila, ki zna nemsko pa naj jo on uci, al on ti gre sam na roko, ko se zenskam okoli lazes,da jih prizadanes in igra po tvojih forah in intrigah… samo ne rec da nisi laznivc to je zdaj milijon pro entno dokazano… da je vse isto naprej, hci gre tukaj vsolo vse ostaja tako kot je bilo, sem imela prav… v dejanjjih kažes da res lazes. Mogoce ji bo pa moja znanka razrednicarka :)) imam vec znank na tisti soli pa,sestra moja tudi eno svojo prijateljico :))) sodelavko nekdanjo :))) naj ji bo sola se naprej lepa :)))

Tazadnja k pises…a tebi ni se noben rekel, da si psihopatka..
Pa da se neb res kej izzivljala nad otrokom…da si novs kej nardila.

A jst kje pusem, o izzivljanju? Ti ki pises pod drugimi nicki pa se zamisli nad kom se izzivljas je fino ane… a se je kdo do sedaj nad njo izzovljal… se ni ti pa so nasprotno od tega se nad nekom… zvemo pa lahko veliko informacij in dabe vam je neko igranje in pretvarjanje za okolico to ti samo povem … toliko kazete svojo iskrenost in zblojenost od familije in vadih odnosov… nisem jaz ti… to se nad ljudmi izživljas in si se nad mano, in se se sedaj… tak da ne projeciraj tega na druge… ti je pa lahko jasno da kazete svojo igro z vsem tem.igrannem in pretvarjanjem za okolico in o sebi vse po eskaksen hinavec si… da lazes sem oa tako ze vedela in da nategujes vse to v lazo inda nic od tvojih obljub ne bo res… pa spomni se kolk se ti znasas ne samo nad mano ampsk tudi.mojo druzino… da si neus kaj.narefil… sem ti povedala pride cas za pejbeck time, ko si enkrat ma drugi strani ti pa ni vec zanimivo ane… jaz s tvojim otrokom nimam nic in tudi nikoli ni zelim.imeti … bos pa ti mojo familijo in mene pustil na.miru in odgovarjal za vse jar si naredil skode to pa… pa ne misli da ni dokazov sem ti ves cas govorila ne rabis hinavir in igrat ker resnica o tebi je se ksko kristalno jasna navzven… in z vsemi temi leti si najvec skode s to igro narefil sebi… aja pa nc se ne duvaj s firmo, ker tudi tam nimas tako roznatih razmer in to je inside informacija… od koga pa ne bom povedala

Kaj je zdaj to? Zanima me potek pouka, ocenjevanje v zgoraj opsanem primeru. Upam, da se v treh letih niso tako malo naučili, da bi jih začetniki kar ujeli. Ker v slednjem v primeru škoda časa za tjn. Bi bila boljša izbira npr. šport.

Tako da ti kar mirno igraj naprej se kao nekega mizeka in tvoja naj se se naprej sprehaja po tujih posteljah in potem vozi tukaj k tebi otroke in za okolico se se naprej igrata happy druzinico s kai tremi skupnimi otroki okolica pa vse ve… vsi vedo ksksna je resnica in kaksne so nikakve razmere v tej druzini in ti nisi nic zgleden moz za to navzven, ker vsi vedo resnico… in s temsamo kszes kako hinavis in se pretvarjas, tako enako kot hinavis in se pretvarjas v drugih p.darijah, ki jih pocnes… ampak ce imas zarad tega pri sebi nek lazen obcutek, da mislis, da ljudje nasedajo, da si iskren in da so take budale potem pac misli… vsi pa vedo kdo v resnici si in kaksna oseba in cesa vsega si zmozen

????????? KAJ???

Ahahaha ma kok je teb fino v tvojem svetu..kaj jemljes mi zaupaj hahaha fak no..
P.s.avtorica sori za smetenje..
Dobra stvar pa je, da bo tema spet na vrh

Da te spomnim, da si se ti na mojo mamo in njeno zdravje spravil, svojega sploh ne bom omenjala… sam tolk ko ti drugim grozis, da slicajno neb tvojim kaj naredil, medtem ko ti.mirno tolces po drugih in njihovih familijah… ni in nikoli ne bo pozabljeno, ensko kot tudo ne vsak dan moje brezposlenosti ko si se zmenil ti po vezah da bolje da me ne zaposlijo… in zdaj mi zato druzina pomaga njihov denar je da lahko sploh prezivim, ker na vsakem.koncu znasas nasilje nad mano in zaradi tega so oni.nastavili povsod svoje znance da dobimo tealne dokaze tvojih teh zahrbtnih dejanj in bos pdgovarjal za vsako skodo in vsak dan financnega oskodovanja s tem vseh nas ne samo mene. Toliko da ves… nisem sama in ne bomo ti pustili da se znasas nad nami in nam povzrocas skodo s takimi hinavskimi.lazmi in intrigami kot jih premores. In ima moja druzina se kako velikfinancni interes v tem, ker o sredno s skodovanjem.meni oskodujes tufi njih in to bomo fokazali in bos placal z vsemi uradnimi stedstvi. Zdaj pa veselo hinavite naprej in se inejte lepo v soli srecna druzinica

Kar delaj se norca.. jaz pa ne lazem… kr spilaj.naprej, igrajte se srecno iskrenodruzinico, v partnerski zvezi in oh insploh… ce mislite da vam to kaj koristi. Samo resnico kazete o sebi in o vsem..lahko me pa se zalis naprej…

Kaj pa tebe pere?
Dej povej, na čem si, da vem, čemu naj se izogibam 😛

Kaj pa tebe pere?
Dej povej, na čem si, da vem, čemu naj se izogibam 😛
[/quote]
Bolj je problem tisto, na čemer bi morala biti, pa ni.

Avtorica, mislim da imaš v tem primeru pravico zahtevati od šole odgovor. Kakšen pouk je to, če te po treh letih eni novi takoj dohitijo? Tu nekaj ni v redu (sem učila tuje jezike, mimogrede).

Kaj pa tebe pere?
Dej povej, na čem si, da vem, čemu naj se izogibam 😛
[/quote]
Ves na cem na tiatem kar je tvoja hcerkica intvoja zlata bivsa, ki se sprehaja k drugim in vraca k tebi nazaj… in tistem s cem ona pitem hrani svoja druga dva sinova, ki nista tvoja ampak, da zgleda oskrena druzinica, da se postelni izleti prekrijejo, potem sta… no to kar jeste vi… kaj sprasujes… saj ze ves… bolj zblojeno id vasih dejanj tezko fa je kaj… ti pa itak si se dokazal na polno se posebej… hkrati pa.mislis, da zgledas iskren in zgleden urejen posten podjetnik… kaj pa ti papcas, da to tako spere mozgane, da tini jasna resnica, da so tebe invse ostale ze vsi spregledali… in da ze zdavnaj vidijo kako ste zmozni hinavljenja in igranja, samo da navzven posteno zgleda… lepo kazete se navzven… mi se ze dolgo sprasujemo na cem ste to… in to vsak dan znovabi ro.podaljeval, ker se ti zdi da ti tako vse skupaj odlicno uspeva… kaj papcas, da titolk megli mozgane, da umas ostale za take beb e in da ti ni jasno da so vsi ze zdavnaj vse spreglefali… predvsem cesa vsega,se spodlotos vseh mogocih intrig samo da bi zgledal posten, v resnici si pa najvecji lažnivec ki za cenodenarja naredi vse brez izjem tudi v nasprotju z zakonom


Na cem si pa ti, da vidis kje izzivljanje v zgornjem postu…sodis po sebi, ker ti to pocnes in je tvoj nacin ravnanja… se bojis da bo hci obcutila pravico, ker so drugi trpeli po krivici tudi zaradi nje ali kako? Ti grozis z zadnjim stavkom. Le ne projeciraj svojih dejanj na druge.

Kaj pa tebe pere?
Dej povej, na čem si, da vem, čemu naj se izogibam 😛
[/quote]
Bolj je problem tisto, na čemer bi morala biti, pa ni.

Avtorica, mislim da imaš v tem primeru pravico zahtevati od šole odgovor. Kakšen pouk je to, če te po treh letih eni novi takoj dohitijo? Tu nekaj ni v redu (sem učila tuje jezike, mimogrede).
[/quote]

Mislis da di duhovita, uciteljica jezikov pa si domišlja, da bi zdravila predpisovala in disgnoze delala. Mogoce pred svojim pragom najprej pometes. Nisi nekaj pisala, da te mama ne mara al kako… no, res raje pred svojim pragom pometaj, potem pa zali druge

Se pravi se tolk mal naucijo od 4. Do sedmega, da bi jih oni kar dohiteli, potem pa se dobro, da je moj izbral racunalnistvo, nemscino ga pa magari sama doma ucim.

Moja hči ima nemščino od 4. razreda in ravno zdaj gre v 7. razred. Zna že kar veliko, tudi že kaj pove, zna razmišljati, besedni zaklad bogat, le slovnica peša, ker imajo tako trapasto zastavljeno didaktiko. Da bi se ponovno vključila na začetek in začela jovo na novo skupaj s 7. razredom, si sploh ne predstavljam. Oziroma, bi se ornk zbunili kar vsi starši teh otrok.

Pri nas je tako, da ti otroci, ki imajo NEM že 3 leta, v 7. razredu normalno nadaljujejo z NEM 4. V 7. razredu pa začnejo z NEM 1.

Bedastoča našega izobraževalnega sistem se je pokazala le pri tem, da ti naši otroci, ki imajo NEM od 4. razreda dalje kot “neobvezni izbirni predmet”, ne morejo v 7. razredu nadaljevati s tem predmetom kot “obveznim izbirnim predmetom” ker med obvezne izb. pred. spada le NEM 1, ne pa tudi NEM 4 (pravilnik tega ne predvideva, ups). Zato morajo naši otroci, v kolikor želijo nadaljevati z NEM 4, ta predmet vzeti kot “neobvezni izb.pred.”, potem še 2 druga “obvezna izb.pred”. Torej bo recimo moja hči imela v urniku septembra kar 3 dodatne predmete (poteg NEM, še 2 izbirna).

In ne nismo pretirano ambicionzni, ampak če nama je kaj pomebno, je znanje jezikov in zato vztrajava kot starša pri tem, da se uči 2 jezika že v OŠ. Za onadva izbirna predmeta pa je vzela čisto po svoji želji, v tem primeru 2 lušna praktična in lahka predmeta, ki ji bosta bolj v hobi kot obveznost.


Če se kaj razume iz tvojega zapisa, je, da ste pretirano ambiciozni. Pa se vleci ven, kolikor hočeš.


Če se kaj razume iz tvojega zapisa, je, da ste pretirano ambiciozni. Pa se vleci ven, kolikor hočeš.
[/quote]
A ker kot starša pričakujeta, da bi sistem logični sestavljen in bo otrok dejansko odnesel normalno količino znanja, sta pretirano ambiciozna?

P.s.: Zelo podobna zadeva je pri zgodnjem učenju angleščine.
Kljub temu, da sedaj začenjajo z njo že v 1. razredu, je učni program takšen, da začnejo v 4. razredu potem znova od začetka.


Če se kaj razume iz tvojega zapisa, je, da ste pretirano ambiciozni. Pa se vleci ven, kolikor hočeš.
[/quote]

Ne vem, v katerem svetu ti živiš, a danes je pri nas znanje tujh jezikov velika prednost, če ne celo nuja.
Sin ima certifikat C1 in C2 iz angleščine in nemščine, kot študent se srečuje z literaturo tudi v teh jezikih, pa študira v Sloveniji. Tujih jezikov se je začel učiti še pred šolo, preko TV, nikdar ni hodil na dodatne ure tujih jezikov, le kar so imeli v šoli.
Zelo podpiram uvajanje tujih jezikov v prvo triado, če ne celo kot igralne urice v vtcu!

Kar brez strahu, tista nemščina od 4. razreda naprej je bolj igra.
V 7. bodo začeli od začetka bolj sistematično in tisto, kar so se drugi učili 3 leta, vzeli v enem mesecu.

New Report

Close