Najdi forum

Pozdravljeni,

nisem siguren, ce sem temo uvrstil v pravi forum…upam, da ne bo jeze 😉

Moja tezava je sledeca:
Ze par dni med spanjem cutim kar mocno bolecino v obeh nogah. Bolecina se pojavi vedno, takoj, ko se zbudim (ko se zvecer obracam v postelji) in traja priblizno par sekund. Bolecina je podobna kot bi me zagrabil misicni krc in kar huda tako, da nogi zelo tezko potem kontra raztegnem, da krc popusti. Ker nisem strokovnjak se ne znam strokovno izrazit, kje se ta bolecina pojavlja, se pa pojavlja v obeh nogah v podrocju misic gastro…nekaj takeg. Vi boste ze vedeli kaj mislim hehe:)…pomislil sem ze, da bi lahko bilo pomankanje Kalija ampak, v to ne verjamem, ker ga redno vnasam vsak dan v obliki banan. Redno se ukvarjam z sportom (hoja v hribe, tek, kolesarstvo…)

Hvala za vaso pomoc

Pozdravljeni,

dodaten vnos kalija v obliki prehrane oziroma prehranskih dopolnil v vašem primeru ni pomemben, prej bi vam svetoval vnos kalcija in magnezija. Na podlagi vašega zapisa predvidevam, da so težave posledice preiobremenitve in do mišičnih krčev prihaja zaradi nabiranja mlečne kisline in/ali spremenjenega krvnega obtoka. V redkejših primerih lahko tovrstne težave izvirajo iz sprememb v ledvenem delu hrbtenice.
Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti klinični pregled. Lahko se naročite v vam najbližjo ordinacijo: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close